Пасат Б5.5 - проблем с Comfort Control Module

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: Пасат Б5.5 - проблем с Comfort Control Module

Мнениеот ti6ogb » Вто 19 авг 2014 19:22


Cealtex написа:А някой има ли идея относно отварянето/затварянето на стъклата с дистанционното... Как точно става това?

Колегата е по тази работа,но не му намирам темата.Иначе е този : http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=399847




Cealtex
Мнения: 78
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 0:17
Автомобил: VW Passat B5.5 1.8T AWT
Двигател: 79045591050
Местоположение: Ямбол

Re: Пасат Б5.5 - проблем с Comfort Control Module

Мнениеот Cealtex » Нед 24 авг 2014 15:30


Такам... разглобих вратата и честно казано като за сефте не си беше лесно, но вече поне знам как става цялата процедура. След като смених микрето на бравата и сглобих всичко обратно с нетърпение очаквах всички проблеми да са се отстранили, но уви. Единственото нещо, което се оправи след цялата тази чудесия беше LED лампата до буталото, индикиращо заключено/отключено положение. Като бях отворил електрическата част на бравата огледах всички спойки и останалите микрета, но нямаше абсолютно никакви следи от счупени спойки и т.н.

Някакви идеи накъде да продължавам сега? Принципно ще изчакам вън да стане малко по-хладно, тъй като преди ремонта при тези метеорологични условие се оправяха всички проблеми и ако пак е така, изобщо проблемът не е бил в микрето... или поне предполагам...

Отворих и комфорт модула и не изглежда да е бил наводняван или нещо и като цяло състоянието му изглежда като чисто нов!


Cealtex
Мнения: 78
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 0:17
Автомобил: VW Passat B5.5 1.8T AWT
Двигател: 79045591050
Местоположение: Ямбол

Re: Пасат Б5.5 - проблем с Comfort Control Module

Мнениеот Cealtex » Сря 27 авг 2014 12:17


Последните новини относно моя случай са, че проблемът при мен не е бил микрето, комфорт модула и т.н., а буксата, която влиза в бравата! Предполагам, че може и целия кабелен сноп, но когато притисна към бравата или настрани плафоните светват, зумера изпиуква, борда показва, че шофьорската врата е отворена...

Давайде съвети как да постъпя от сега нататък... смяна на кабели или какво???


ivailo stoianov
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 14 сеп 2010 17:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bourgas
Контакти:

Re: Пасат Б5.5 - проблем с Comfort Control Module

Мнениеот ivailo stoianov » Пон 01 сеп 2014 20:11


Виж да не са ти прекъснати кабелите в гуменото уплътнение и шасито


bdimitrov
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 23 мар 2021 19:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5.5 - проблем с Comfort Control Module

Мнениеот bdimitrov » Вто 23 мар 2021 21:17


Здравейте, колеги! Имам следния проблем с пасат Б5.5 2004г. Живея в Германия и когато се прибрах на коледа, дни преди да замина обратно, ми изчезнаха всички интериорни свтлини, стъклата спряха да ми работят , спря да ми писука като забравя фаровете и алармата започна да се включва когато си поиска. Забелязах че на мокета зад шофьорската седалка има мокро петно и веднага проверих помещението до акумолатора. Дренажните отвори се бяха задръстили и се бе напълнило с вода. Отпуших отворите и отводних, откачих акумолатора понеже нямах време да правя друго и заминах надявайки се, че колата ще изсъхне на слънце. Да ама не! Преди няколко дни се прибрах и установих, че проблемите все още са на лице. Веднага разбрах, че има проблем с комфорт модула. Размъкнах мокета, доизсуших го, свалих платката на комфорт модула и я почистих хубаво(цялата беше окислена) не забелязах да има повредени компоненти. След като го включих наново абсолютно всичко си ми работеше( светлини, стъкла, алармата нормално), но спряха да ми работят дистанционните на трите ключа(купих я с 3-те и 3-те батерии са нови и работеха преди това). Като заключа с ключа се заключва и се включва алармата, но като отключа само отключва без да изключи алармата и като отворя врата започва да свири докато не дам на контакт(колата няма имобилайзер). Въпроса ми е, мога ли да си сглобя колата с моя модул или има нещо повредено в него? И ако мога, какво може да е според вас? Опитвах да запозная ключовете с колата по методи, които намерих в нета, но без резултат.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 212 госта