Passat B6 2.0TDI MFD

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Passat B6 2.0TDI MFD

Мнениеот hvp800 » Сря 13 авг 2014 22:43


Преди няколко години на служебната Шкода, не само че откачах акумулатора но веднъж го направих докато колата работеше на място :screwy По това време карах голф 3 и си мислех ,че всички дизели са еднакви :stumm И да ви кажа ли какво стана..... колата угасна мигновенно с махането на клемата и след това.......... ами запалих си я без никакви грижи. Отделно преди това на дисплея ми се появяваха разни кракицили, който много ме дразнеха и след като колата престоя една нощ без акумулатор, дисплея се оправи ( нямам идея дали това е помогнало ) Та приказките, колко е лошо да се сваля акумулатор са силно преувеличени, не казвам че са полезни. Само да добавя, че става дума за Октавия със 2,0тди мотор и ДСГ кутия, кола която е различна НО и не съвсем далечна от Пасат 6




gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0TDI MFD

Мнениеот gamble » Сря 13 авг 2014 23:21


Ще даде 10-20 лв. в някой сервиз да му ги изтрият и това е. Поне ще е пробвал. А дали така ще се оправи проблема, това не го знам. Не пречи да опита.


skromnia1970
Мнения: 297
Регистриран на: Пон 16 май 2011 18:55
Автомобил: PASSAT B 6 Variant
Двигател: BMR 11.2006 DSG

Re: Passat B6 2.0TDI MFD

Мнениеот skromnia1970 » Чет 14 авг 2014 16:39


Утре ще опитам/откачам батерията/,ако някой се сети междувременно друго ,моля да сподели.Имам време,ще го направя в късния след обяд и в събота ще пиша.
В никакъв случай не подценявам мнението и тезата на колегата,който сподели да не откачам акумулатора,но наистина искам да опитам,за да отхвърля това като вариант.
Имаше и мнение,че проблема ми е графичен-съветвах се с ,,разбиращи,, и те споделиха,че ако е графичен проблема,таблото ще е насечено,цифри и букви прекъснати,да не кажа липсващи.
При мен просто дисплея си се мести на два-три етапа и пак се връща на изходна позиция.


thetodor
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 17 окт 2013 17:20
Автомобил: E46 M3 and C5 A6
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B6 2.0TDI MFD

Мнениеот thetodor » Пет 22 авг 2014 15:03


Хмм, странно. Това би могло да е от връзката между дисплея и модула, който го контролира. Те обикновено са свързани с лентови кабели, които лесно се прекъсват или разместват. Сваляно ли е таблото изобщо някога? Барникано ли е вътре? Другият вариант е нещо по електрониката да не прави добър контакт. Това се случва на някои модули (напр. имах едно БМВ, на което ABS-a му беше прецакан така и от време на време ми святкаше лампата за ABS; оказа се, че нещо по платката трябва да се пре-запои, защото се беше разпоило).

Според мен това не е софтуерен проблем, който може да се оправи с изключване на акумулатора. Но не би трябвало да пречи ако го пробваш.

Ако ти трябва VAG-COM, мога да ти прочета и/или изчистя грешките, само пиши едно съобщение. (безплатно, естествено)


skromnia1970
Мнения: 297
Регистриран на: Пон 16 май 2011 18:55
Автомобил: PASSAT B 6 Variant
Двигател: BMR 11.2006 DSG

Re: Passat B6 2.0TDI MFD

Мнениеот skromnia1970 » Нед 24 авг 2014 18:13


Благодаря от сърце,но няма как да стане защото не съм от столицата а от дълбоката провинция.Все си стои проблема.


Sasho1974
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 23 яну 2010 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: Passat B6 2.0TDI MFD

Мнениеот Sasho1974 » Вто 26 авг 2014 11:01


Здравейте , извинявам се ако не е мястото на тази тема тук , но след доста прегледи на теми,не намерих нищо ,та ето моя въпрос - Как се сменя крушката на късите светлини на Пасат 6 2000 ТДИ 140к.с.( фара е с лупа - ако ще помогне това ). Благодаря предварително , на отзовалите се !


skromnia1970
Мнения: 297
Регистриран на: Пон 16 май 2011 18:55
Автомобил: PASSAT B 6 Variant
Двигател: BMR 11.2006 DSG

Re: Passat B6 2.0TDI MFD

Мнениеот skromnia1970 » Нед 19 апр 2015 20:14


Здравейте,отново след 8 м.Със същия автомобил съм и проблема отново се появи.Вече може би го отдавам на топлото време.Миналата година изключих тоя вариант,но сега заставам твърдо зад него.
Вчера 24 градуса и отново се появи същия разбутан дисплей от снимките които качих миналата година.
Между временно колата ходи в представителството на VW Варна по друга причина/медията се включваше и изключваше когато си реши тя самата/Преди месец и там не даде никакви грешки или отклонения.
Ще се радвам ако някой сподели или даде приемлив отговор.


Потребителски аватар
niko_2317
Мнения: 244
Регистриран на: Чет 05 мар 2015 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Passat B6 2.0TDI MFD

Мнениеот niko_2317 » Нед 19 апр 2015 22:39


Дисплеят ти е пътник с тия точки (умрели пиксели).
Ако много те дразнят,следва смяна на дисплеят,което ще ти струва поне 250-300лв!
Може да си вземеш и втора употреба километраж,но да знаеш че е читав за да може да изкара поне година и половина-две с новият "стар" дисплей!
Тук за разлика от vw golf 4,vw passat b5/b5.5 дисплеят е на букса и няма нужда да се разпоява!А както всички знаете,след едно разпояване всеки дисплей му се разказва играта в 20-60%.......
Това е моят съвет,дисплей италянски е близо 200лв!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ViceroyF16 и 66 госта