Passat B3 1,8 MI Variant Налягане на масло

Техническа и сервизна информация за Passat
georgi_m7
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 28 ное 2012 22:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: warna

Passat B3 1,8 MI Variant Налягане на масло

Мнениеот georgi_m7 » Нед 30 ное 2014 11:17


След сигнал от зумера и лампата на маслото замених двата датчика, маслото,филтъра и проверих инсталацията. Сигнала си остана, появява се само след дълго каране със 140 по магистралата..примерно Бургас Стара Загора. Измерих налягането на маслото на мястото на датчика за ниско налягане върху главата на двигателя. При загрял двигател и след каране 10км измерванията показаха 0,5 бара при празен ход и 1,6 бара при 2000 оборота. Смених в сервиз биелни лагери. Старите бяха останали без покритие на площ около 2 см до отвора за маслото. Налягането остана същото, но в сервиза ми казаха че трябва да се мери на мястото за датчика за високо налягане, на конзолата за филтъра. Откъде знаеха, не знам, защото нямаха манометър и се опитаха да мерят с измерител за компресия, който добре се натъпка с масло и не знам дали става вече за нещо.С моят манометър показанията при датчика за високо налягане са почти двойни...1 бар при празен ход и 2,4 при 2000 оборота. Някой може ли да ми каже защо има разлика в двете точки на мерене? Преди ремонта не съм мерил какво е налягането на маслото при датчика за високо налягане. Маслото е 10W40.Манометъра ми е проверен.




phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Passat B3 1,8 MI Variant Налягане на масло

Мнениеот phantom_ » Нед 30 ное 2014 11:39


На филтъра е точно след помпата и преди основните и белни лагери..Все още ли ти прави проблема?Основните лагери смени ли?


georgi_m7
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 28 ное 2012 22:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Passat B3 1,8 MI Variant Налягане на масло

Мнениеот georgi_m7 » Пон 01 дек 2014 10:21


Не съм го карал извън града, така че не знам дали ще направи проблем. Не съм сменял основни лагери.Въпросът ми е дали трябва да има разлика в налягането на двете места.Все си мисля че магистралата за смазване е една и съща и горе и долу, а хлабините на лагерите са свързани паралелно на нея.Не би трябвало да има разлика в налягането.Ако горе показанията са 0.6 на празен ход, то при едно добре загрято масло, към 140 градуса, нищо чудно пак да се разпищи алармата.


georgi_m7
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 28 ное 2012 22:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Passat B3 1,8 MI Variant Налягане на масло

Мнениеот georgi_m7 » Пон 01 дек 2014 10:24


Забравил съм да напиша, двигателя е ABS,датчика горе е син, а долу бял.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Pvlv и 183 госта