Смяна на волан Пасат 7

Техническа и сервизна информация за Passat
LI408888
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 22 апр 2023 15:29
Автомобил:
Двигател:

Смяна на волан Пасат 7

Мнениеот LI408888 » Нед 23 апр 2023 22:26


Здравейте искам да сменя волана на пасат 7 комби 1.6 105 к.с. от обикновен с мулти волан как да разбера дали лентовия кабел е подходящ за това какъв номер трябва да е
мога ли да взема смо бутони и да ги сложа на волана какво друго ще ми трябва.
Ако може и мнения от колеги минали по този път.
Приемам и предложения за необходимити части за смяната с цени и снимки на лично или в темата.
Както и предложения за монтаж в Пловдив и региона може и радиус от 100-тина километра.
Благодаря предварително




Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Смяна на волан Пасат 7

Мнениеот alpinab » Пон 24 апр 2023 8:39


Правил съм я тази операция на Б7:

Много вероятно е твоя т.н. лентов кабел под волана да не поддържа мултиволан, но все пак си заслужава да провериш преди да търсиш друг. Маха се волана. Има клипчета как точно в Ютуб колкото искаш. Къса права отвертка и после специфична вложка за тресчотка(купих си за около 10 лв) за да се отвърти гайката и да падне волана. След това се получава визуален достъп до модула, който имаш.

Ето тук са всички модули според нивото на оборудване на колата - Трендлайн, Комфортлайн и Хайлайн:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... e_Versions

Там търсиш поддръжка в таблицата на MFSW.

Ако си щастливец и твоят поддържа мултиволан, търсиш волан от Б7 цял с копчетата на него. Само копчета е много вероятно да се наиграеш с подобни а не точно за Б7. Има подобни от Голф, Поло, Кади и т.н. Има малки разлики както в бутонита така и окабеляването под тях. Не е гаранция, че ще паснат.

След като монтираш мултиволана се налага да се прекодират ръчките да не функционират както преди (МФДто) а да се контролира от бутоните. Възможно е много от възможните функции, които са типични за тези бутони при теб да не работрят, защото комфорт модула на колата не комуникира/поддържа тях. Просто е друга версия и той. При мен стана така.

Ако обаче лентовия кабел не ти поддържа се търси версия от кола донор. Аз взех заедно волан и модул от една кола. Поне знам, че са работили заедно.

И там се почват мъките: При мен новия модул не искаше да комуникира правилно с електрическата рейка. Различни версии и се наложи прекодиране с оригинална диагностика ВАС..еди кво си. Само с оригинален Рос-Тек VCDS не стана.

Освен това се прави калибрация и адаптация на лентовия кабел(който е много повече от лентов кабел). След като се сложи нов от друга кола с друга версия.

С 2 думи ти трябва вещо лице вече правило такива неща с подходящата диагностика и знания в тази материя. За София мога да препоръчам такива.


LI408888
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 22 апр 2023 15:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на волан Пасат 7

Мнениеот LI408888 » Пон 24 апр 2023 21:25


Благодаря за изчерпателия отговор вече се замислям дали да се забърквам в този филм



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ивайло Димов и 40 госта