Passat B3 1.8 92г. Губи обороти на газ

Техническа и сервизна информация за Passat
Passatami
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 21 яну 2015 17:31
Автомобил:
Двигател:

Passat B3 1.8 92г. Губи обороти на газ

Мнениеот Passatami » Чет 22 яну 2015 21:37


Здравейте.Нов съм в форума и видях, че има много статии относно много проблеми свързани с пасат. Но за съжаление нямам толкова време да изчета всичко и ще ви помоля колеги да ме извините ако повтарям темата. Та проблема е следният. имам пасат Б3 92г. 1.8 бензин слагано е газ преди около 5-6 г. (може и повече) моно инжекция. Преди около година започна да губи обороти като е на газ/бенз понеже имам реле което ми позволява да я карам или само на газ или на бенз, а може и междинно тоест. като запаля, паля на бенз и с форсирване я обръщам на газ но баща ми преди да почине като съм го разпитвал ми обясни, че колата работи и на газ и на бенз едновременно (незнам дали е вярно не разбирам). Когато запаля в студеното я карам около 3-4 км. нормално след това губи обороти и на светофарите гасни. От време на време прилашква(придръпва) сменях филтъра на газта преди месец и пак го прави онзи ден смених делкото,палеца,капачката датчика на радятора и се осети извесно подобрение понеже пилееше изкри и не подаваше добре ток но проблема още си го има .... незнам вече какво да я правя ...




Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B3 1.8 92г. Губи обороти на газ

Мнениеот Pet_rov » Пет 23 яну 2015 13:10


Да не би да смесва двете горива? Може ключът газ-бензин да прави номера. Защо не пробваш с друг ключ?


Passatami
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 21 яну 2015 17:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B3 1.8 92г. Губи обороти на газ

Мнениеот Passatami » Сря 28 яну 2015 9:48


Еми ще пробвам днес съм на майстор ще видя какво ще каже и ще споделя в форума какво е станало не ми се искаше да стигам до майстори но започна да го прави същото и на бензин от 2 дена и не мога да я карам вече...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Danny boy, nikname и 163 госта