Passat B4 1.8i не ще да се гаси мотора. Проблемът е решен!

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Passat B4 1.8i не ще да се гаси мотора. Проблемът е решен!

Мнениеот walentin » Съб 23 авг 2014 17:52


Колеги, спешно ми трябва акъл относно следното: моторът работи, завъртам ключа наляво докрай, моторът пак работи, изваждам ключа, моторът пак работи. Един приятел вика - клеморед! Случката има и малко предистория. Преди около 2 седмици карах на бензин и спрях на бензиностанция да заредя. Паля да тръгвам - не ще! Врътнах на метан и запали, та успях да се прибера. Оказа се че помпата не работи, защото няма подаване на ток към нея. Бушоните и релетата бяха в ред, впрочем и до бушона за помпата не идваше ток. Трябваше да се открие къде е прекъсването.Един спец. направи "временно" подаване на ток към кабела на помпата и така можех да карам на безин до преди малко, когато се получи и това негаснене, след като е изваден ключа. Какво мислите,а?

Последна промяна от walentin на Чет 28 авг 2014 14:54, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: Passat B4 1.8i не ще да се гаси мотора

Мнениеот vladovelin » Съб 23 авг 2014 19:12


Правил съм този експеримент с неработеща помпа, подадохме напрежение от съседния бушон.Колата запали веднага, но не иска да угасне от контактния ключ. С махането на мостчето между двата бушона угасна .


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 1.8i не ще да се гаси мотора

Мнениеот Iezekil » Съб 23 авг 2014 20:53


При условие,че ключа спира тока не само към помпата,а и към клапани,релета,ЕКУ,ключ за бензин/метан,реле за дюзи.....звучи логично да е клемореда.


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B4 1.8i не ще да се гаси мотора

Мнениеот walentin » Нед 24 авг 2014 21:00


Нда,"проблемът е решен"! Снощи се обадих на спец'а Веско от Казичане. Той каза да не купувам никакви клемореди, защото проблемът не бил там 99%. Тая сутрин точно в 9.00 бях при него. Преди две седмици той направи оня байпас, който ми възстанови функционирането на помпата. Днеска се оказа че е оправил и захранването на помпата без неговата допълнителна жица. В следващия момент ми каза "готов си!". Ама как го оправи, какво ми беше? Той вика - "не знам, в таблото е грешката, но не мога да разбера какво точно, а и не може да се диагностицира - при тия пасати това нещо става много често. Таблото остарява и почва да пефърга тоци насам и натам" . Но "вече съм ОК" и да съм си карал "безгрижно". :scare3 Та проблемът е оправен и дефектът бил в таблото. Благодаря Ви рагаци, :th_up за отзивите и мненията!

Последна промяна от walentin на Нед 24 авг 2014 21:11, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B4 1.8i не ще да се гаси мотора

Мнениеот walentin » Нед 24 авг 2014 21:10


Извод: кучето може да е заровено в таблото с бушоните /както се оказа/, въпреки че всички следи водеха към клемореда.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 1.8i не ще да се гаси мотора

Мнениеот Iezekil » Нед 24 авг 2014 22:36


"Таблото остарява и почва да пефърга тоци насам и натам"....ха ха
Проблема е бил в този,дето е заровил кучето.


Потребителски аватар
Presli82
Мнения: 508
Регистриран на: Чет 04 ное 2010 22:46
Автомобил: Volkswagen Passat b2
Двигател: diesel
Местоположение: Svoge
Контакти:

Re: Passat B4 1.8i не ще да се гаси мотора

Мнениеот Presli82 » Нед 24 авг 2014 22:50


Имал съм два случая когато "Таблото остарява и почва да пефърга тоци насам и натам".
На пасат и на мерцедес 190.


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B4 1.8i не ще да се гаси мотора

Мнениеот walentin » Пон 25 авг 2014 21:08


E, да, ама не! Тая сутрин пак не пожела да запали на бензин. Бях сигурен,че пак захранването на помпата се е прецакало, Ама не! -помпата си работеше, но дюзата не пускаше гориво. Последва проверка на всички кабели към моното, които се оказаха наред. Айде пак ровене в таблото и Еврика!!! Оказа се реле,което ту проработва,като го пипнеш, ту прекъсва. Намира се долу вдясно на таблото и отговаряло за "помпа, електроника и разни други работи". Реле 167. Та така. Още веднъж благодаря!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 212 госта