Passat B5 99г. пластмаси в долния край на предното стъкло

Техническа и сервизна информация за Passat
krum_krumov_911
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 13 юни 2009 18:00
Автомобил:
Двигател:

Passat B5 99г. пластмаси в долния край на предното стъкло

Мнениеот krum_krumov_911 » Сря 23 юли 2014 13:25


Здравейте, имам един малко тъп въпрос, ама не познавам никой с такъв пасат, поне не наблизо. Става въпрос за Б5 комби 99та година. Понеже стъклото беше счупено от градушката и днес го смених с китайско, защото от Булинс плащат само за такова. За европейско в Кобра искат 150лв. доплащане, та китайското е гадно, ама с него ще е. :icon_sad Та към въпроса, понеже аз я карах и баща ми си дойде за малко от работа да види как е станало. Погледна долу в краищата на стъклото, при пантите на капака, и вика, че имало дупки към калника, и там преди не било според него така, аз не съм обръщал внимание на това въобще, а и той не беше сигурен какво точно е имало там, но и на мен ми се струва доста голо някак си. Иначе там не видях да вадят нищо от там, не сваляха и кората под стъклото, през която минават чистачките, а само я отщипаха от към стъклото, което ми се стори доста тъпо, и го извадиха. Та наистина ли има нещо там, ако трябва мога да направя една снимка, но се пада точно над пантите, в края на стъклото, вижда се как е изрязан калника и има като дупка към купето.




novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Питане за пластмаси в долния край на предното стъкло.

Мнениеот novatora » Сря 23 юли 2014 14:23


На оригиналното стъкло има широка затъмнена ивица отдолу. Поне при мен на б5.5 комби е така. Тва е с цел да не се виждат дреболиите отдолу.


Потребителски аватар
Rosenirs
Мнения: 328
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Питане за пластмаси в долния край на предното стъкло.

Мнениеот Rosenirs » Сря 23 юли 2014 19:20


Колега погледни тези снимки.В долния край на стъклото има пластмаса на която може да видиш номера от снимките.


krum_krumov_911
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 13 юни 2009 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5 комби 99 пластмаси в долния край на предното ст

Мнениеот krum_krumov_911 » Сря 23 юли 2014 23:31


Да тази пластмаса от снимките си е същата (и тя е счупена и трябва да се търси здрава :banghead) . Аз питам точно между края и, и стъклото дали има нещо. Като продължение на пластмасата защото има в двата и края малко място до калника, не е плътна. :smile


Потребителски аватар
gogovet
Мнения: 86
Регистриран на: Съб 26 апр 2008 14:42
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: AHL 1998

Re: Пасат Б5 комби 99 пластмаси в долния край на предното ст

Мнениеот gogovet » Чет 24 юли 2014 12:54


krum_krumov_911 написа:Да тази пластмаса от снимките си е същата (и тя е счупена и трябва да се търси здрава :banghead) . Аз питам точно между края и, и стъклото дали има нещо. Като продължение на пластмасата защото има в двата и края малко място до калника, не е плътна. :smile


Прикачи снимки.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B5 99г. пластмаси в долния край на предното стъкл

Мнениеот novatora » Чет 24 юли 2014 15:26


Аз съм с б5.5 и там е малко по различно. Но между калника и пластмасйта на най горната кора кадето влизат чистачкиге е плътна от край до край. Следващата кора над акомулатора има малко луфт че отам се стича водата и минават пантите(щипка лие е ) на предния капак


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Passat B5 99г. пластмаси в долния край на предното стъкл

Мнениеот KBK » Чет 24 юли 2014 17:13


Колега мисля че говориш за тези декоративните пластмаси, които скриват пантата на капака, ако става въпрос за тях са забравили да ти ги сложат, държат се с по един винт.
Прикачени файлове
p1start.jpg


krum_krumov_911
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 13 юни 2009 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 99г. пластмаси в долния край на предното стъкл

Мнениеот krum_krumov_911 » Чет 24 юли 2014 20:06


KBK написа:Колега мисля че говориш за тези декоративните пластмаси, които скриват пантата на капака, ако става въпрос за тях са забравили да ти ги сложат, държат се с по един винт.


Точно за там става въпрос, но на Б5 :th_up . Само че тези май са си там, а на затворен капак над тази оградената пластмаса има доста празно място, може би колкото да си вкараш и двата пръста. И тук мисля че се вижда точно над винта дето държи пластмасата можеш да си вкараш пръста под ръба на калника. Иначе снимка вече не мога да сложа :redface защото от днеска колата е на майстор за шлайф на главата, за което бях писал в дизеловия раздел. Според майстора който ще прави главата си било така и според мен е така, мисля че и на снимката го има това празно място над пластмасата, но понеже нали аз бях като сменяха стъклото и да е сигурно, защото бащата като дойде да я види и към мене се обръща за всичко, включително и "защо там било толкова голо май преди имало нещо". :mhihi

Та май с това малко тъпата тема се изчерпва. Сори че я пусках :redface според мен си беше излишна ама нали е чужда колата :mhihi :mhihi :mhihi , остава си така. :th_up



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта