пасат Б5 странен теч на черночервено масло под двигателя

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
markoscbr
Мнения: 87
Регистриран на: Пон 19 ное 2012 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: пасат Б5 странен теч на черночервено масло под двигателя

Мнениеот markoscbr » Пет 16 яну 2015 22:03


бе разбрахме се с 2 думи ми сега трябва да си го сменям ма ми предстои отново път и след като се върна и го сменям ще се справим и с това :beer




Потребителски аватар
markoscbr
Мнения: 87
Регистриран на: Пон 19 ное 2012 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: пасат Б5 странен теч на черночервено масло под двигателя

Мнениеот markoscbr » Вто 20 яну 2015 18:12


здравейте колеги тампона е сменен с новия в моето гаражче смяната му трае около 2.30 мин но трябваше да се разкачат филтри и от едната страна болта на скоростната кутия аз си го смених ако някой се интересува да ми пише :beer


marto1bg
Мнения: 59
Регистриран на: Пон 20 авг 2007 20:54
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8 125hp
Местоположение: Пловдив

Re: пасат Б5 странен теч на черночервено масло под двигателя

Мнениеот marto1bg » Сря 21 яну 2015 19:10


Обясни в темата де. Моя днес видях, че се е разделил на 2 части и трябва да се сменя. Какви инструменти ползва? Колко струваха частите? Какво се разкача преди да се повдигне двигателя?


Потребителски аватар
markoscbr
Мнения: 87
Регистриран на: Пон 19 ное 2012 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: пасат Б5 странен теч на черночервено масло под двигателя

Мнениеот markoscbr » Чет 22 яну 2015 11:27


расбира се колега ще ти обисня , сваля се филтарната котия въздушния до положение да можеш да бръкниш и да отвиеш гайката на тампона която е с ключ 13 отдоло има същата подпираш на моста с трупчета здравия тампон да не би като вдигаш и натовариш здравия и да му текнат чорбите , след това вземаш трупче и го подпираш на питата на разваления тампон който ще сменяш и с крик навдигаш двигателя но гледаш крика да не опира по моста и по щанги защото се вдига цялата предница за предпочитане е да отвиеш болта на скоростната котия без да го вадиш навдигаш внимателно двигателя и тампона охлабва и така докато го извадиш има един отвор на самия тампон който трябва да го сложиш пак на същото място нещо като контра ли е или като изпоскател на маслото като се спука но си го постави на същото място това е дано да съм бил полезен :th_up


Потребителски аватар
markoscbr
Мнения: 87
Регистриран на: Пон 19 ное 2012 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: пасат Б5 странен теч на черночервено масло под двигателя

Мнениеот markoscbr » Чет 22 яну 2015 11:32


забравих да пиша за частите тампона ми струва 43.73 взех го от една фирма димитров пловдив www.DBK-DIMITROV.COM всичко е ново



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: petar9004 и 52 госта