Уплътнение за капака на шибедаха на Пасат Б3.

Техническа и сервизна информация за Passat
krum_krumov_911
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 13 юни 2009 18:00
Автомобил:
Двигател:

Уплътнение за капака на шибедаха на Пасат Б3.

Мнениеот krum_krumov_911 » Пет 22 авг 2014 19:07


Здравйте, смених си шибедаха на пасата, новия работи добре, но уплътнението на самия капак не може да прилепне хубаво и винаги когато гледаш от вътре със свален таван свети. Ако го дам максимално на пред, започва да свети в задния край, ако пък го дамдам на зад има луфт отпред. И така и не мога да го регулирам. Пробвах и с двте уплътнения и с моето което си беше на капака и с това от другия капак, който беше на шибедаха който купих. И с двете не става плътно. Сега обаче се замислих дали не си е нормално да не е чак толкова плътно, за да не закача, отделно гледам, че има стабилно уплатнение и на самия ръб на тавана, както и улуци от двете страни и отпред, а отзад улука е на самата кора на капака. Та сега преди да слагам тавана какво да правя, дали да търся нова гума за капака или да го събирам така, но не искам да бързам, защото е бая разправия да го събирам и ако протече ще трябва пак да свалям всичко. Та питането ми е дали си е изчислено да влиза малко вода, която се отвежда по улуците на самата рамка през маркучите в краищата или да го мисля някак това с уплътнението на самия капак. Евентуално мися да търся по- дебело уплътнение, но не знам дали няма да затяга при затваряне.




Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Уплътнение за капака на шибедаха на Пасат Б3.

Мнениеот georgebonev » Пет 22 авг 2014 20:06


По спомен, луфта между ламарината/тавана и уплътнението на капака, мисля че беше около 0.3 мм, (т.е. колкото пластина от ножче за бръснене-обикновено).

Това за Голф 3, но мисля, че е и за Пасат Б3.
Утре ще мога да изровя линк към инфото.

ЕДИТ:
Изрових инфото.
И не беше ножче за бръснене, а пластина от макетно ножче. Може да се ползват няколко, обвити с тиксо, при регулирането на хлабината.

Последна промяна от georgebonev на Пет 22 авг 2014 21:45, променено общо 1 път.


krum_krumov_911
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 13 юни 2009 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Уплътнение за капака на шибедаха на Пасат Б3.

Мнениеот krum_krumov_911 » Пет 22 авг 2014 20:42


Мерси, точно това ме интересува, защото с бащата се мъчиме да го направиме плътно без никакъв луфт,ама не става, а преди да го сваля беше около 4мм спаднал и го бях облепил с тиксо и затова не знам как е било оригинално.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Уплътнение за капака на шибедаха на Пасат Б3.

Мнениеот georgebonev » Пет 22 авг 2014 21:24


Настройка на уплътнението на шибидах

Изображение
а=0.3 мм
1- уплътнение
2- стъкло на шибидаха
3- за настройка на уплътнението
4- таван/покрив

Ако лист хартия (пластина/резец от макетно ножче, тънка визитна картичка) не може да "мине" през хлабината или е твърде голяма хлабината, сваля се стъклото и се регулира уплътнението с побутване или притискане.
(до колкото го преведох)

Предната част на стъклото го дават да е на 1 мм под тавана (А), а в задната да е на 1 мм над тавана (b).
Изображение
Изображение


krum_krumov_911
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 13 юни 2009 18:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Уплътнение за капака на шибедаха на Пасат Б3.

Мнениеот krum_krumov_911 » Пет 22 авг 2014 22:26


Много благодаря за информацията. :beer Утре ще го регулирам. Моят е метален, а не стъклен, но е същото. Единственото гадно е, че при металния трябва да го сложа без пластмасовата кора отдолу, за да мога да го регулирам и след това отново да го сваля, вече регулиран и да сглобя всичко с кората. И е гадно, че ако се размести след време, за да се регулира трябва да се слаля тавана.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tsbstz и 43 госта