Passat B5.5 - съединителя ли замина?

Техническа и сервизна информация за Passat
BajPesh
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 29 апр 2013 9:58
Автомобил:
Двигател:

Passat B5.5 - съединителя ли замина?

Мнениеот BajPesh » Съб 20 сеп 2014 12:02


Вчера докато карах и съединителя се втвърди (не слизаше до най-долното положение) и усетих, че скоростите влизат малко по-трудно. Спрях след малко и на място не можах да вкарам 1-ва и задна. 2-ра влиза, но трудно. Съединителя ми предполагам, че иска вече смяна защото отделя доста високо. Заминал ли е тотално или мога да я закърпя временно?




Потребителски аватар
yanio
Мнения: 602
Регистриран на: Сря 06 май 2009 14:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: Passat B5.5 - съединителя ли замина?

Мнениеот yanio » Нед 21 сеп 2014 12:07


Нов и заминал съединител трябва да отделят по един и същ начин. Може да ти е заминал притискателния диск


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Passat B5.5 - съединителя ли замина?

Мнениеот phantom_ » Нед 21 сеп 2014 13:15


Aко нямa луфт педaлa нa съединителя,знaчи ще трябвa дa се свaля кутиятa,a кaто се свaли всичко ще стaне ясно :th_up


BajPesh
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 29 апр 2013 9:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 - съединителя ли замина?

Мнениеот BajPesh » Пон 22 сеп 2014 11:26


Не забелязвам да има някакъв луфт. Значи ще трябва да я карам на майстор задължително? Не, че ще успея да го избегна, но съм в чужбина и жулят доста пък и им нямам доверие колко разбират.


Потребителски аватар
martin_284
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 12 фев 2013 20:47
Автомобил: Vw passat b 6
Двигател: 2000 Tdi
Местоположение: Варна

Re: Passat B5.5 - съединителя ли замина?

Мнениеот martin_284 » Пон 22 сеп 2014 18:47


yanio написа:Нов и заминал съединител трябва да отделят по един и същ начин. Може да ти е заминал притискателния диск

Заминал съединител отделя мноого високо. Като изтанее феродовият диск диафрагмата се обръща по друг начин и ти като го отпускаш много ясно че ще почне да овлича по - късно от колко при нов такъв. Лично аз съм сменял много пъти само феродов. Разликата е , че почва да отделя както си трябва по средата и педала ти е мек. Признаците на износен феродов диск са твър педал и отделя горе. Някой като почнат да приказват празни приказки , че като се втвърди педала значело че притискатела е станал твърд са пълни измислици. Един оригинален пристискатен диск ако не е буксувал и не е загрявал (посинял) и наранен , може да свърши подне 2 феродови диска.Омекнали пружини на притискател е когато ти го натискаш до край и всичко по системата е наред , а скоростите хъркат.Има и много нови ментета съединители само внимавайте как ги избиране.Имаме случей да сме сваляли 2 пъти кутия заради крив притискател.Всичко което написах го знам от личен опит. С това се занимавам. Дано съм бил полезен. Поздрави.


Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Passat B5.5 - съединителя ли замина?

Мнениеот boqnkov » Вто 23 сеп 2014 21:18


Извинявам се, но ще ползвам темата на колегата, за да не пълня форума. От скоро имам Пасат б5.5 131к.с. Прави ми впечатление, че педала на съединителя е сравнително твърд сравнен с друг пасат със същия двигател. Най - дразнещото е че при ускорение на първа при натискане на съединителя се получава голям удар в двигателя (така го усещам). Колкото по - рано сменя първа, толкова тресенето е по - малко като натисна съединителя. Иначе не приплъзва или нещо такова. Нещо май не е наред съединителя ама не знам какво е. Иначе колата не ми и правеше впечатление докато не се качих в същия пасат и го покарах. Иначе не отделя горе педала. Възможно ли е предишния собственик да е сложил обикновен маховик и затова колата да се държи така странно? Или да почвам да събирам пари за съединител?


Потребителски аватар
garsona
Мнения: 474
Регистриран на: Вто 22 сеп 2009 20:12
Автомобил: Passat B5TDI Honda Accord6 vtec
Двигател: ATJ F18B2

Re: Passat B5.5 - съединителя ли замина?

Мнениеот garsona » Чет 25 сеп 2014 11:26


Колега , има вариянт за разбит маховик , при мен се случи изведнъж нямаше вибрации , просто маховика се разпадна и при запалена кола не може да влизат скоростите .


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 - съединителя ли замина?

Мнениеот Traytor » Чет 25 сеп 2014 12:03


А случва ли ти се да устиш лек удар като отпуснеш рязко спирачката на 1 и 2ра предавка?


Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Passat B5.5 - съединителя ли замина?

Мнениеот boqnkov » Чет 25 сеп 2014 15:29


Колега, да не би да искаш да кажеш като отпусна газта на първа и втора? Като отпускам спирачката не усещам никакъв удар.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 - съединителя ли замина?

Мнениеот Traytor » Чет 25 сеп 2014 18:17


И газта и спирачката. При мен беше първо само при отпускане на педала на газта на първа и втора, след това и при натискане и отпускане на спирачката се чуваше нещо като удар... Накрая се оказа заминал тампон на долен заден носач. Той удряше. Така че си заслужава да провериш за какво иде реч. На мен ми е малко твърд педала на съединителя, но аз си имам проблем с него(ifidik ми каза че е изпечен съединител, но може да се кара още така) при мен проблема е че като загрее колата, най-вече при повече градско, тресе при потегляне. Но все пак виж тия носачи нищо не ти коства, а ударите при мен излязоха от там, иначе предницата нито хлопаше нито нищо.


Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Passat B5.5 - съединителя ли замина?

Мнениеот boqnkov » Пет 26 сеп 2014 9:17


Ами нямам такива симптоми. Вчера бях до един майстор и ми каза, че най - вероятно е притискателния диск. Но ми каза да си карам колата, докато не започне да ми прави проблеми.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat B5.5 - съединителя ли замина?

Мнениеот lz2aii » Пет 26 сеп 2014 10:05


До автора на темата: Безспорен показател за износен феродов диск е втвърдяването на педала и отделянето в по-високо положение. Това обаче според мен се случва постепенно. При теб обаче нещата са се случили изведнъж -внезапно до колкото разбирам, което ме кара да си мисля, че не е от износен диск. По-скоро някоя помпа - знам ли.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 - съединителя ли замина?

Мнениеот Traytor » Пет 26 сеп 2014 12:11


lz2aii написа:По-скоро някоя помпа - знам ли.

Много вероятно е да е така. От 4-та серия насам до колкото забрах заменят регулируемото жило на съединителя с помпа, така че може да се прегледа помпата. Аз на стария пасат B5 ходих с парите готов да сменяме съединител заради много твърдия педал и отлепянето съвсем накрая на съединителя и майстора каза че трябва да почерпя щото ще се размина с много по-малко(направихме помпата) и всичко си дойде на мястото. Но като цяло съединителя на пасата си отделя малко високо, дори и нов. До колкото разбрах се дължи на въпросната помпа.


Потребителски аватар
martin_284
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 12 фев 2013 20:47
Автомобил: Vw passat b 6
Двигател: 2000 Tdi
Местоположение: Варна

Re: Passat B5.5 - съединителя ли замина?

Мнениеот martin_284 » Нед 28 сеп 2014 21:53


Traytor написа:И газта и спирачката. При мен беше първо само при отпускане на педала на газта на първа и втора, след това и при натискане и отпускане на спирачката се чуваше нещо като удар... Накрая се оказа заминал тампон на долен заден носач. Той удряше. Така че си заслужава да провериш за какво иде реч. На мен ми е малко твърд педала на съединителя, но аз си имам проблем с него(ifidik ми каза че е изпечен съединител, но може да се кара още така) при мен проблема е че като загрее колата, най-вече при повече градско, тресе при потегляне. Но все пак виж тия носачи нищо не ти коства, а ударите при мен излязоха от там, иначе предницата нито хлопаше нито нищо.

Да, точно от изпечен феродов диск прави така. След време в голям трафик като го позагрееш направо няма тръгване.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 - съединителя ли замина?

Мнениеот Traytor » Нед 28 сеп 2014 22:15


То от сега си е доста трудно, ама с повечко газ потегля. На пролет ще сменям съединител, ко да го правя тоя бирник, ще го поддържам докато имам възможност :mrgreen



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта