Passat B6 2009г. - Къде да търся оригинален шибедах?

Техническа и сервизна информация за Passat
kiromastera
Мнения: 31
Регистриран на: Пон 13 авг 2012 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Passat B6 2009г. - Къде да търся оригинален шибедах?

Мнениеот kiromastera » Пет 11 юли 2014 21:17


Здравейте колеги,
След като умрях от кеф, че по време на градушката колата си ми беше в гаража, днес един съсед, докато си правел нещо на балкона, изпуска клещите, падайки те се удрят в ръба долния балкон, отхвърчат през цялата улица и се забиват директно в моя шибедах, правейки стъклото на сол!!! :maikomila
Търсейки по интернет, намирам само от така наречените "реплики", а достатъчно си уважавам колата, за да си сложа подобни ментета за каквото и да било...
Моля, посъветвайте ме къде мога да намеря оригинален шибедах на сносна цена, защото в Порше София е 1190 лв. без поставянето... :aaaa010 :36

Последна промяна от kiromastera на Съб 12 юли 2014 11:30, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Къде да търся оригинален шибедах за Пасат В6?

Мнениеот ivostefanov » Съб 12 юли 2014 4:42




Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Passat B6 2009г. - Къде да търся оригинален шибедах?

Мнениеот Piqndurnik » Пон 14 юли 2014 10:22


kiromastera написа:Здравейте колеги,
...
Моля, посъветвайте ме къде мога да намеря оригинален шибедах на сносна цена, защото в Порше София е 1190 лв. без поставянето... :aaaa010 :36

Според мен, цената е грижа на съседа ти.


Потребителски аватар
masiven
Мнения: 162
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 10:54
Автомобил: Passat B6+Passat CC+Seat+Yaris
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B6 2009г. - Къде да търся оригинален шибедах?

Мнениеот masiven » Пон 14 юли 2014 22:53


Тая кола каско няма ли?


Потребителски аватар
malin.angelov
Мнения: 322
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 23:33
Автомобил: vw passat
Двигател: BMP 07
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 2009г. - Къде да търся оригинален шибедах?

Мнениеот malin.angelov » Вто 15 юли 2014 0:23


Да, къде е каското колега? :eek


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B6 2009г. - Къде да търся оригинален шибедах?

Мнениеот KGL » Вто 15 юли 2014 8:24


1. Авто-морга
2. Ebay
3. OLX
4. Пусни обява: Купувам оригинален шибидах.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Passat B6 2009г. - Къде да търся оригинален шибедах?

Мнениеот Piqndurnik » Вто 15 юли 2014 10:06


За какво му е каско, при положение, че има идентифициран виновен? Вече, ако виновния има някаква застраховка, която покрива подобни щети, това може да му помогне да плати по-малко.


Потребителски аватар
malin.angelov
Мнения: 322
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 23:33
Автомобил: vw passat
Двигател: BMP 07
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 2009г. - Къде да търся оригинален шибедах?

Мнениеот malin.angelov » Вто 15 юли 2014 14:00


Защото ще го заведе, като парко щета или най малкото, ако се помисли може и да го изкара от градушка. Тия пари като ги давате за каско, поне се запознайте как да се възползвате от това :scare3


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Passat B6 2009г. - Къде да търся оригинален шибедах?

Мнениеот Piqndurnik » Вто 15 юли 2014 16:38


Да бе, те трева пасат. Блъснал го някой на паркинга по шибидаха или само една буца лед го ударила. Виж, ако покрива вандализъм, друга работа.

В интерес на истината два пъти са ми плащали по каско и двата пъти за предно стъкло, но сервиза се е разправял със застрахователите.


kiromastera
Мнения: 31
Регистриран на: Пон 13 авг 2012 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B6 2009г. - Къде да търся оригинален шибедах?

Мнениеот kiromastera » Вто 22 юли 2014 15:31


Има каско, има всичко. Просто ми е близък човека и му знам и финансовото състояние, и всичко, та по тая причина сърце не ми дава да му пискам каквото и да било.
Съответно от застрахователната компания тотално отказаха щетата с мотива, че ако е било от градушката, нямало да е само това щетата.
По тези причини търся да си го купя сам.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Passat B6 2009г. - Къде да търся оригинален шибедах?

Мнениеот IRRITATING » Вто 22 юли 2014 15:39


Може ли да се смени само стъклото или е всичко комплект?


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B6 2009г. - Къде да търся оригинален шибедах?

Мнениеот dobrin » Вто 22 юли 2014 16:13


Завел ли си щетата? Ако да - каква причина си посочил? Имаш ли официален отказ? Ако да - оспорил ли си го?
Относно шибидаха - оригинален от Порше с монтаж е най-добрия вариант за мен, освен ако не го намериш по-евтин и да си го монтираш сам. Като знам обаче колко тънкости има - по-добре, дори да го намериш на изгодна цена оригинален, до отидеш да ти го монтира някой специалист.


kiromastera
Мнения: 31
Регистриран на: Пон 13 авг 2012 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B6 2009г. - Къде да търся оригинален шибедах?

Мнениеот kiromastera » Вто 22 юли 2014 16:34


IRRITATING, доколкото разбрах от познат, който е в час с нещата, мен ми трябва само стъклото с водачите, а не цялата система.

dobrin, да, заведох щетата, като им обясних, че колата е била под едно дърво, точно до калкана на една нова кооперация. Градушката така е валяла, че самата кооперация е предпазвала и реално не съм излъгал много, защото на истина, колата на съсед е била там по време на валежа, има само една вдлъбнатина от клон, паднал в последствие и човека беше супер щастлив, защото колата му нямаше каско. Отказаха ми с мотива, че това не било възможно, като оспорвах и в новото искане съм посочил, че искам да ми се изплати по експертна оценка, а не да ми я оправят в доверен сервиз, защото според моя брокер, това можело да ги накара да размислят.
Относно това за официалния сервиз, определено го оставям като последна опция по две причини. Едната е, че на истина 1500 лева с монтажа ми идват малко множко, а втората е, че доста хора не са доволни от тях. Хора, които са с гаранционни коли и нямат друг избор за поддръжка. Примери мога да дам много, защото кака ми е с чисто нов Тигуан, във фирмата имаме 3 нови Кади-та и мой близък приятел е с чисто нов Пасат, всички закупени от Порше София.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Passat B6 2009г. - Къде да търся оригинален шибедах?

Мнениеот Piqndurnik » Чет 24 юли 2014 10:54




kiromastera
Мнения: 31
Регистриран на: Пон 13 авг 2012 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B6 2009г. - Къде да търся оригинален шибедах?

Мнениеот kiromastera » Вто 05 авг 2014 15:02


Благодаря много :) Сега го изпратих на приятел, който разбира и ако има моя модел, веднага го поръчвам. Ако го няма, продължавам с ходенето по мъките.

В продължение: Оказа се, че това е много деликатен момент! Ако шибедаха е втора употреба, трябва да е много внимателно свален, за да няма изкривяване/усукване, защото подобен проблем може да доведе до теч в колата, въпреки улеите за оттичане. Същите тези улеи трябвало да се чистят редовно. Същевременно е много важен момента да бъде монтиран качествено, защото дори и чисто нов шибедах, монтиран кофти, води до гореспоменатия проблем с течовете.
Друг важен детайл е, че на мен ми трябва само стъклото с водачите, което се намира изключително трудно, като самостоятелен елемент, като добавим, че цял шибедах се намира много трудно /не знам дали се дължи на моментното състояние на пазара, заради градушката или си е така по принцип/.
Общо взето, не ми остана друг вариянт, освен поръчка от Порше София и намиране на сервиз, който да даде гаранция за монтажа.
За справка, от официалното представителство го продават по отделно, от следните елементи, както следва:
- Стъкло /соларно/ с водачи - 1280 лв.;
- Механизъм - около 1500 лв. /не запомних точно, защото не ми трябва/;
- Тапицерия - около 300 лв. /не запомних точно, защото не ми трябва/;
Монтажа е според зависи от елементите, но отново не съм се интересувал, защото няма да го правя там. В сервиза, на който се спрях, ще ми вземат 300 лв. за демонтаж на тапицерията на тавана, изчистване от стклата по нишите, продухване с компресор на улеите за оттичане, монтаж на стъклото с водачите и монтаж на тавана.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта