Пасат В5 Механичен или електрически оптегач между двата вала

Техническа и сервизна информация за Passat
iaj
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 12 май 2009 13:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Silistra

Пасат В5 Механичен или електрически оптегач между двата вала

Мнениеот iaj » Пон 18 авг 2014 17:20


Здравейте на всички! Собственик съм на Пасат Б5-1997г. ADR 125к.мотор но за жалост с електрическия оптегач на веригата задвижваща двата вала. И след направени тествания и диагностики нещата отиват на смяна на верига и оптегач. Въпросът ми е следният колеги , които са сложили механичния оптегач и са изминали достатъчно километри да споделят относно разходът на гориво и работа на мотора както и трупат ли се грешки от това, че буксата на стария ел. оптегач е закачена с цел да се излъже компютъра.
Благодаря Ви предварително за мненията!




iaj
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 12 май 2009 13:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Silistra

Re: Пасат В5 Механичен или електрически оптегач между двата

Мнениеот iaj » Чет 28 авг 2014 12:29


Отново по темата за пустия оптегач! Предложи ми майсторът, който ми ремонтира колата да сипя добавка към маслото, но след като измери налягането на маслото и варианта за малсена помпа отпадна. Ефектът, който се получи е че почти изчезна шума от това тракане даже не се и чува. Да отбележа, че маслото ми е сменено с кастрол5/40. След разговор с човекът майстор за смяната на помпата иска и да сменям и 20 те броя повдигачи за което не ми се иска но дали се налага?


Потребителски аватар
prateli
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 24 апр 2007 19:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: Пасат В5 Механичен или електрически оптегач между двата

Мнениеот prateli » Чет 28 авг 2014 18:49


Ако шума е идвал от задната част където е веригата, няма смисъл от смяна на повдигачите



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: A999, ViceroyF16 и 63 госта