VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на врати

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
VW_passatOR
Мнения: 229
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:43
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 2.0 TDI 2005 BMP

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот VW_passatOR » Пон 11 май 2015 20:10


След не малко км забелязвам че системата е потенциално рискована....евентуално недай си божи при птп отвън да не могат да ти отворят вратата не звучи добре, освен ако при удар не се отключват автоматично но едва ли...




LiGaViA
Мнения: 58
Регистриран на: Пон 07 апр 2014 8:22
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2.0TDI BKP 2007
Местоположение: София

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот LiGaViA » Вто 12 май 2015 8:07


VW_passatOR написа:LiGaViA бих ти бил благодарен ако го снимаш и покажеш но подозирам че разполагаш с толкова опции заради по-новата година на производство. Все си мисля че напълно съм прегледал опциите по настройките и то точно за този проблем. Евентуално не съм сигурен от VAGcom дали не е възможно да се направи защото все още не съм я разучил в това отношение.

ако на някой му трябват снимките да ми пише ЛС и ще му ги пратя (от тел-а не ми се занимава да ги качвам)


Потребителски аватар
petrov.yordan
Мнения: 71
Регистриран на: Сря 14 авг 2013 13:28
Автомобил: Passat b6 variant [3c5]
Двигател: BVY 2006

Re: VW Passat B6 - Автоматично заключване и отключване на вр

Мнениеот petrov.yordan » Вто 12 май 2015 8:16


Тук е описано как се настройва заключване/отключване на вратите. От снимките ще стане ясно даже и за незнаещите английски. http://www.vwgenuineparts.co.uk/vw_auto_locking_setup.shtml

А тук е описан принципа на ICRS, в превод нещо като интелигентна система за реакция при катастрофа. http://www.imakenews.com/southcentre/e_article002711002.cfm?x=b11,0,w

Преди време съм чел как да се настройва, т.е. дали да се отключват вратите примерно при сблъсък, но не мога да го открия, но със сигурност съм чел, че има тази възможност за настройка!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tsbstz и 49 госта