Passat B6 - Монтаж на дневни светлини

Техническа и сервизна информация за Passat
Zhivko Zhelev
Мнения: 49
Регистриран на: Съб 26 апр 2014 13:28
Автомобил: VW GOLF
Двигател: TSI 2017 DSG
Местоположение: Burgas

Passat B6 - Монтаж на дневни светлини

Мнениеот Zhivko Zhelev » Съб 26 апр 2014 14:09


Здравейте колеги! Моля Ви за съвет. Колата ми е Passat B6 2006г. Искам да сложа дневни светлини, вградени в пластмасовите решетки на халогените. Има една малка кутийка, от която излизат 3 кабела. Червен- за 12 V,черен- за маса и бял- за габарити или фарове. Къде могат да се вържат, така че при запалване на мотора да светват дневните светлини,а при включване на фарове да загасват. Предварително благодаря.




Aimbotfan
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 06 юли 2010 0:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: Монтаж дневни светлини Passat b6

Мнениеот Aimbotfan » Нед 27 апр 2014 19:35


Има и друг вариант.
Задаваш през диагностика да ти светят фаровете като регион Скандинавия - при контакт светват, или регион Северна Америка - при контакт и освободена ръчна спирачка светват.
Друг вариант е, да се зададе да се ползват дългите светлини с намалена сила като дневни такива :)
Просто не си заслужава да монтираш допълнителни осветителни тела и крушки ;)


Zhivko Zhelev
Мнения: 49
Регистриран на: Съб 26 апр 2014 13:28
Автомобил: VW GOLF
Двигател: TSI 2017 DSG
Местоположение: Burgas

Re: Монтаж дневни светлини Passat b6

Мнениеот Zhivko Zhelev » Нед 27 апр 2014 20:17


Колата ми е би ксенон и не позволява настройки на фаровете. Работят на къси или дълги. Така казват от VW Бургас, а и някой майстори. За да не хабя ксеноните съм се спрял на този вариант.


Потребителски аватар
yanio
Мнения: 602
Регистриран на: Сря 06 май 2009 14:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: Монтаж дневни светлини Passat b6

Мнениеот yanio » Нед 27 апр 2014 23:44


пак можеш да ползваш вътрешната секция на фара (с халогенната крушка) за дневни светлини. Ксенонът няма да ти се хаби.
Прикачени файлове
037.jpg


Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Монтаж дневни светлини Passat b6

Мнениеот Hustle » Нед 04 май 2014 12:07


Колега, горещо ме интересува как може да се настроят точно тези крушки да светят като дневни, понеже и аз съм с би-ксенон и карам на "габарити" през деня.
Поздрави


Потребителски аватар
yanio
Мнения: 602
Регистриран на: Сря 06 май 2009 14:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот yanio » Нед 04 май 2014 13:31


Незнам как е при б6 , но при б5.5 би-ксенона на дълги включва вътрешната секция на фара (жълтата крушка) и същевременно пластината зад лупата на късите светлини се мести, за да се освети пътя по добре. Ако и при теб е така , купуваш един smartDRL модул и даваш на някой , който знае какво прави да ти го монтира , така че през деня да свтят само халогенните крушки (жълтите)


Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот Hustle » Нед 04 май 2014 14:14


yanio написа: Ако и при теб е така ,

При мен на дълги пак свети от същата лупа на късите. Не знам дали ме разбираш.

https://www.youtube.com/watch?v=8uSbYq4ORsc

За този ефект говорим, турският "ариец" пише, че го е кодирал през vcds, но колкото и колеги от форума да съм питал, всички казват, че на B6 може да се активира DRL или само на дълги или само на фарове за мъгла - някой да знае за вътрешната халогенна крушка при биксенон :question

Последна промяна от Hustle на Нед 04 май 2014 14:22, променено общо 1 път.


Bro0z3r
Мнения: 593
Регистриран на: Пон 11 юни 2012 16:39
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот Bro0z3r » Нед 04 май 2014 14:19


На б6 тази вътрешна ламба е 21 вата, което е крайно недостатъчно за дълги светлини. Аз си мисля, че тя е точно за това там (да се ползва за движение през деня). Само и единствено лупата свети и на къси и на дълги!


Потребителски аватар
yanio
Мнения: 602
Регистриран на: Сря 06 май 2009 14:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот yanio » Нед 04 май 2014 22:58


еми значи трябва да се активира от vcds. :screwy
Иначе в момента каква роля ти играе тази крушка ? Или се активира като дневни светлини , или пак си взимаш такъм модул , какъвто написах по-горе , и го връзваш към тези крушки. Така като запалиш колата , ще се включват автоматично.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот pavel_andreev » Пон 05 май 2014 8:37


На Б6 "върешната" крушка на би-ксенонните фарове служи само при първоначално запалване на ксеноните, когато интензивността на светене е по-малка от нормалното да осигури достатъчна светлина за сигнализация (премигване).Тази крушка свети 1-5 сек. и не може да се включи постоянно да работи. Когато имах Б6 карах на "габаритеи" при което светят вътрешните фарчета. Има Б6 подобно на Ауди А6, които имат фабрично дневни светлини - продаваха се и в България през 2007-2009 г., на които тези вътршни секции бяха оборудвани с крушки от 20W и светеха постоянно, щом колата е запалена и малко по-слабо, когато колата е на габарити. Разлика в блока за управление нямаше, а имаше една допълнителна връзка (жица) направена на ключа за управление на фаровете в купето. До днес по улиците можете да видите Ауди А6 или Q5/Q7 на който дневните светлини са именно постоянно светещи тези вътрешни фарчета.


Потребителски аватар
yanio
Мнения: 602
Регистриран на: Сря 06 май 2009 14:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот yanio » Пон 05 май 2014 10:15


И все пак трябва да може да се побългари :)


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот dancing_niki » Вто 06 май 2014 0:46


Да не става на въпрос за. крушката за адаптивните светлини, която се включва при завъртане на волана. За нея се съмнявам, че може да се направи да свети от диагностиката. За другата незнам освен прекодиране дали няма да трябва и ключ, понеже при въпросните модели Ауди въпросните дневни имат допълнителен бутон за активирането им.


Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот Hustle » Вто 06 май 2014 1:00


Изображение става дума колега не за лупата, а крушката до нея.
Yanio е качил снимка как свети по-нагоре в темата.


ltolev
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 08 апр 2007 23:52
Автомобил: VW Multivan T5
Двигател: AXE 2005
Местоположение: София

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот ltolev » Вто 06 май 2014 9:44


Здравейте, отговарям на автора на темата.
Аз също си купих и монтирах ЛЕД светлини, каквито колегата си е взел. С едно реле съм решил проблема с постоянното светене на фаровете, щом се запалят фаровете, дневните светлини угасват напълно и щом се изгасят фаровете, ЛЕД светлините се запалват. Кутийката за която говори колегата е модул, който при подаване на плюс на белия проводник/дано не греша цвета/ интензитета на светлината на ЛЕД светлините намалява. Мен специално тази функция не ме устройваше, защото ЛЕД светлините продължаваха да светят в едно с фаровете и затова ги разделих по гореописания начин. Дано съм успял да помогна. При въпроси съм насреща.
:th_up


Zhivko Zhelev
Мнения: 49
Регистриран на: Съб 26 апр 2014 13:28
Автомобил: VW GOLF
Двигател: TSI 2017 DSG
Местоположение: Burgas

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот Zhivko Zhelev » Вто 06 май 2014 19:46


Здрасти. При мен е по същия начин. А именно: при запалване на мотора дневните светват, при включване на габарити / понеже са свързани към + на габарита /леко се затъмняват, но светят постоянно. Това мен също не ме устройва,тъй като е предпоставка за диалог с КАТ. Какво представлява това реле ,от къде може да се купи и как се свързва? Има и друг вариант. Видях че в китайчето,от където ги купих,предлагат дистанционно за управление на LED-овете / включваш, изключваш когато поискаш/. Свързва се към кутийката и съответно + и -. Между другото, стоят много добре на колата / поне според мен / Е,не светят кой знае колко ярко, но достатъчно. Ако някой се интересува,може да кача снимка.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: nikivel и 65 госта