Пасат Б3 проблем с уреда за температура

Техническа и сервизна информация за Passat
ttroya
Мнения: 72
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 8:10
Автомобил: Пасат B3
Двигател: PB 1800
Местоположение: София

Пасат Б3 проблем с уреда за температура

Мнениеот ttroya » Нед 10 май 2015 20:31


Здравейте колеги.Прочетох каквото намерих във форума но не открих сходен проблем.От няколко дни стрелката на уреда за температура не отчита.Стои в долно положение.Реших,че е от уреда и отидох до морга.7 табла пробвах и нито едно не сработи.След което почнах да проследявам кабелите.От таблото до бушониерата кабелите са добре.От пиновете на самият уред до пиновете за основната клема на таблото пътеките са добре.От черния датчик до бушониерата успях да открия единия кабел и той е добре.За съжаление втория кабел не го открих в бушониерата и не успях да го проверя.Термосензора го замених и резултата е същият.В няколко теми прочетох за стабилизатор на напрежението.Разглобих цялото табло но такова животно не открих.В една от темите имаше снимка на въпросния стабилизатор.Направи ми впечатление,че основната платка е твърда,а при мен е като дебел найлон с пътеки.Като сваля уреда с термопоказателяи и директно подам ток към пиновете стрелката тръгва нагоре,което ме кара да мисля,че уреда работи.Ако греша ме поправете.Въпросите ми са следните:

1.Можете ли да ми кажете кой от двата кабела на термосензора е захранващ и кой връщащ сигнала.При мен цветовете са жълт с кант и кафяв.

2.Какво минава през термосензора плюс или минус.

3.Има ли нещо в бушониерата през което минава връзката между термосензора и кабелите към таблото с уредите.

4.Ако прозвъня захранващия кабел на термосензора съответно с плюса или минуса на акумолатора ще покаже ли връзка.


Благодаря предварително за помоща.




ttroya
Мнения: 72
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 8:10
Автомобил: Пасат B3
Двигател: PB 1800
Местоположение: София

Re: Проблем с уреда за температура на Пасат Б3

Мнениеот ttroya » Пон 11 май 2015 10:30


Днес прозвъних втория кабел на термонсезора към маса и контакт няма.


Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б3 проблем с уреда за температура

Мнениеот Sstefaan84 » Пон 11 май 2015 15:43


Колега утре и аз ще свалям таблото, защото при мен започна да не отчита нито темп. нито гориво. От време на време идват след удар по таблото, но на последно време много трябва да удрям и като доидат пак изчезват.


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б3 проблем с уреда за температура

Мнениеот Теодор » Пон 11 май 2015 16:43


Sstefaan84 написа:Колега утре и аз ще свалям таблото, защото при мен започна да не отчита нито темп. нито гориво. От време на време идват след удар по таблото, но на последно време много трябва да удрям и като доидат пак изчезват.

    При тебе със сигурност е от стабилизатора на напрежението icon_idea


    Sstefaan84
    Мнения: 410
    Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
    Автомобил:
    Двигател:

    Re: Пасат Б3 проблем с уреда за температура

    Мнениеот Sstefaan84 » Пон 11 май 2015 17:24


    Теодор написа:
    Sstefaan84 написа:Колега утре и аз ще свалям таблото, защото при мен започна да не отчита нито темп. нито гориво. От време на време идват след удар по таблото, но на последно време много трябва да удрям и като доидат пак изчезват.

      При тебе със сигурност е от стабилизатора на напрежението icon_idea


      Забравих да кажа че всяка зима когато е под нулата се ресетва и часовника. Утре ще погледна стабилизатора от предишния собственик знам че нещо е презапоявано и сигорно е тои.


      Sstefaan84
      Мнения: 410
      Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
      Автомобил:
      Двигател:

      Re: Пасат Б3 проблем с уреда за температура

      Мнениеот Sstefaan84 » Пон 11 май 2015 19:15


      Сега свалих таблото и смених стабилизатора, стария беше презапояван, монтирах таблото и стрелката на бензина и лампите за масло и вода светнаха както си трябва не чаках да вдигне температура да вида как е водата но утре ще разбера.Обаче нещо килоометража и жилото не можах да закача, ако има някаква танкуст и точно как се слага споделете.
      Предварително благодаря.


      ttroya
      Мнения: 72
      Регистриран на: Вто 16 ное 2010 8:10
      Автомобил: Пасат B3
      Двигател: PB 1800
      Местоположение: София

      Re: Пасат Б3 проблем с уреда за температура

      Мнениеот ttroya » Пон 11 май 2015 19:59


      Проблема ми е решен.Оказа въпросният кабел който не успях да проследя предният ден.Беше се откъснал от блока.



      Върни се в “Passat”

      Кой е на линия

      Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 191 госта