Passat B3 1991 EZ - километража не отчита точно

Техническа и сервизна информация за Passat
vinetu
Мнения: 108
Регистриран на: Чет 09 апр 2009 14:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Passat B3 1991 EZ - километража не отчита точно

Мнениеот vinetu » Съб 19 юли 2014 12:32


Добър ден колеги ! Обръщам се към вас с молба за помощ, относно проблем с километража на пасат 2, 91 г, бензин. Проблемът е следния : преди няколко дни ми смениха съединителя, но като са вадили скоростната кутия, явно са направили нещо с жилото на километража. Първоначално след като покарах колата известно време, нямаше проблем, но изведнъж стрелката на скоростомера падна на нула като не ми работеха и дневния и големия километраж. Изкарах жилото от страната, която влиза в скоростната кутия( излезе без никакво усилие, но накрайника на жилото е останало заедно с червяка в скоростната кутия ), размърдах го малко и всичко проработи, но се чува едно леко свистене на жилото в долния край, а стрелката на скоростомера отчита с 10 км повече от реалното. На какво може да се дължи това ? предполагам, че е от червяка в скоростната кутия, но не знам как да го извадя, заедно с накрайника на жилото, за да ги заменя с нови. Ще съм много благодарен на помощ от ваша страна !

Последна промяна от ivostefanov на Съб 19 юли 2014 21:05, променено общо 2 пъти.
Причина: Пасатите са B2,B3... не се различават по BG,TR и т.н. по държави :D




Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: километража не отчита точно

Мнениеот IvanMan » Съб 19 юли 2014 13:23


Коригирай заглавието според шаблона:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=352512



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта