Passat 3BG 2003г. AVF - багажника не се отваря от бутона

Техническа и сервизна информация за Passat
zoikov
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 26 авг 2013 20:09
Автомобил:
Двигател:

Passat 3BG 2003г. AVF - багажника не се отваря от бутона

Мнениеот zoikov » Съб 26 юли 2014 20:24


Здравейте,имам проблем с копчето за отваряне на багажника от вратата на шофьора и това на дистанционното на ключа.Пасата е комби 2003 година ако някой е имал подобен проблем и знае от къде идва той моля да сподели.Проверил съм копчето-работи си.С ваг-кома дава следния ерор:01141 - Luggage Compartment Unlocking Switch (E165)
27-00 - Implausible Signal

Последна промяна от zoikov на Сря 30 юли 2014 18:06, променено общо 1 път.




novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Пасат Б5.5 багажника не се отваря от бутона

Мнениеот novatora » Нед 27 юли 2014 0:32


Понякога и моята зацепва но като поразбутам с клуча ключалката се оправя. Погледни следните позиции на ключалката
Прикачени файлове
Режими_отваряне_багажник_В5.5.jpg
Режими_отваряне_багажник_В5.5.jpg (27.44 KиБ) Видяна 6182 пъти


zoikov
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 26 авг 2013 20:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5.5 багажника не се отваря от бутона

Мнениеот zoikov » Нед 27 юли 2014 8:41


Не,пак не се отваря от вътре и от дистанционното


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B5.5 багажника не се отваря от бутона

Мнениеот novatora » Пон 28 юли 2014 12:30


Разглоби механизма и виж дали не е клеясал. Почисти го и смажи. Може да е запецнал в затворено положение. Може и нещо да се счупило или пък някоя клема да излязла.


zoikov
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 26 авг 2013 20:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 багажника не се отваря от бутона

Мнениеот zoikov » Пон 28 юли 2014 22:02


Той между другото си се отваря всеки път от бутона на самия багажник,но само и единствено оттам.Моторчето го сменях преди година с чисто ново.Замерих де що има черешки,но явно проблема е някъде по напред :(


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Passat B5.5 багажника не се отваря от бутона

Мнениеот KBK » Вто 29 юли 2014 7:46


Колега на мен скоро ми се налага да разглобявам механизма за заключване на багажника (аз съм със седан и не съм 100% сигурен дали и при теб е така, но си мисля че не би трябвало да е различно). Та щом ти се отваря от копчето на багажника си мисля че може проблема да е в едно ел. ключе, което се отваря и затваря в зависимост от положението на ключалката (виж снимката по-горе). Съжалявам, че забравих да направя някоя снимка, за да видиш черно на бяло за какво става въпрос, но свали кората на багажника, която се държи на 4 винта и 8 или 10 щипки (при седана) и прегледай нещата там.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat B5.5 багажника не се отваря от бутона

Мнениеот lz2aii » Вто 29 юли 2014 8:22


Понеже и аз си мислех, че имам проблем с бутона на вратата за отваряне на багажника и затова следих темата с интерес. След като обаче колегата пусна схема на позициите на ключалката на багажната врата, реших да проверя. Установих, че нямам никакъв проблем, а нещата стоят по следния начин. Когато патрона на заключващия механизъм е в основно положение, вратата се отваря нормално всеки път. Когато обаче е в сервизно положение, вратата може да се отвори ЕДНОКРАТНО само, ако задържиш за няколко секунди средния бутон на дистанционното (този за вратата на багажника). Изчакваш да премигнат мигачите и след това вратата се отключва и може да бъде отворена. Втори път това не може да стане без отново да натиснеш средния бутон. По същия начин действа и копчето на шофьорската врата - когато ключалката на багажната врата е в сервизен режим, освен от дистанционото (чрез задържане на средния бутон), вратата се отключва и чрез издърпване на този бутон (действа отново еднократно). Пробвай дали при теб ще стане по начина, който съм описал и кажи какво е станало. :th_up. Средния бутон на дистанционното има и друга роля - когато автомобила ти е заключен, като го задържиш този бутон отключваш единствено вратата на багажника, без по този начин да се налага да отключваш всички врати. След като по този начин си отключил само тази пета врата, като я затвориш, тя автоматично се заключва.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B5.5 багажника не се отваря от бутона

Мнениеот novatora » Вто 29 юли 2014 11:16


Точно описано. Затова ви сложих схемата че нямах време да пиша нашироко. Само внимавайте със сервизния режим, защото веднъж ми се заключи колата така и ключа ми беше вътре на таблото а аз нямах резервен и беше тридневно приключение докато я отворя. Сега си направих резервен ключ да не ме боли главата. Момчето дето ми отвори колата с някаква джаджа в ключалката и лаптоп на предния капак го сложи но не ми даде да гледам я отвори за 10 секунди. Изумително. Каза ми че се е сомозаключила заради изгоряла крушка или не добра маса от копчето на плафона отпред. Какво общо имат незнам. Смазах с контактен спрей копчето че наистина понякога ми правеше мизерии като отворя шофьорската врата да не свети крушката от неговата страна. Като го почукна леко и светваше. 1 година вече не съм имал проблем. Описвам мойте премеждия да си имате едно на ум за да не пострада и някой друг колега.


zoikov
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 26 авг 2013 20:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 багажника не се отваря от бутона

Мнениеот zoikov » Вто 29 юли 2014 22:38


Схемата е екстра,но за жалост при мен няма никакви промени в което и от двете положения да е :(


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B5.5 багажника не се отваря от бутона

Мнениеот novatora » Сря 30 юли 2014 11:41


Трябва да свалиш механизма. На него има моторче. Може да е развалено. Подмени го и ще стане като нова


Потребителски аватар
TUISTERa
Мнения: 82
Регистриран на: Съб 26 сеп 2009 9:19
Автомобил: Passat B5.5
Двигател: AZM 2001
Местоположение: Асеновград

Re: Passat B5.5 багажника не се отваря от бутона

Мнениеот TUISTERa » Сря 30 юли 2014 13:43


Аз днес пробвах на моя седан . При което и да е положение на ключа отзад багажника се отваряше от трите възможни места. Предполагам че въобще не ми работи ключалката.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B5.5 багажника не се отваря от бутона

Мнениеот novatora » Сря 30 юли 2014 14:33


Комфорт модула участва ли в управлението за отваряне на багажника? Моя работи както е на схемата. Само понякога като затворя багажника пак се отваря. Така 1-2 пъти и се затвори. Дали копчето на самата врата не ми заяжда. Чел съм че клеясва и задържа(не се връща)


Потребителски аватар
bubika
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 26 юни 2009 22:08
Автомобил: VW Passat B5.5 19.TDi 96kw
Двигател: AVF

Re: Passat 3BG 2003г. AVF - багажника не се отваря от бутон

Мнениеот bubika » Чет 31 юли 2014 14:57


На мен също в началото пък ми се отваряше само от вратата и от дистанционното,а от бравата на вратата не реагираше.Отворих го,разглобих механизма на бравата дето е ключето имаше една пластина, където се беше поизкривила от натискане и не достигаше до ключето за да го задейства ,оправих позачистих го и сглобих.Сега пък само от бравата на врата се отваря и при нормален и при сервизен режим.От врата и от дистанционното не става.Започнах да набеждавам ключето дето е с 3-те кабела на самия патрон дето управлява режимите дали да е в нормален или сервизен.Със зумера на мултицета замервам да видя да ли прави връзка между средно и ляво и между средно и дясно краче няма звук неправи,значи би трябвало да е от него.Но се чудя как до преди това е работило и сега като отворих да го правя не работи.Плюс това колата си е италианка няма грам ръжда никъде вътре свети даже и смазката си стои.Механизма на бравата дето го оправих,беше не от ръжда а от много натискане на и се изкривила пластинката както писах.Незнам вече да търся ново ключе ли за патрона дето е,но си мисля все че не е от него,макар че за мен не работи.Къде греша?


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat 3BG 2003г. AVF - багажника не се отваря от бутон

Мнениеот novatora » Чет 31 юли 2014 16:49


Във ауто + с поръчка от немско като оригинална част имат целият механизъм срещу скромната сума от 120 лв. Един познат си го поръча и монтира и сега е щастлив и доволен. Ако се прецака тотално и моят и аз ще си сложа нов защото съм постоянно на петата врата с тая количка на моя юнак.


Потребителски аватар
bubika
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 26 юни 2009 22:08
Автомобил: VW Passat B5.5 19.TDi 96kw
Двигател: AVF

Re: Passat 3BG 2003г. AVF - багажника не се отваря от бутон

Мнениеот bubika » Чет 31 юли 2014 17:27


novatora написа:Във ауто + с поръчка от немско като оригинална част имат целият механизъм срещу скромната сума от 120 лв. Един познат си го поръча и монтира и сега е щастлив и доволен. Ако се прецака тотално и моят и аз ще си сложа нов защото съм постоянно на петата врата с тая количка на моя юнак.


При мен моторчето си работи дето дърпа жилото,нали ключето на бравата като подаде сигнал и се отваря,само се съмнявам в това ключе до патрона дето управлява нормалния режим и сервизния,заради едно ключе няа дам 120лв.При условие ,че до вчера се е отваряло с дистанционното и от вратата.Някакъв чалъм има дето ми убягва.Не че не мога и така да карам,но ме дразни да има нещо дето да не ми работи.Ще изчакам известно време някой компетентен колега да каже,ако ли не ще го отворя ако може и ако го прецакам нещо ще търся втора ръка,ако го няма ново.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Hari1986, Shamata и 74 госта