B5 1,9 AFN Synchro - Странен шум при подаване на газ./

Техническа и сервизна информация за Passat
tedoto
Мнения: 191
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 22:59
Автомобил: VW Passat B5 1.9 TDI Syncro
Двигател: AFN 1998

B5 1,9 AFN Synchro - Странен шум при подаване на газ./

Мнениеот tedoto » Вто 21 окт 2014 10:31


Здравейте. От няколко дни имам един доста притеснителен шум при подаване на газ. Изключвам напълно двигателя, тъй като това се появява само на скорост и то при подаване на газ. Когато върна газта шума отслабва или спира напълно. Преди 8 месеца сменях скоростна кутия, силно се съмнявам да е от нея (но не го изключвам като вариант.) Тъй като шума идва отдолу няма как да го засека в движение. Когато слязох под колата при леко завъртане на място на вътрешните карета към кутията, това което е от страната на шофьора издаваше много странен звук. Според вас може ли да е от тези вътрешни карета, след като би трябвало само при завой да се чуват, а този шум се чува постоянно само при скорост и подаване на газ.


ПС - Днес реших да пробвам колата на място като я вдигнах от 4-те страни. Запалих и обикновено на 2-ра и 3-та скорост се чува най-ясно това прословуто стържене. Сега обаче не издаваше никакъв звук. Дали защото няма такова напрежение, заради това че гумите са във въздуха ... :gruebel Все повече ми бие към полуоска работата. Другото което ми направи впечатление е, че от лявата страна, задната гума се върти много по малко отколкото дясната.....




Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: B5 1,9 AFN Synchro - Странен шум при подаване на газ./

Мнениеот butsefal » Чет 23 окт 2014 23:13


колега, карета при завой щракат само външни, вътрешните обикновено се чуват на свободна. При вдигната кола във въздуха няма как да ги чуеш да щракат оти нема напрежение в тях. виж за каретата по кардана незнам как седи въпроса, но пък там да си повредил каре е 1 на 10000. Голфа ми е на 30 години и още си е с всичко оригинално от към кареда и лагери по кардана. Препоръчвам при вдигната кола във въздуха с едната ръка да хванеш полуоската с другата леко да буташ колелото(гумата) напред-назад и да усетиш при кое таркало има тракане. Трябва да си наясно обаче че това не е 100%метод. между другото ние няма как да чием за какъв точно шум иде реч, така че може и лагер да е... там е виене и е още по-терсене за откриване



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 192 госта