B5 1.8 -125hp ADR клапа за топъл и студен въздух - Решено

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

B5 1.8 -125hp ADR клапа за топъл и студен въздух - Решено

Мнениеот ivo_vn » Пон 27 окт 2014 20:32


Здравейте, колеги! Колата е Пасат б5, 1.8 -125hp ADR мотор.
Някой знае ли къде се намира въпросната клапа, че се съмнявам в нея да не затваря напълно. :gruebel На загрял мотор от 90 градуса и настройка на климатроника на HI + ECON духа топло, но не достатъчно. По моя преценка в колата става не повече от 20 градуса.. ако и затворя клапата за циркулация на въздуха, вътре става една идея по-топло но както казах не достатъчно.
Проверих за грешки на климатроника като направих една самодиагностика, излизат ми следните цифри (444 - 00) от другите теми разбрах че това не го дава за грешка. Също така проверих и маркучите който влизат в радиатора и бяха направо горещи!
Не изключвам варианта и радиатора да е тръгнал да си ходи!
Поздрави! :beer

Последна промяна от ivo_vn на Чет 06 ное 2014 19:05, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
malin.angelov
Мнения: 322
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 23:33
Автомобил: vw passat
Двигател: BMP 07
Местоположение: Sofia

Re: Клапа за топъл и студен въздух - Passat B5

Мнениеот malin.angelov » Вто 28 окт 2014 0:12


филтър?


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B5 клапа за топъл и студен въздух

Мнениеот novatora » Вто 28 окт 2014 14:02


Не е клапата колега. Радиатора в купето ти е запушен и не циркулира антифриза за да отдаде нужната топлина. Пробвай с промивка на системата но при мен нямаше ефект. Смяната на радиатора е гадна манипулазия. Сваля се цялото табло, точи се фреона.


Потребителски аватар
hi4umir4uu
Мнения: 181
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 13:28
Автомобил: Passat b7
Двигател: EcoFuel
Местоположение: София

Re: Passat B5 клапа за топъл и студен въздух

Мнениеот hi4umir4uu » Вто 28 окт 2014 19:34


Най-вероятно е от радиаторчето както е написал и колегата преди мен. И аз имах този проблем и след посещение в сервиз и един ден по късно парното вече е повече от супер. Успех


Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Клапа за топъл и студен въздух - Passat B5

Мнениеот ivo_vn » Вто 28 окт 2014 20:28


malin.angelov написа:филтър?

Филтъра е сменен колега!
Благодаря за отговорите, явно ще се сменя радиатор. :mhihi
Някой да е попадал на тема, смяна радиатор на парното "Пасат б5"?
Че нищо не намерих в чичо гоогле... а смятам сам да си го сменям.
Поздрави! :beer


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B5 клапа за топъл и студен въздух

Мнениеот novatora » Сря 29 окт 2014 9:31


Працедурата е пипкава. Внимавай и с жабката че е доста чуплива. Всички панели се свалят с малко "чалъм"(опит) иначе рискуваш да потрошиш нещо. Първо иди да източиш фреона. После се захващай с таблото. После наливаш фреона но трябва да отидеш да изчистиш грешката която ще даде системата за фреона иначе не стартира компресора. Аз се бях изплашил че развалихме климатроника но след изчистването на грешката всичко заработи перфектно.


Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Passat B5 клапа за топъл и студен въздух

Мнениеот ivo_vn » Сря 29 окт 2014 22:53


novatora написа:Працедурата е пипкава. Внимавай и с жабката че е доста чуплива. Всички панели се свалят с малко "чалъм"(опит) иначе рискуваш да потрошиш нещо..


Жабката и кората под волана съм ги свалял, като прекарвах кабелите за усилвателя. Не съм наясно само с централната конзола и за таблото, предполагам че ще има някой скрит болт от към двигателния отсек? :gruebel


Потребителски аватар
krasio00o
Мнения: 765
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 0:52
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Варна

Re: Passat B5 1.8 -125hp ADR клапа за топъл и студен въздух

Мнениеот krasio00o » Чет 30 окт 2014 21:15


Да споделя и моя опит решение на проблема което открих случайно.Карам същия автомобил като теб точно от 3 години и на мен в началото ми се стори,че парното не духа достатъчно топло ама викам сигурно са така.1 година след като го закупих отново есента ми протече водната помпа.След смяната на водната помпа ,с изненада установих ,че парното духа значително по топло от преди,затопля бързо купето дори често се налага да намалям температурата или степента на вентилатора докато преди не ми се бе налагало такова нещо.


Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Passat B5 1.8 -125hp ADR клапа за топъл и студен въздух

Мнениеот ivo_vn » Пет 31 окт 2014 22:20


krasio00o написа:Да споделя и моя опит решение на проблема което открих случайно.Карам същия автомобил като теб точно от 3 години и на мен в началото ми се стори,че парното не духа достатъчно топло ама викам сигурно са така.1 година след като го закупих отново есента ми протече водната помпа.След смяната на водната помпа ,с изненада установих ,че парното духа значително по топло от преди,затопля бързо купето дори често се налага да намалям температурата или степента на вентилатора докато преди не ми се бе налагало такова нещо.

Хмм.... Няма да бързам със подмяната на радиатора!
Понеже скоро ми предстои смяна на масла и ремъци, ще сменя и водната помпа. :smile
Ще пиша дали ма ефект, след тази процедура!
Поздрави! :beer


Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Passat B5 1.8 -125hp ADR клапа за топъл и студен въздух

Мнениеот ivo_vn » Чет 06 ное 2014 18:37


Благодаря, колеги! Проблема вече е решен, след смяната на водна помпа и термостат.. :drunk
Термостата го смених понеже стария на таблото показваше 90 градуса, а на диагностика не минаваше повече от 80.. И след смяната с нов на "Behr" си държи 90' и на компютър. :beer


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: B5 1.8 -125hp ADR клапа за топъл и студен въздух - Решен

Мнениеот dimovip » Чет 06 ное 2014 20:29


Ами наистина си е важна температурата на компа, щото тя си е реалната.На таблото може да си показва каквото иска.Аз на един пасат б5, по табло 90 градуса зимно време, а колата не прехвърля на газ(40 гр).Не ще и не ще.След консултация при газаджията се разбра за термостата и някакъв датчик.Пак с малкото зло си се разминал.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта