Пасат Б5.5 въпроси за аларма

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Пасат Б5.5 въпроси за аларма

Мнениеот boqnkov » Чет 07 авг 2014 15:35


Здравейте, колеги. Имам въпроси за аларма на пасат б5.5 Мисля аз да си я слагам. Спрял съм се на следните модели:
http://www.topspeed.bg/view_product.php?pid=1176
http://www.topspeed.bg/view_product.php?pid=1178
1. Каква аларма е по - рационално да си купя? Не е проблем за мен да имам две ДУ. "Интерфейсна" или обикновена? Ако е обикновена, ще мога ли само с дистанционното на алармата да отключвам и заключвам или всеки път трябва да цъкам и ключа и ДУ.
2. Да връзвам ли блокиране на запалването на алармата или фабричния имобилайзер е достатъчен?
3. Може ли без допълнителен модул да се вдигат прозорците сами след заключване и съответно при желание да ги смъквам дистанционно.
4. Има ли смисъл да правя ключе на някакъв кабел на ОБД буксата?




Founder
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 03 яну 2007 12:48
Автомобил: Vw Passat 1.9TDI
Двигател: AVF 2004
Местоположение: ....

Re: Пасат Б5.5 въпроси за аларма

Мнениеот Founder » Пет 08 авг 2014 16:44


Здравей !
1-според мен и според доста хора занимаващи се с аларми (не избирай китайско менте)
2-ако си монтираш 2ра аларма и заводската си остава винаги след отключване с 2рата аларма ще трябва да натиснеш копчето и на ключа за оригиналната , или да запалиш автомобила в рамките на 10-20сек.
3-да задължително се вързва блокиране на запалването (оригиналния имобилайзер вече си има отдавна приспособления , които го анулират един пример drive box)
4-прозорците ще се затварят с 2рата аларма автоматично , но мисля че няма да можеш да ги вдигаш , освен ако не си активираш функцията от ключа , когато задържиш копчето на заключване да ги вдига , мисля че тази фунция би трябвало да ти е ясна )
5-няма смисъл от ключе на ОБД буксата , направо я отрежи от дъно, запои я с дълги кабели, скрии я някъде и накрая си направи преходник (купи си букси 2бр мъжка и женска и така ще бъде много трудна за палене колата , а на мястото на твоята оригинална пусни една измислена с 12в там където си има 12в и си цар )


Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Пасат Б5.5 въпроси за аларма

Мнениеот boqnkov » Пет 08 авг 2014 20:44


Благодаря за отговорите.
1. Аз съм се спрял на българска фирма - БСМ. Китайските и аз не ги харесвам. Избора е между интерфейсна или обикновена.
2. Защо? Ако използвам само нефабричната аларма какъв ще е проблема? Не е ли все едно да съм само с централно и аларма?
3. ОК
4. По - важно ми е като заключа просто да се вдигнат до горе сами без да задържам каквото и да било. Другото мога да го преглътна.
5. Колега, чак толкова за ОБД буксата... Какво ще кажете да прекъсна най - важния кабел от нея (още не знам кой е) и да си стои така прекъснат. Когато се налага да се ползва буксата, се цъква ключето, което е скрито на труднодостъпно място (защото няма да се цъка всеки път). Не искам да прекъсвам вериги на помпи и т.н., защото ме е страх някой път в движение да не ми направи проблем. Може ли да се измисли нещо, което да е от този тип защита, но да не може да се прецака след като е запалена колата?


Founder
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 03 яну 2007 12:48
Автомобил: Vw Passat 1.9TDI
Двигател: AVF 2004
Местоположение: ....

Re: Пасат Б5.5 въпроси за аларма

Мнениеот Founder » Съб 09 авг 2014 8:33


Много ми е чудно , като прекъснеш информацията на нафтовата помпа в багажника , кое точно ще се прецака в движение (2 кабела , едно ключе и нищо повече )

Аз не си монтирах интерфейсна , така ме посъветва едно момче , което се занимава с автоаларми и доста разбира (нз защо , но го послушах)

Колега за ОБД буксата вземи сериозни мерки (става с ключе както си го измислил , но автоджамбазите нямат много време , но ако те следят и автомобила ти не е мърдан както на повечето хора от 1-2 седмици , мисля че не ключе ми и колелата да и занесеш в къщи и нафтовата помпа да развиеш пак ще ти я вземат)
Този тип автомобили след 2000г се палят само с компютър , а обд буксата е това , болното място на тези автомобили !



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 141 госта