Passat B3 ремонт на километраж

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
m0v3r
Мнения: 149
Регистриран на: Чет 19 апр 2012 14:11
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: EZ 1988
Местоположение: София
Контакти:

Passat B3 ремонт на километраж

Мнениеот m0v3r » Пон 08 дек 2014 17:50


Здравейте колеги, може ли да ми кажете някой, който разбира от ремонти на километражи за да му занеса моя? Или евентуално ако на някой от вас му се намира излишен километраж да ми го даде срещу някаква сума?

Километража е с предавателно число 920 на motometer (с една лампа за мигачите), а мотора е 1.6 бензин.
Ако на някой от вас му се намира такова километражче с оборотометър или знае от къде мога да си намеря ще се радвам да сподели.

А какво му има на моя? Ами като цяло бъзици със стрелките, тази за горивото изобщо не работи, тази за температурата никога не надвишава 80 градуса, а съм 100% убеден, че двигателя работи на над 80, че понякой път е стигал и до 100. Стрелката за скороста пък не движи плавно, а едно такова забито.. от 0 до 30км/ч си седи на нула и чак като надвиша тази скорост започва да се помръдва до 30, между 30 и 50-60 пак не помръдва, а седи на 30км и така... Проблема е в километража 100% тъй-като пробвах с един друг, на който пък не му работи отчитането колко километра си изминал и с него проблеми със стрелките нямам.




Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Ремонт на километраж за Passat B3

Мнениеот Vag_activator » Пон 08 дек 2014 18:35


Сваляш километража,и опропояваш буксата.
И се оправя!Има и един транзистор,на алуминиево радиаторче и него го припояваш и си готов.
5-6 години няма да имаш проблеми!


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B3 ремонт на километраж

Мнениеот vasilb » Пон 08 дек 2014 20:14


Щом е пробвано с друго табло и висчко е ок, значи проблемът е в самото табло с уредите. Ако са изпотрошени зъбните колелца в скоростомера - смяна с друг. Вади се от платката и се нанизва друг. За уредите за температура и бензина - провери стабилизатора - малко, квадратно, сантиметър на сантиметър с три крачета, захванато за П-образна ламаринка/радиатор. Провери спойките по цялото табло. Друг вариант е да си вземеш друго табло, като на място го пробваш дали всичко му работи.


Потребителски аватар
m0v3r
Мнения: 149
Регистриран на: Чет 19 апр 2012 14:11
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: EZ 1988
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B3 ремонт на километраж

Мнениеот m0v3r » Пон 08 дек 2014 22:11


Колеги не ми е по възможностите сякаш, сложна и крехка работа ми се вижда тая джаджа за моите възможности, ако може да ме насочите на кого мога да го занеса?


Потребителски аватар
Jijooshu
Мнения: 87
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 18:03
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP 1989
Местоположение: Варна

Re: Passat B3 ремонт на километраж

Мнениеот Jijooshu » Сря 10 дек 2014 8:21


Колега, най-добре си намери ново табло. Задължително обаче трябва да бъде 920 Motometer, защото с VDO няма да ти дава правилни показания - правих го този експеримент, когато купих В3-ката - не ми работеше скоростомера, сложих Motometer, даде някакви абсолютно нереални показания. Намерих си VDO, сложих го и заспа. Търси табло, което също е с един мигач - ако е с два, се правеха някакви преработки по буксата, но ще те излъжа какви точно бяха - някъде из темите беше описано.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B3 ремонт на километраж

Мнениеот Danny boy » Сря 10 дек 2014 18:15


[quote="Jijooshu"]Колега, най-добре си намери ново табло. Задължително обаче трябва да бъде 920 Motometer, защото с VDO няма да ти дава правилни показания - правих го този експеримент, когато купих В3-ката - не ми работеше скоростомера, сложих Motometer, даде някакви абсолютно нереални показания.
Абсолютни глупости говориш колега.
1.Нама друго предавателно число освен 920,ако намериш пасат бензинов с различно от това ще черпя.
2.За това ,че разположението на мигачите трябва да е като неговото табло си абсолютно прав,за да не се преправя.
3.Таблото трябва да ти е от кола без борд комп,иначе няма да ти работи часовника.
4.Можеш да вземеш скоростомер VDO или Motometer 220,240 или 260 км.Ще показва върно,ако не е бърникано от някой пишман майстор.
ПП скоростомерите на VDO са по-неподатливи към трептения на стрелката при ниски скорости и са по-сполучливи от Motometer.
От къде знам всичко това?..Ами доста съм си играл с такива дори съм и тарирал.
В момента съм с табло VDO с борд комп и километраж до 260.
което замени Motometer до 220 с аналогов часовник на 1.8 моно.
Без никакви отклонения и трептения на стрелката.


Потребителски аватар
plamen000000
Мнения: 985
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 19:22
Автомобил: Passat B3 Arriva-Variant-Vw T4
Двигател: ABS 1993-AAB 1996
Местоположение: Сливница/Благоевград/София

Re: Passat B3 ремонт на километраж

Мнениеот plamen000000 » Сря 10 дек 2014 22:41


Колега дали е ВДО или Мотометер няма значение, важното е предавателното число да е 920 и ако мигачите са на един диод долу ниско, да бъде пак с един диод.Имам следното табло, свалено от пасат б3 1,6 карб., таблото е с предавателни числа 920 и мигачите са на един диод.Ето и снимка:
IMG_0568.JPG

Ако имаш интерес пиши на лично за подробности.


Потребителски аватар
jabre
Мнения: 317
Регистриран на: Сря 16 фев 2011 16:15
Автомобил: vw passat 35i vw golf mk1 1979
Двигател: AAZ 1992
Местоположение: Vlasotince - Србия (Serbia)

Re: Passat B3 ремонт на километраж

Мнениеот jabre » Сря 10 дек 2014 23:01


колега ще ти подарявам също такъв километраж. Табло нямам вече, ако не найдеш побрзо, аз ще ти донесем като се намерим в столица. ..

Послато са NOKIA 3210



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: matence и 46 госта