Passat 3BG 2003г. AVF - багажника не се отваря от бутона

Техническа и сервизна информация за Passat
novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat 3BG 2003г. AVF - багажника не се отваря от бутон

Мнениеот novatora » Сря 26 ное 2014 10:05


Модула нов ли го взе или втора ръка?




harjar
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 12:54
Автомобил: pasat b5.5
Двигател:
Местоположение: lom

Re: Passat 3BG 2003г. AVF - багажника не се отваря от бутон

Мнениеот harjar » Съб 29 ное 2014 20:55


Втора ръка е колега


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat 3BG 2003г. AVF - багажника не се отваря от бутон

Мнениеот lz2aii » Сря 03 дек 2014 15:10


lz2aii написа:На мен пък от няколко седмици не ми работи микрето в механизма на петата врата. Отварям си я нормално но никъде не се отчита, че е отворена. Плафона също не свети. Ако отключа колата от централното и отворя багажника, след 30 сек. колата се заключва. Май и аз ще трябва да свалям бравата или да изведа отделно ключе някъде по вратата за да се отчита отварянето (така направих с шофьорската врата преди година и половина и още нямам проблеми с нея).


Колеги, давайте акъл. Значи проблема, описан в горното ми мнение си остава. С тази разлика, че плафона свети от време на време. При отворена пета врата и светещ плафон, колата се заключва самичка след 30 сек., т.е до комфорт модула не стига информация, че вратата е отворена. Ако и плафона и комфорт модула знаят от едно и също място дали вратата е отворена, защо плафона си свети, а модула не знае, че вратата е отворена?
Друго, което ми прави впечатление, че преди като си отварях багажника и пусна ключето на бравата, моторчето веднага освобождаваше ключалката. Сега като отворя вратата и го пусна, минават около 5 сек. преди да чуя моторчето да освободи ключалката. Дали двете описани неща имат връзка? Предполагам, че проблема е електрически - вероятно прекъснат кабел от бравата към модула. Ако проблема беше в самата брава, то и плафона нямаше да свети.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat 3BG 2003г. AVF - багажника не се отваря от бутон

Мнениеот lz2aii » Вто 01 сеп 2015 10:50


Здравейте колеги. Проблема ми е сходен с темата и затова ще си позволя да попитам тук. Значи понеже ми удариха пасата отзад и се наложи да сменя петата врата. Понеже майстора беше забравил да сложи маркучето за течноста на задната чистачка се наложи вчера да махна кората и да сложа маркуча. Тогава забелязах, че един кабел, завършващ с букса, виси свободно. Огледах хубаво, но не му открих мястото. Навсякъде, където трябваше да има закачени букси, те си бяха закачени - само този кабел. Направих повторен по-детайлен оглед и видях, че до бравата на вратата стига само жилото, което я отключва. Мисля си, че в бравата трябва да има датчик, в който да влиза и букса, който отчита дали вратата е отворена. Свалих бравата, но никъде не видях в нея място за буксата. Не видях датчик в самата брава. Дали при удара нещо е паднало от бравата или просто майстора се е окалпазанил като е прехвърлял същата от старата на новата врата - не знам. Какво е Вашето мнение по въпроса?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 139 госта