Passat B5.5 шофьорската врата не се отваря

Техническа и сервизна информация за Passat
Cealtex
Мнения: 78
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 0:17
Автомобил: VW Passat B5.5 1.8T AWT
Двигател: 79045591050
Местоположение: Ямбол

Passat B5.5 шофьорската врата не се отваря

Мнениеот Cealtex » Сря 27 авг 2014 10:20


Видях, че има и други теми относно такъв проблем, но нищо не ми помогна. Снощи последно заключих колата и всичко свърши до там, поне с шофьорската врата. В момента не се отваря нито отвън нито отвътре. Видях мнения да блъскам вратата, да отключвам/заключвам многократно, да откача жилата на дръжките и т.н. и но засега нищо не ми помага. Единствения напредък, ако така може да се нарече е, че успях с 300 зора да откача жилото от вътрешната страна на врата, но колкото и да го опъвам просто няма файда.

Звънях на vaskoto1, но предполагам, че има някакви ангажименти и не вдига, но ще пробвам отново малко по-късно. Очаквам всякакви предложения, които ще ми помогнат да отворя вратата!




Потребителски аватар
baitanas
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 19:21
Автомобил: VW Passat Alltrack
Двигател: CCZB 2012
Местоположение: Варна

Re: Passat B5.5 шофьорската врата не се отваря

Мнениеот baitanas » Сря 27 авг 2014 10:54


Здравей колега и аз имах подобен случай и след многократно отключване и заключване се отключи от самосебе си. И аз се чудех от къде да я захващам а и на затворена врата трудно се сваля тапета.


Cealtex
Мнения: 78
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 0:17
Автомобил: VW Passat B5.5 1.8T AWT
Двигател: 79045591050
Местоположение: Ямбол

Re: Passat B5.5 шофьорската врата не се отваря

Мнениеот Cealtex » Сря 27 авг 2014 11:49


Изпробвах около 30-40 пъти да отварям и затварям с дистанционното, с ключа, отвътре, с поблъскване, на степени дръпната отвън дръжка, успях да извадя жилото от вътрешното лостче с 300 зора, но и това не помогна. Беше ми останал само варианта за външната дръжка, но не бях сигурен дали да вадя регулиращото пинче.

Оправих проблема! Предполагам, че беше от малко по-натегнато жило на външната дръжка... Ето как стана цялата работа:

След като се консултирах с Vaskoto1 по телефона, бях посъветван с отверка да пробвам да избутам малкото пинче в дръжката от външната страна на вратата и да го избутам възможно най-навътре, но понеже няма много място за действие, при мен излезе цялото от гнездото и влезе вътре при патрона, след което вече успях от вътрешната страна да отворя.

В момента търся да си сменя бравата, ако някой има оферта да казва!


Потребителски аватар
baitanas
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 19:21
Автомобил: VW Passat Alltrack
Двигател: CCZB 2012
Местоположение: Варна

Re: Passat B5.5 шофьорската врата не се отваря

Мнениеот baitanas » Съб 30 авг 2014 4:55


Брава аз си бях поръчал от ибей чисто нова китайска и ми дойде за 67лв със доставката.Преди това я бях сменял със втора употреба от морга която изкара 2 месеца.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen и 56 госта