Пасат Б3 некомфортно с комфорт модула

Техническа и сервизна информация за Passat
TaNeC
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 03 авг 2007 7:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Пасат Б3 некомфортно с комфорт модула

Мнениеот TaNeC » Пон 18 авг 2014 10:02


Здравейте колеги, това е първият ми пост във форума, защото за повечето си проблеми до момента винаги чрез търсачката съм намирал решение на проблемите си, но за проблема, който ще опиша видях само една сходна тема, но не симптомите почти не съвпадат с моите.

Пасата е с 4 ел. стъкла, с комфорт модул. По темите, които видях съдя, че пасата е с оригинални ел. стъкла, а не с т.н. италиански.

Един ден, след като се прибрах от работа и за късмет бях отворил всичките прозорци, при опит да ги затворя, нито един от тях не реагира, нито през централното управление на шофьорската врата, нито чрез бутоните на всяка врата. Намерих къде се намира модула, свалях го, качих го в нас и го отворих и от вътре изглежда като чисто нов, нито нагоряли релета, нито нагоряли писти, всичко 6. Свалих го обратно и нямаше никаква промяна. Затворих прозорците от силовата букса на модула, като се наложи да разглобя две врати за да обърна поляритета на моторчетата.

На другия ден, след прочитането на вероятно всички теми свързани с проблем с ел. стъклата, направих всемъжни тестове. Прозвъних всички проводници от копчетата до буксите за някое прекъснато кабелче или късо,проверих бушона, всички си излезнаха, свалих всички копчета, оставих само централното управление, защото в някоя от темите пишеше, че копчетата подават сигнал, чрез променливо съпротивление и може някой от бутоните да е клеясъл и да обърква модула, след това махнах централното управление и пробвах индивидуално всеки с различен бутон. В един момент вече се бях отказал, сглобих цялата кола, сложих и модула обратно и чух прецъкването на релетата и в този момент всички стъкла проработиха и от централното управление, и от индивидуалните им бутони и си викам "еййй супер", но парен каша духа и си викам айде сега на тръгване ще открехна само моя прозер, колкото да не умра от задух и се оказах прав, при пристигането ми вече не работеха. Разкачих пак модула, бях взел един спрей за почистване на ел. връзки, напръсках буксите, навързах ги, дадох контакт и отново работиха и в един момент отново спряха. На силовата буксата има ток и чрез късо на съответните букси моторчетата работят.

Това, което ми е неясно освен комфорт модула, има ли някъде другаде реле, което участва в тази схема, което евентуално да дава фира от време на време. И другото, което си мисля е нещо централното заключване да дава проблем. Малко съм в безиходица, че колата е тегаво да се кара в тези жеги с затворени прозорци, и разчитам изцяло на вашата помощ и съвети.




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Некомфортно с комфорт модула на Пасат Б3

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 18 авг 2014 10:29


Намери друг модул за проба, по моргите са по двайсетина пари, можеш да го тестваш на място дали работи, щом е оригинално се намира под задната седалка.
Мисля че няма друго реле преди комфорта


TaNeC
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 03 авг 2007 7:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Некомфортно с комфорт модула на Пасат Б3

Мнениеот TaNeC » Пон 25 авг 2014 13:47


Така, проблема е решен, но с още малко тестове, за които ще ви разкажа в този пост. Понеже не бях сигурен кой е точно бушона за тази инсталация, закачих мултицета на силовата букса за комфорт модула за червения кабел, който е постоянен + и маса и разкачах един по един 4-те предпазителя на релетата, като си мислех, че е този, който е в средата, поне по снимките за монтаж на ел. стъкла бях останал с такова впечатление, но не беше той, а най-вляво има един, който е различен от останалите, предполагам т.н. автоматичен предпазител, който беше доооста горещ. Извадих го, и напрежението от силоват букса изчезна. Реших да го сменя с нормален предпазител и при свръзане на силовата букса към комфорт модула изгоря една от пистичките, свързана към силовата букса. Проследих кабела, който водеше към изгорялата и се оказа за предна дясна врата. Разкачих го от цялата схема и урааа, всички прозорци, без преден десен работят. Сега остава да прокарам един нов кабел до предната врата и проблема ще е решен на сто процента :). Та ако ви откажат всички прозорци в един момент проверете дали автоматичния предпазител (ако го имате) грее и ако грее, почнете да търсите късото някъде по вратите :)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Perym и 204 госта