Passat B6 2.0 TDI 140hp не пали под наклон

Техническа и сервизна информация за Passat
p3tr3ski
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 20:15
Автомобил:
Двигател:

Passat B6 2.0 TDI 140hp не пали под наклон

Мнениеот p3tr3ski » Нед 27 юли 2014 10:04


Здравейте,

Знам, че има изписано много по темата, но конкретно някак си не намерих себе си и моя проблем.
Колата е Пасат Б6 2006 година, 2.0 TDI, 140 коня, Номер на двигател BMP (този с BOSCH дюзи).
Не искам да ви подведа в по-грешна насока но аз го забелязах проблема след като ми смениха
ангренажен ремък, маслен филтър, въздушен филтър, водна помпа, горивен и филтър на купето.
Разбира се може и да е съвпадение но няма как да го разбера :).
Проблема:
След като е спряна колата под наклон (предницата да е по-висока от задницата) сутрин а и не само сутрин
след престой от 9-10 часа колата пали от 4, 5-тия път.
Закарах я колата на диагностика в София Дизел на бул. Черни Връх. и тяхното мнение е, че трябва да сменя О-пръстените
на дюзите, обаче те не го предлагат като услуга и ме изпратиха в Супер Дизел. ОК, но също ме предупредиха, че за тази цел трябва да се разглоби цялата глава и, че е рисковано.
Моля някой от вас ако се е сблъсквал с подобен проблем да помогне. Въпроса ми е дали мога напълно да се доверя на
специалистите от София Дизел и да отида в Супер Дизел и да им кажа направо да ми сменят въпросните пръстени или да предложите някой друг майстор, който пак да провери този проблем. Притеснява ме да не се окаже нещо друго, и след смяната на О-пръстени проблема да си остане. Наясно съм че трябва да се сменят и самите болтове на дюзите след като се сменят о-пръстените.

Благодаря на всеки се отзовал !

Последна промяна от vaskoto1 на Вто 29 юли 2014 8:59, променено общо 2 пъти.
Причина: грешен раздел.




lubopa4kata
Мнения: 415
Регистриран на: Съб 29 май 2010 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: Passat B6, 2.0 TDI, 140 hp не пали под наклон

Мнениеот lubopa4kata » Нед 27 юли 2014 14:07


пада ти нивото на горивото,особено след смяната на горивения филтар......там провери какво е положението,за6тото наи-вероятно оттам ти пада нивото на горивото,засмуква ваздух и......трудно палене след престои,особено на наклон,поздрави :th_up


p3tr3ski
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6, 2.0 TDI, 140 hp не пали под наклон

Мнениеот p3tr3ski » Нед 27 юли 2014 14:42


Какво точно да проверя на горивния филтър ?
Предполагам в София Дизел направили са го това, нали са специалисти :)


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Passat B6, 2.0 TDI, 140 hp не пали под наклон

Мнениеот maimo » Нед 27 юли 2014 16:15


отиди при свестни майстори смяната на о-пръстените не кой знае каква философия за човек който разбира,според мен там е проблема или гарнитурата на тандем помпата струва около 20 лв.Най-добре смени и двете неща че може да ти смесва нафта и масло и тогава става интерсно,проверявай си нивото на маслото ако почне да се вдига.


p3tr3ski
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6, 2.0 TDI, 140 hp не пали под наклон

Мнениеот p3tr3ski » Нед 27 юли 2014 18:47


Предлог за такива свестни майстори по конкретния проблем ? :)
Имал ли е някой подобен проблем ?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта