Passat B5 вода в купето.

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B5 вода в купето.

Мнениеот zfa159 » Пон 28 юли 2014 12:33


Не е проблема в тръбите на климатика, там нещата са доста плътно направени, защото тръбите се потят, когато климатика работи и е предвидено там да има доста влага, която да не се допуска вътре в купето. Проблема е в кутията за филтъра на купето. Уплътнението под нея изгнива и започва да се пълни с вода. Дори дренажа при акумулатора да е отворен, няма значение, защото водата от челното стъкло, се стича покрай кутията за филтъра и така влиза вътре, без да има проблем с дренажа. Сваля се кутията, уплътнява се добре и проблема се решава.
:beer




Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Passat B5 вода в купето.

Мнениеот boqnkov » Нед 07 сеп 2014 13:56


Колеги и на мен ми се случи лошата случка с наводняването. Виновни бяха дренажите под сервото и акуто. Изцяло ги премахнах. Водата беше 3 пръста под клемите на акуто. В купето има вода (не се вижда, но като натисна с длан се усеща. Дайте съвет за изсушаване на колата за да не се вмирише на мухъл. Вярно ли е, че трябва да свалям седалките и след това целия мокет и някакво киче, да ги пера, да съхнат и после пак обратно?


Потребителски аватар
cukata
Мнения: 38
Регистриран на: Чет 28 авг 2014 9:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 вода в купето.

Мнениеот cukata » Нед 07 сеп 2014 15:18


Колега и на мен ми се наводни и да ти кажа съветвамте да свалиш мокета както направих аз. Изкарах 40 л. вода и мокета съхна 3 седмици


Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Passat B5 вода в купето.

Мнениеот boqnkov » Пон 08 сеп 2014 7:32


Свалих праговете и задните седалки и навдигнах мокета и между него и купето подпъхнах бутилки от минерална вода и загърнах мокета нагоре. Сега цяла седмица ще държа колата с отворени врати и на слънце и се надявам да поизсъхне.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen и 70 госта