pasat B5 1.8i не пали

Техническа и сервизна информация за Passat
viktorova28
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 17 авг 2014 20:46
Автомобил:
Двигател:

pasat B5 1.8i не пали

Мнениеот viktorova28 » Пон 18 авг 2014 22:35


Здравеите,имам нужда от съвет защото живея на място където в сервизите само сменят едни части с нови и още по-добре ако им кажеш коя точно.Аз съм жена и ...сещате се!
Симптома е само един,не подава ток на помпата,която работи иначе като и се подаде от акомулатора.Смениха някаква джаджа намираща се непосредствено зад ключа в което влизат кабели.Не беше това!Казаха,че релета,бушони са наред и ме зарязаха!Колата има аларма вързана с помпата,някои спомена,че може тя да прави проблем,възможно ли е и изобщо какво е възможно?
Извинявам се за некомпетентността с кояо описвам проблема си.Ще съм признателна за всеки съвет.Благодаря Ви предварително!




Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: pasat4 1.8i не пали

Мнениеот Pet_rov » Вто 19 авг 2014 7:52


Добро утро. А пробвахте ли да запалите колата, както сте подали директно ток на помпата? За да се елиминира евентуално алармата, ако е от нея? А и знае ли се кой е слагал алармата, за да го попитате?


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: pasat4 1.8i не пали

Мнениеот moimoimoi » Вто 19 авг 2014 15:38


за да се избегнат по нататъчни недоразумения кажи коя година е колата, а най добре кода на двигателя/пише го в големия талон/
определено не ходи при тия майстори щом една верига не могат да проследят и да установят къде е прекъсната.
кажи от къде си за да те насочим към по добър сервиз.
определено е възможно да е от алармата проблема


viktorova28
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 17 авг 2014 20:46
Автомобил:
Двигател:

Re: pasat4 1.8i не пали

Мнениеот viktorova28 » Вто 19 авг 2014 22:36


Здравейте,98-а е,кода WVWZZZ3BZXP076802 или е нещо друго? .Единия от "специалистите" успя да я запали като подаде ток директно от акомулатора първия път когато направи този номер и след това си палеше няколко дни без роблем,но следващите не успяха след като пак го нарави,иначе работи сама по себе си(помпaта).Само за това,че не достига ток до помпата всички са единодушни!Страхувам се,че алармата не е слагана в БГ,така я купих навремето,но ще се опитам да науча повече от предишния собственик.За съжаление живея на гръцки остров и откакто са затворили сервиза на Фолцваген преди година,вече по техни думи никой не разбира от Фолцвагени!Знам,че звучи абсурдно,но е самата истина.
Ако пали като се подаде ток директно от акомулатора да разбирам ли,че се елиминира алармата като възможна причина?
Благодаря Ви,че ми обръщате внимание,признателна съм Ви!


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: pasat4 1.8i не пали

Мнениеот Pet_rov » Сря 20 авг 2014 8:50


Здравей, колежке. Първо, Пасатът ти е В5
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=38785

Това, което си дала, е номерът на рамата. Номерът(кодът) на двигателя е три букви и цифри, например - AZD 123456, какъвто е моят, да речем. От симптомите, които описваш, все повече ми мирише на аларма, или прекъснати кабели някъде по трасето. Сменили са ти клемореда, който се намира зад контактния ключ, но явно без успех. Търси някой, който разбира от елинсталации на автомобили. Успех!


viktorova28
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 17 авг 2014 20:46
Автомобил:
Двигател:

Re: pasat4 1.8i не пали

Мнениеот viktorova28 » Чет 21 авг 2014 13:50


Здравейте отново колеги!Номера на двигателя ми е ADR 441825.Знам,че ми трябва добър електротехник,но това е голям проблем за съжаление.В единия от сервизите майстора ми вика:кажи какво искаш и веднага го правим!!!Разбирате ли,трагедия. :banghead


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: pasat4 1.8i не пали

Мнениеот Pet_rov » Пет 22 авг 2014 7:56


Значи му казваш така - не отива напрежение до бензиновата помпа и съответно колата не пали. Искам да я оправите. И да се гмуркат да работят. :beer



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen и 58 госта