Passat B6 кормилна рейка-Проблем за сега РЕШЕН

Техническа и сервизна информация за Passat
varrvarina
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 17 май 2013 10:36
Автомобил: Passat variant B6 TDI
Двигател: BMP
Контакти:

Passat B6 кормилна рейка-Проблем за сега РЕШЕН

Мнениеот varrvarina » Пет 30 май 2014 13:05


Здравейте, колеги
имам проблем с тракане от кормилната рейка на Пасат Б6. Много гадно тропане и на място като се върти волана също трака. Въпроса ми е правил ли е някой скоро рейка, колко ще излезе ремонта? Има ли комплекти за рециклиране да се продават? Има ли шанс да си я рециклирам сам? Благодаря.

Последна промяна от varrvarina на Вто 07 окт 2014 14:01, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Кормилна рейка Пасат 6

Мнениеот Pagemakerboy » Пет 30 май 2014 14:56


Как така тропане на място?


Потребителски аватар
malin.angelov
Мнения: 322
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 23:33
Автомобил: vw passat
Двигател: BMP 07
Местоположение: Sofia

Re: Кормилна рейка Пасат 6

Мнениеот malin.angelov » Пет 30 май 2014 15:01


Преди дa пипaш рейкaтa виж всички нaкрaйници, горни носaчи и тaмпони нa aмортесьорите. Сигурен съм че тaм ще ти е проблемa


Потребителски аватар
petrov.yordan
Мнения: 71
Регистриран на: Сря 14 авг 2013 13:28
Автомобил: Passat b6 variant [3c5]
Двигател: BVY 2006

Re: Кормилна рейка Пасат 6

Мнениеот petrov.yordan » Пет 30 май 2014 20:05


Колега от личен опит от предната седмица. След влизане в дупка ми се разскърца, щрака, хлопа (немога да дефинирам шумът) колата. В сервиза ми казаха, че имам шум в рейката. При последващ преглед се установи, че при предният ремонт (смяна кормилни накрайници, биалети и тампони на двигател) два от болтовете на "магарето" са разменени и "късият" се е разхлабил (той е бил хванал 2 витки) и не държи магарето към купето. Имат разлика от около сантиметър, колкото и да е неприятно, случва се :neutral. След като ги завъртяха по местата им шумит изчезна.
Шумът беше при въртене на волана на място също така при неподвижен изправен волан при леко потегляне.
Съветът ми е преди да сменяш рейка да провериш дали отдолу всичко в добре стегнато и на място.
А иначе аз стигнах до заключението след четене, че най-доброто място за рециклиране на рейката е в София в техническия.


varrvarina
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 17 май 2013 10:36
Автомобил: Passat variant B6 TDI
Двигател: BMP
Контакти:

Re: Кормилна рейка Пасат 6

Мнениеот varrvarina » Съб 31 май 2014 8:24


Здравейте ходих на майстор, прегледа окачването шарнири, биалетки и тампони на носача. Тампони на амотисьора не е гледал. После хвана двата пръта идващи от рейката и каза че хлопали. Аз затова се насочих към рейка и пуснах темата.


Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Re: Пасат Б6 кормилна рейка

Мнениеот levonik » Пет 11 юли 2014 7:14


Как реши проблема колега? Аз при хлопане само от ляво стигнах до специфичен осмограм с който се затяга или демонтира пружинката и пластмасовата втулка. Май ще правя инструмента.


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B6 кормилна рейка

Мнениеот Pagemakerboy » Пон 01 сеп 2014 23:13


Много е яко някой като има проблем ВИНАГИ пита за решение тук. А като го реши - в 90% от случаите дори спира да чете форума.

Последна промяна от Pagemakerboy на Вто 02 сеп 2014 16:26, променено общо 1 път.


varrvarina
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 17 май 2013 10:36
Автомобил: Passat variant B6 TDI
Двигател: BMP
Контакти:

Re: Passat B6 кормилна рейка

Мнениеот varrvarina » Вто 02 сеп 2014 11:12


Здравейте, проблема ми не е решен и не съм спрял да чета форума. Трима майстори немогат да ми кажат какво със сигурност тропа. Уж е рейката ама не са 100% сигурни. Да свалям и да рециклирам пък да видим. Просто нямам време, но сега вече съм по свободен и ще ходя до майсторите на рейки в младост 1 да видим какво ще излезе. Единия майстор вика това са амортисьори, други вика ти луд ли си нищо им няма. Ще опиша решението на проблема.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B6 кормилна рейка

Мнениеот novatora » Вто 02 сеп 2014 16:24


Твоята рейка хидравлична ли е или електрическа? С електроусилвател. Аз съм с б5.5 и хидравлична и имах хлопане и на място като теб. Майсторите казаха рециклиране но аз избрах рейка втора ръка от запазен автомобил за 300 лв и вече 2 години всичко е ок.


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 кормилна рейка

Мнениеот gamble » Сря 03 сеп 2014 9:57


Еййййй верно... varrvarina я ги питай дали електроусилвател на волана въобще се рециклира ?!?!?!?!
В6 не е с хидравлична рейка.


MITKOOLOT
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 18 дек 2011 23:48
Автомобил: vw passat 3c2--b6
Двигател: BKP
Местоположение: olot,spain

Re: Passat B6 кормилна рейка

Мнениеот MITKOOLOT » Вто 16 сеп 2014 20:14


Колега на моят пасат това тропане или по скоро ЦЪКАНЕ на място,в движение и даже на загасен мотор го имам вече 3 години или от 45 000 км. Та за мен това си е рейката и нищо друго само рейката не давай пари за др. ремонти.Карам си го така и това си е.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B6 кормилна рейка

Мнениеот dobrin » Чет 18 сеп 2014 20:46


Електромеханичните рейки на Пасат Б6/Голф 5 подлежат на ремонт. Цената е около 160 лева.


varrvarina
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 17 май 2013 10:36
Автомобил: Passat variant B6 TDI
Двигател: BMP
Контакти:

Re: Passat B6 кормилна рейка-Проблем за сега РЕШЕН

Мнениеот varrvarina » Вто 07 окт 2014 14:13


Здравейте, описвам какво се случи днес. Закарах колата на майсторите в младост 1"Жизет". Казах им какъв е проблема, запалик въртяха волана чува се тропането и казаха рейката е заминала. Тя е електрическа. И както казах колата тропаше много гадно на малки неравности. Ок питах колко ще ми излезе масрафът :), казаха 250 лева рециклиране и 100 труд. Оставям колата в 9,00 часа и в 11,26 ми звънят колата е готова. Направо се учудих как за 2 часа и малко сваляне рециклиране и качване. Незнам ако някой е свалял да каже. Както и да е отивам и питам дали мога да пробвам колата. Качи се с мен един от монтьорите да не би да не избягам без да платя и пробвахме. Тропането по малки неравности го няма. Има много леко чуващ се луфт като въртиш на място волана ляво-дясно казаха, че е нормално. Дано всичко е ок. Другото което ми е малко странно, че дават гаранция 3 месеца, много малко ми се вижда този срок. Ако някой е ремонтирал моля да сподели. Има ли вариант да се натяга без да се сваля рейката. Ще споделя ако се появи пак тропането в тези 3 месеца.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B6 кормилна рейка-Проблем за сега РЕШЕН

Мнениеот novatora » Вто 07 окт 2014 15:07


Данеби за 350 лв да са ти сменили външните накрайници само! Трябвало е да стоиш там да гледаш. Аз така правя. Че много пъти са ме цакали с топла бира.


varrvarina
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 17 май 2013 10:36
Автомобил: Passat variant B6 TDI
Двигател: BMP
Контакти:

Re: Passat B6 кормилна рейка-Проблем за сега РЕШЕН

Мнениеот varrvarina » Вто 07 окт 2014 16:04


Не накрайниците са си здрави. Проверявах ги.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ивайло Димов и 199 госта