Passat B3 35i 1991 ABS При включване на консуматори умира

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Denzi
Мнения: 209
Регистриран на: Вто 16 окт 2007 21:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Passat B3 35i 1991 ABS При включване на консуматори умира

Мнениеот Denzi » Съб 24 яну 2015 19:59


Става въпрос за Пасат б3 1.8 90 коня.Автомобилът има газова уредба.Проблемът го има и на бензин и на газ.Пали нормално но цъкнат ли се фаровете (или каквото и да е друго дето може да се включи) колата започва да прекъсва,не може да се форсира,гърми и накрая угасва.Появява се изведнъж когато си поиска и по същия начин изчезва.Преди също го беше направил този проблем тогава смених бобина и стъпков мотор и се оправи до...ами пак се появи тези дни.
Сменяни са свещи,кабели,капачка и палец,акумулатор и гореспоменатото.

Последна промяна от Denzi на Съб 24 яну 2015 21:44, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B3 35i 1991 ABS При включване на консуматори умир

Мнениеот zfa159 » Съб 24 яну 2015 22:41


Ами търси проблем по захранванията и масите. Когато имаш по-голяма консумация, пада на напрежение в някоя проблемна връзка се увеличава, захранването на моторния компютър пада и ефекта е точно такъв. Предвид, че се появява, когато му е кеф, е още по-вероятно да е това.
:beer


Потребителски аватар
Denzi
Мнения: 209
Регистриран на: Вто 16 окт 2007 21:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Passat B3 35i 1991 ABS При включване на консуматори умир

Мнениеот Denzi » Съб 24 яну 2015 23:41


Някакъв съвет как да открия проблемната връзка.


ginevs
Мнения: 91
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 16:40
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: AAM 1992
Местоположение: София/Варна

Re: Passat B3 35i 1991 ABS При включване на консуматори умир

Мнениеот ginevs » Пон 26 яну 2015 10:53


Най - добре карай всичко подред. Поне ще знаеш, че не е от проблемна връзка.


desert_fox
Мнения: 58
Регистриран на: Чет 08 дек 2011 20:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Passat B3 35i 1991 ABS При включване на консуматори умир

Мнениеот desert_fox » Пон 26 яну 2015 12:25


Аз бих се насочил към понижено захр напрежение на бобината, щом и на двете горива прекъсва- няма енергия за искра на вискоката 20kV страна. Карал съм без динамо(само на акумулатор) и чак като падна драстично напрежението, мотора взе да прекъсва и на 2те горива. Еку-то му трябват 5V, докато на бобината 12


desert_fox
Мнения: 58
Регистриран на: Чет 08 дек 2011 20:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Passat B3 35i 1991 ABS При включване на консуматори умир

Мнениеот desert_fox » Вто 27 яну 2015 16:33


като се зачетох в темата, има логика ЕКУ да си иска 12в захранване, а не 5, особено щом zfa159 го казва, може би аз съм в грешка тук. Аутодата би насочила автора къде какво напрежение да търси
послепис: моля авторът да сподели диагнозата и решението когато разреши проблема.


Потребителски аватар
Denzi
Мнения: 209
Регистриран на: Вто 16 окт 2007 21:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Passat B3 35i 1991 ABS При включване на консуматори умир

Мнениеот Denzi » Вто 27 яну 2015 23:22


Автора отговаря :smile Като написа колегата Zfa 159 мнението си,се сетих че единственото което може би е проблем като връзки са ми фаровете.Лятото ги смених с двусекционни и като ги слагахме не бяха свързани къси-дълги(едната секция има хем къси хем дълги а другата само дълги).Сега явно от влагата и от "професионалното" ми свързване това е дало ефект.Поиграх си онзи ден да ги запоя и да ги изолирам и да чукам на талаш за сега няма проблем.А иначе като я закачах на вагком ми даде само една грешка(и не се трие) която в аутодата гласи че ако колата пали да не се обръща внимание на грешката.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B3 35i 1991 ABS При включване на консуматори умир

Мнениеот zfa159 » Сря 28 яну 2015 0:02


Странно защо от кофти връзка на фара, ще се получава така, като фара е крайно устройство...би трябвало само фара да не работи коректно, а всичко друго да работи добре, освен ако не окъсява към маса, ама тогава щеше да гори някой предпазител...може би имаш и друг проблем, който още не се е появил (друга слаба връзка някъде по захранването). По въпроса с грешката - да, дало ти е, че датчика на Хол няма сигнал, което е нормално, предвид, че си само на "контакт" и двигателя не се върти :)
При срив в захранването на компютъра, грешките се изтриват, така че и да е имало нещо друго от преди това, си е заминало.
:beer


Потребителски аватар
Denzi
Мнения: 209
Регистриран на: Вто 16 окт 2007 21:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Passat B3 35i 1991 ABS При включване на консуматори умир

Мнениеот Denzi » Чет 29 яну 2015 10:19


Проблемът пак се появи...Има ли някакъв шанс делкото да играе някаква роля в цялата работа.Само него не сме проверявали или да смесва газ и бензин... вече не знам какво да правя.


Потребителски аватар
ангелчо77
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 06 мар 2011 19:26
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: RP 1990
Местоположение: ловеч

Re: Passat B3 35i 1991 ABS При включване на консуматори умир

Мнениеот ангелчо77 » Чет 29 яну 2015 20:04


Ако смесва газ и бензин,би трябвало да се вдигнат оборотите,при мен беше така.Покарай само на едното гориво само. Защо не провериш всички маси от мотора към купето,на бубината също.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Passat B3 35i 1991 ABS При включване на консуматори умир

Мнениеот freelancer » Пет 30 яну 2015 9:42


Здравейте колеги. Извинявам се, че се намесвам в темата на колегата, но и аз имам подобен изчезващ(в последно време проблем). Разбира се гледах си масите и открих филмчета в Ютуб, как се мери за пад на напрежение, въпроса ми е до колко е ефективен този прост метод, ако има проблем с някоя маса по купето или двигателя или някой кабел замасява(протрит).
Значи първо се мери напрежението на акумулатора, после + сондата на плюса на акумулатора, а минуса на масата на блока на двигателя или на самия блок, не трябва да има разминаване, после се пали двигателя и пак се мери, не трябва разликата да е по голяма от 0,04В. Другото мерене е пак на акумулатора + и -, гледа се колко е напрежението и после се сравнява с отчетеното напрежение, като + сондата е на минуса на акумулатора, а - сондата е на корпуса на алтернатора, пак не трябва да има голяма разлика, при мен е 0,01/0,02 при всички пуснати консуматори, което би трябвало да е супер.
Мисълта ми е, че ако проблем с някоя маса, ще има пад на напрежението. Ако няма пад означава, че масите са добре и няма нужда да се гледат и тръсят всички маси по купето, защото те не са малко и някои от тях са на доста куци места.
Ако нещо съм объркал, моля колегата zfa159 да ме поправи, той е доста наясно с тези неща. :biggrin

Днес пак си изгасна. И при мен се случва същото нещо!
След престой около 4 часа, паля, парното си духаше на 2, пуснах фаровете и оборотите си паднаха на нула.
Сякаш направи плах опит да ги задържи, но не можа. При второ палене всичко беше наред, нямам проблеми никакви.
Чудя се дали е електрически или механичен проблема. Колата на колегата е различна от моята, но ни се случват едни и същи неща.
Ако, колегата открие проблема, ще го помоля да сподели, защото мен ме мъчи от 2 години тази простотия.


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Passat B3 35i 1991 ABS При включване на консуматори умир

Мнениеот moimoimoi » Съб 31 яну 2015 8:02


има реле за разтоварване на клемореда на запалването
провери него



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bobimechkata, naixar, rossko088 и 74 госта