Пасат Б5 2000г 1.8Т с блокирала ос на турбото

Техническа и сервизна информация за Passat
mad_zag
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 10 окт 2007 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: Пасат Б5 2000г 1.8Т с блокирала ос на турбото

Мнениеот mad_zag » Съб 24 яну 2015 22:17


Шансовете да ти е блокирала турбината има и то много . Да караш с блокирала турнбина ???????????????? Може , само да не ти свърши маслото поради някаква причина . Намери си турбо втора ръка . Има и картридж , т.е средната част на турбината с перките , без охлювите . Но това , което е на пазара в повечето случай е китайско . Свали твоята и иди в Турбо хюит , бул. Илиянци 16 . Хората са много в час и са супер рабрани . Няма измам при тях . За Рзлог няма да коментирам , има много доволни хора и аз съм от тях , докато не се опитаха да ми вземат парите за една турбина , 3 пъти .




Потребителски аватар
emkopor
Мнения: 35
Регистриран на: Нед 09 дек 2012 13:10
Автомобил: TIGUAN TDI 2009
Двигател: 140 коня
Местоположение: Плевен

Re: Пасат Б5 2000г 1.8Т с блокирала ос на турбото

Мнениеот emkopor » Сря 28 яну 2015 9:29


Колега кажи на майсторите да ти продухат трьбичката на турбото за мазане,защото в нея има цедка на 100% и може да е запушена от утайки.Ако не се продуха я смени с нова,може и сто турбини да смениш,като нямаш мазане на оста. :beer


Потребителски аватар
kambone
Мнения: 453
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:49
Автомобил: Passat b5.5 2001
Двигател: 1.8T AWT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат Б5 2000г 1.8Т с блокирала ос на турбото

Мнениеот kambone » Пет 30 яну 2015 16:46


Човек, не си прави експерименти и недей да караш без турбо!
Или ще ремонтираш и мотор, освен турбина.
Ако си ограничен финансово, най-добрият начин е турбината да се прегледа от специалист и да се рециклира.
Ако купиш втора ръка турбуина, вероятността да трябва да ремонтираш и нея скоро е много голяма.

До хората, които казват, че не се запушвал катализатора - запушва се и то много.
Моето 1.8Т AWT си мислех че върви, докато преди 10к км махнах катализатора и колата се изстреля и разхода падна. Беше яко задръстен.


Потребителски аватар
manchorov
Мнения: 149
Регистриран на: Пет 16 дек 2011 22:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Пасат Б5 2000г 1.8Т с блокирала ос на турбото

Мнениеот manchorov » Нед 15 фев 2015 18:19


markoscbr написа:здравей приятел един савет от мен за сега не е проблем да си караш колата без турбина все едно колата ти е 125 коня без турбо има ги тези мотори така че си карай смело няма повече какво да се развали от това тарси си същия модел втора рака да отговарят номерата на турбото и от когото го вземаш ще се разберете в сервиз да ти го монтират ако не работи няма да му даваш никакви пари даже за дето те излъгал да плати поставянето така се договаряш не давай пари предварително и после да ходиш да поставяш успех


Много глупости си написал колега.Не давай толкова категорични мнения без да си имаш хал хабер какво говориш.


Потребителски аватар
emkopor
Мнения: 35
Регистриран на: Нед 09 дек 2012 13:10
Автомобил: TIGUAN TDI 2009
Двигател: 140 коня
Местоположение: Плевен

Re: Пасат Б5 2000г 1.8Т с блокирала ос на турбото

Мнениеот emkopor » Пон 16 фев 2015 10:22


И аз сьм на сьщото мнение,че са глупости.Мой приятел кара с откачено турбо едно дайхатцо,докато го рецеклират и после двигател за ремонт.Този двигател е изчислен да е с турбо,то ако можеше да е без -няше да струва майка си и баш а си.Всички щяха да го изолират. :scare3 :scare3



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 218 госта