Passat B4 1,6 101 Гръмнал Демпфер - намерен

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
freshk0
Мнения: 251
Регистриран на: Пон 28 ное 2005 18:38
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABU 94
Местоположение: София, Плевен

Passat B4 1,6 101 Гръмнал Демпфер - намерен

Мнениеот freshk0 » Пон 08 дек 2014 12:25


Здравейте, баща ми е карал и изведниъж е гръмнало тази част. След това не искала да запали и той го свързал с обикновен маркуч.
1. Каква е причината да гръмне?
2. Как се казва за да знам какво да търся.

Колата има обикновенна газова.

15052009684_14d2b_13935335.jpg



http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=195759




Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Passat B4 1,6 101 Гръмнал Демпфер - намерен

Мнениеот Гергин » Пет 12 дек 2014 13:59


Това е един филтър да обира маслените пари към стъпковия мотор, когато колата работи на празен ход, дроселовата клапа е затворена и колата смуче въздух през стъпковия мотор. Респективно увлича маслени изпарения от двигателя. Просто казано. В него има един дунапрен. Лично аз съм го махнал цялото и съм набил парче тръба с алуминиева вложка за парно. От тея белите маркучи.

Защо е гръмнало и то в движение, хммм. Единствената причина за която се сещам е, че му е гръмнала газовата и при гърмежа го е пръснало. На ниска скорост, висока предавка и при подаване, натискане педала на газта. БУМ :wavecry
Хубаво, че му е гръмнало само това, щото е най безболезненото за джоба.
Този двигател на твоята кола ли е ? Не виждам изпарител, плочка и т.н. А и прекалено чист и опънат ми се вижда :drunk
Аз лично, бих помислил кога за последно съм си сменял свещите, кабелите, палец и капачка. И дали имам кихалка на газовата, както и казват. Карам АЕК Б4, като този на снимката, вече над 7 години с обикновена.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта