Passat B3 включване на допълнителни стопове

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
m0v3r
Мнения: 149
Регистриран на: Чет 19 апр 2012 14:11
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: EZ 1988
Местоположение: София
Контакти:

Passat B3 включване на допълнителни стопове

Мнениеот m0v3r » Нед 07 дек 2014 22:19


Колеги върти ми се една идея в главата. Така или иначе почти никога не се използват местата където са крушките за фаровете за мъгла отзад и крушките когато включиш задна... Дайте идеи как мога да направя така, че левия и десният фар (който в случая не е свързан реално) за мъгла отзад да светят когато натискам спирачката, тоест като стопове? Аз лесно мога да ръгна още една крушка от дясно и да ги свържа към стоповете, но ми трябва идея когато натисна копчето в купето за да пусна фара за мъгла, тези две крушки вече да не работят като стопове, а като фарове за мъгла. Тоест десния изобщо да не работи, а само левия (както трябва да бъде). Моля само да няма мнения от сорта на "защо се занимаваш с глупости", трябват ми идеи. Какво би свършило работа, реле? И какво по-точно?




Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Passat B3 включване на допълнителни стопове

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 08 дек 2014 6:39


Пробвай с двойна крушка габарит/стоп. Сложи от 2та края двойни крушки с прилежащите им фасунги, тия пъпки дето светят за габарит ги вържи към стопа,а тези дето са за спирачката- към захранването за мъглата. имаше май крушки с еднакви ватове на стоп/габарит - виж из нета, на тебе ти трябват и 2те жички в крушката да са със ватовете на стопа, щото ако вземеш стандартната, и ако вържеш спирачката към пъпката за габарита ще светят стоп ама по слабо от другите стопове, и обратно ако ги вържеш обратно пък като вкл за мъгла ще светне дефакто още един габарит, така, че виж за 2ни крушки с равни - по силни ватове :th_up
За светлините за задна: ако ти трябва повече видимост нощем на задна- пусни аварийките, доста ярко осветяват зад колата :Mr Green Fun


Потребителски аватар
m0v3r
Мнения: 149
Регистриран на: Чет 19 апр 2012 14:11
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: EZ 1988
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B3 включване на допълнителни стопове

Мнениеот m0v3r » Пон 08 дек 2014 17:55


polovera_9n3 написа:Пробвай с двойна крушка габарит/стоп. Сложи от 2та края двойни крушки с прилежащите им фасунги, тия пъпки дето светят за габарит ги вържи към стопа,а тези дето са за спирачката- към захранването за мъглата. имаше май крушки с еднакви ватове на стоп/габарит - виж из нета, на тебе ти трябват и 2те жички в крушката да са със ватовете на стопа, щото ако вземеш стандартната, и ако вържеш спирачката към пъпката за габарита ще светят стоп ама по слабо от другите стопове, и обратно ако ги вържеш обратно пък като вкл за мъгла ще светне дефакто още един габарит, така, че виж за 2ни крушки с равни - по силни ватове :th_up
За светлините за задна: ако ти трябва повече видимост нощем на задна- пусни аварийките, доста ярко осветяват зад колата :Mr Green Fun


Те тея фасунги там май не са пригодени за двойни крушки. Как ще стане?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat B3 включване на допълнителни стопове

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 08 дек 2014 20:44


Молим ти се недей, ама искрено ти се молим. 4 лампи по 21 вата са 84 вата, вечерно време в тъмнината като натиснеш спирачката този зад теб ще бъде заслепен съвсем неочаквано, все едно си му светнал с късите на фаровете!


Потребителски аватар
vanmukan
Мнения: 56
Регистриран на: Чет 28 апр 2011 18:25
Автомобил: VW Passat 5
Двигател: AFN 1998
Местоположение: stara zagora

Re: Passat B3 включване на допълнителни стопове

Мнениеот vanmukan » Пон 08 дек 2014 20:54


По тази логика и трети стопове да няма, че някои са и доста ярки.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat B3 включване на допълнителни стопове

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 08 дек 2014 22:36


Логиката си ми е много добра, третия стоп няма нищо общо с добавените усилени габарити към стоповете :banghead


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B3 включване на допълнителни стопове

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 09 дек 2014 6:57


К.Одаджийски написа:Молим ти се недей, ама искрено ти се молим. 4 лампи по 21 вата са 84 вата, вечерно време в тъмнината като натиснеш спирачката този зад теб ще бъде заслепен съвсем неочаквано, все едно си му светнал с късите на фаровете!


Донякъде си прав,но...
Ако покараш зад някое А8 или Escalade...

Ти да видиш стоп-светлини... :smile


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B3 включване на допълнителни стопове

Мнениеот Iezekil » Вто 09 дек 2014 8:38


Виждал съм така направено ауди 100 и не ми хареса наистина как свети отзад.По-добре обмисли варианта за трети стоп.


Потребителски аватар
izzo
Мнения: 1224
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 7:06
Автомобил: 96 Puntamera
Двигател: diesel
Местоположение: Kвартала на обречените
Контакти:

Re: Passat B3 включване на допълнителни стопове

Мнениеот izzo » Чет 11 дек 2014 15:05


Аз имах Б3 седан и вързах задните светлини за мъгла като допълнителни стопове.
Общо станаха 4 стоп светлини като натиснеш спирачките плюс горе стопа на стъклото.
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не бяха заслепяващи, возил съм се в друга кола зад моята.
Тук съм описал как го направих, на английски е но е много лесно да се направи:
https://sites.google.com/site/stoyneff/exterior/wiring-the-rear-fog-lights-to-work-as-additional-brake-lights-b3b4

Отпред копчето за халогените беше двустепенно - първата позиция пуска предните
халогени, а втората задния фар за мъгла; след като вързах допълнителните крушки и кабели
втората позиция пускаше стоп светлините, дори и без да съм натиснал педала на спирачките.
Затова просто внимавах като си пускам предните халогени да не го щраквам два пъти.

Ето как изглеждаше отзад колата със светнати стопове:
Изображение



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 201 госта