VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на врати

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
VW_passatOR
Мнения: 229
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:43
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 2.0 TDI 2005 BMP

VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на врати

Мнениеот VW_passatOR » Чет 05 фев 2015 22:36


Здравейте колеги! Въпрос относно пасатът ми. След активиране на опцията от компютъра за автоматично заключване на вратите при движение се чува щракане което се предполага че е самото заключване, но при опит да се отворят в движение се отварят без проблем която и да е от четирите, въпреки че индикатора за заключване свети на шофьорската врата. Дори и да не е в движение след заключване със съответния бутон на врата тя не се отваря само отвънка а отвътре пак се отваря?
Другия ми въпрос е относно съобщението при всяко потегляне "Speed 0 km/h exceeded може ли да се изключи?




Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот Piqndurnik » Пет 06 фев 2015 11:53


Блокиране на отварянето отвътре се прави само за задните врати, де не ги отвори някое дете в движение и то е независимо от заключването.
Заключена врата се отваря отвътре от съображения за сигурност.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот novatora » Пет 06 фев 2015 16:02


При мен на б5.5 при активиране на бутона отвътре се заключват и 4 те врати. При опит за отваряне не се отварят докато не натисна отново бутона от шофиьорската врата. На вратите където е механизма за захващане към купето провери дали имаш бутонче което се завърта (ппри мен е с ключа). Ако да врътни го и пробвай пак


Потребителски аватар
VW_passatOR
Мнения: 229
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:43
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 2.0 TDI 2005 BMP

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот VW_passatOR » Пет 06 фев 2015 23:49


Ще поверя за въпросното бутонче, иначе би ме устроило дори и само задните да се блокират най-малкото заради малки деца, като племеника ми който като влезе първо там се хваща :D но на този етап дори и те се отварят без проблем.


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот gamble » Съб 07 фев 2015 0:09


Нормално е да се отварят от вътре. Модерна кола е. Няма всеки път да цъкаш копчето я :Mr Green Fun


frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот frec » Съб 07 фев 2015 0:13


speed XXX exceeded - виж си настройките от менюто. мисля беше на Winter Tires. като го активираш и имаш настройки на колко км да ти писка. просто го изключи.
за вратите - колегата по-горе ти е отговорил. блокиране на отварянето на задните врати е само механично на самите врати. идеята на това заключване, което имаме е да не ти отварят вратата отвън - примерно - кражба на светофар....


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот alpinab » Съб 07 фев 2015 11:48


Здравейте,

Със същата кола живеех с мисълта, че когато заключа принудително с копчето вратите те не се отварят. Дори не ми беше минало през ум да тествам. Това го правя заради малката на втория ред. И четейки тази тема пробвах мойте настройки. Всички се отварят. Дали има настройка през ваг-кома, която да забранява задните да се отварят.


Потребителски аватар
VW_passatOR
Мнения: 229
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:43
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 2.0 TDI 2005 BMP

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот VW_passatOR » Съб 07 фев 2015 13:14


Малкото ключе на задните врати върши работа за ръчно заключване на задните врати при което могат да се отварят само отвън но за смисъла от заключване в движение при положение че се отварят отвътре си остава загадка за мен...


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот Piqndurnik » Съб 07 фев 2015 13:39


На задните врати има означено къде се завърта с отвертка (по идея е с ключа, дето е в ключа) за да не се отварят от деца.


Потребителски аватар
VW_passatOR
Мнения: 229
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:43
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 2.0 TDI 2005 BMP

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот VW_passatOR » Вто 17 мар 2015 21:37


frec написа:speed XXX exceeded - виж си настройките от менюто. мисля беше на Winter Tires. като го активираш и имаш настройки на колко км да ти писка. просто го изключи.

Не се реши проблема беше си изключено по принцип тази опция, пробвах и като му задам висока скорост след която да писка (примерно 200 км/ч) но пак при потегляне сигнализира...


momchilmm
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 05 сеп 2013 22:45
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BZB 2009
Местоположение: София

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот momchilmm » Сря 25 мар 2015 13:22


Специално за вратите така си е нормално - ти можеш да излезеш, но външни лица не могат да влязат ;)
Ще ми се да отбележа обаче, че когато са заключени не се отварят от раз, а трябва два пъти да се дръпне лостчето за отваряне. Освен това ако една врата се отвори, другите си остават заключени - напр. ако шофьора излезе на бензиностанция, другите три врати са все още заключени.


Потребителски аватар
VW_passatOR
Мнения: 229
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:43
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 2.0 TDI 2005 BMP

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот VW_passatOR » Сря 25 мар 2015 22:35


Може да се каже че се примирих и вече забелязвам положителните страни на този факт. А това с двойното дръпване го няма при мен, виждал съм го при Туарег а може би и при по-новия B6.


LiGaViA
Мнения: 58
Регистриран на: Пон 07 апр 2014 8:22
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2.0TDI BKP 2007
Местоположение: София

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот LiGaViA » Чет 26 мар 2015 9:06


От менюто има опции дали като се вдигне скорост над 15км/ч да се заключат вратите.
След това има опции (няколко са)
1 - ако се отвори вратата на шоф. дали само тя да е отключена а всички други заключени
2 - ако се отвори вратата на шоф. дали всички + багажника да се отключат
3 - ако се отвори вратата на някой от пасажерите дали само неговата да е отключена
4 - ако се отвори вратата на някой от пасажерите дали всички + багажника да се отключат
мисля че беше нещо подобно. в книжката го имам написано на БГ ако искаш ще го снимам и ще го кача.


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот DaDiablo » Чет 26 мар 2015 9:16


VW_passatOR написа:Може да се каже че се примирих и вече забелязвам положителните страни на този факт. А това с двойното дръпване го няма при мен, виждал съм го при Туарег а може би и при по-новия B6.

До настройка е това. При 5.5 го има.


Потребителски аватар
VW_passatOR
Мнения: 229
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:43
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 2.0 TDI 2005 BMP

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот VW_passatOR » Чет 26 мар 2015 22:37


LiGaViA бих ти бил благодарен ако го снимаш и покажеш но подозирам че разполагаш с толкова опции заради по-новата година на производство. Все си мисля че напълно съм прегледал опциите по настройките и то точно за този проблем. Евентуално не съм сигурен от VAGcom дали не е възможно да се направи защото все още не съм я разучил в това отношение.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: suzi1973 и 63 госта