Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Техническа и сервизна информация за Passat
Kaloyan_Todorov
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 26 окт 2014 15:31
Автомобил: Passat B5 1.8T
Двигател: ANB 2000
Местоположение: София

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот Kaloyan_Todorov » Вто 10 мар 2015 23:44


vasko__2 написа:Нали казваш,че масления охладител е изолиран,пробвано било? Сега мислиш,че е от него, не мога да разбера нещо...

Пробван, но не от мен. Майстора каза, че първо го надувал с компресор, после го бил изолирал и 100% бил здрав. Изолирането му стана, след като вече ми беше сменил гарнитурата на главата и съответно взел едни 500лв. Първо само го беше надувал в студена вода и се хвърли да сменя гарнитурата. Така, че имам причина да се съмнявам в искреността му.
Колата ще я връщам за трети път с един същ проблем при него. Сагата продължава над 2 месеца.




Kaloyan_Todorov
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 26 окт 2014 15:31
Автомобил: Passat B5 1.8T
Двигател: ANB 2000
Местоположение: София

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот Kaloyan_Todorov » Сря 11 мар 2015 0:12


За да не ви обърквам, ще напиша стъпките една по една.
Какви интервенции са правени по колата.
Първи опит:
1. Проверка на маслен охладител(надуван в студена вода, даже не знам, дали с компресор или от чешмата). Оказва се, че е "здрав".
2. Сваляне на главата.
3. Главата е надувана и шлайфана. Сменени са 2 легла и гумичките на клапаните. Казаха, че е идеална вече.
4. Поставяне на главата с нова гарнитура и стари болтове.
5. Промиване на охладителната система.
Сума: 500лв.

След тези процедури, промяна нямаше. Маслото се изливаше в казанчето.

Втори опит:
1. Изолиране на масления охладите и навъртени около 150км. без него(промяна няма, според майстора).
2. Изолиране на турбината от към охлаждане и навъртени около 50км.(няма следи от масло по нея).
3. Смяна на долнището на двигателя и смяна на биелни лагери.
4. Поставяне на старата главата с нова гарнитура и пак със старите болтове. Без да се шлайфа.
5. Промиване на охладителната система.
Сума:1050лв. + 110лв.(за нов акумулатор, че стария умря от стоене в студа)

И след втория опит проблема си остана. Всички тези дейности, който съм написал не са извършени от мен и не съм бил свидетел на нито една.
Целия проблем вече е, че всичко по откриването и премахването на проблема е направено и единственото, което го оправдава този майстор е, и новия блок да е спукан.
Мисля, че ми разбирате съмненията...
Ако втория път беше излязъл проблемен масления охладител. Това означава, че смяната на гарнитурата първия път е била ненужна.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19554
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот radotom » Сря 11 мар 2015 9:13


Kaloyan_Todorov написа: В четвъртък ще имам време и мисля да си купя един маслен охладите и да си го сменя сам.

За начало препоръчвам просто да го премахнеш и да пробваш без него.
Охладителя е едни 150 пари от официалния вносител (не претендирам за точност до стотинка, но е над 100лв, питано за В3, който е абсолютно същия)
Има и китайчета за 30-тина лв по-малко, ама те пък са правени от домакинско фолио! :banghead
Самата тръбичка със сигурност ще е доста по-евтина, отделно, че стругар би я врътнал за 5 минути и 5-10лв барабар с мат'ряла
Каква е резбата можете да проверите по резбата на някой маслен филтър, че да не обикалях по села и паланки в търсене на стругар с колело (щото си разглобил колата)
Само някой колега, дето си разглабя колата за части, да види с каква дължина е тръбичката за мотори без маслен охладител.
Ако си от София (всъщност - най-добре попълни в профила си местожителството), може да се обадиш и на този човек - адски коректен е! :th_up
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=57&t=418537
Пак от него можеш да вземеш и охладител. Само от ПоршеБг после едно ново О-пръстенче за 5лв ще ти трябва :c020


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот vasko__2 » Сря 11 мар 2015 23:33


И побързай,че маслото разлага маркучите и уплътненията на радиаторите,после ще трябва да сменяваш всичко ако закъснееш.Хубава промивка с препарат на системата задължително.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот drotomir » Чет 12 мар 2015 15:28


Човек само по пътя на логиката ще разбере че проблема не е в разни охладители на маслото или турбината , проблема идва след ремонта по главата , бас държа че главата е проблемна или просто нещо се бърка при стягането й.


Kaloyan_Todorov
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 26 окт 2014 15:31
Автомобил: Passat B5 1.8T
Двигател: ANB 2000
Местоположение: София

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот Kaloyan_Todorov » Чет 12 мар 2015 21:27


Резултатите от стария блок дойдоха. И... цитирам "Блока е 200% здрав"
Хората дадоха гаранция.
Сега вече никой няма никакво извинение. Работата става дебела. Някой трябва да го отнесе.
Не са 100-200лв. да се прежалят.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот pas1.8mi » Пет 13 мар 2015 7:51


Пиши все пак за развитието !


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот drotomir » Пет 13 мар 2015 10:26


И блока като е здрав остава главата , тая глава старата ли е , колко пъти е шлаййфана , не мислиш ли че вече е време да се замислиш за смяна.


Kaloyan_Todorov
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 26 окт 2014 15:31
Автомобил: Passat B5 1.8T
Двигател: ANB 2000
Местоположение: София

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот Kaloyan_Todorov » Пон 23 мар 2015 10:51


Здравейте колеги,
Благодаря за отговорите и съпричастността ви, но моите мъки продължават. Проверихме всичко по още един път.
- Глава(няма спуквания, но беше 1 десета крива);
- Маслен охладител(здрав);
- Турбина(здрава);

Колата стой от 3-4 дни при майстора "готова", но тази песен е пеем вече трети път. Нямам желание изобщо да я взимам.
Казах му да я кара и да се убеди, че наистина е здрава.
Питането ми е следното:
Защо, при положение, че всички детайли са наред, тази кола продължава да вкарва масло в антифриза. Всеки път се слага нова гарнитура на главата, само болтовете не се сменят. Уплътнението на масления охладител също е сменено с ново(от Porshe).
Ние вече сме в безизходица, струва ми се че никога няма да я оправим. Сега се моля на 300 бога, да се обади и да каже, че маслото е изчезнало от казанчето.
Не ги пожелавам и на най-големия си враг тези мъки.


danaildel4ev
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 23 окт 2008 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот danaildel4ev » Пет 10 апр 2015 8:27


Колега има ли развитие по темата,намерихте ли проблема?


Kaloyan_Todorov
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 26 окт 2014 15:31
Автомобил: Passat B5 1.8T
Двигател: ANB 2000
Местоположение: София

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот Kaloyan_Todorov » Нед 12 апр 2015 11:24


Здравейте колеги,

Съжалявам за забявянето, но исках да се уверя, че кошмарът е свършил. Вече 2-3 седмици карам колата, успях да и навъртя 2000 км.
Няма масло в антифриза за сега. Нивото на маслото не се променя. Появиха се други проблеми, но на фона тези, който имах са меко казано дреболии :smile
Счупи се капачката на казанчето и изгоря датчика за нивото, но ги смених вече.
Надявам се тежките ремонти да са остнали зад гърба ми вече и да я покарам малко тази кола, че стана като на рекламата на новия Пасат "Всички са чували за него, но никои не го е виждал" :biggrin
Проблемът се оказа, неумението на майсторите да стегнат главата. Не знам с какво се различава начинът на стягане на 1.8Т от друг двигател, но тези двамата се биеха в гърдите, че няма как да не са я стегнали и са сменяли ганитури на безброй коли. От тяхната некадърност съм с над 2000 лв. назад и въобще не знам дали някога ще мога да си върна поне част от тях. Благодаря на всички, който се включиха в темата. Повечето бяхте прави, че всичко е от майсторите.

Последна промяна от Kaloyan_Todorov на Нед 12 апр 2015 23:30, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот pas1.8mi » Нед 12 апр 2015 11:38


Дано да си приключил със скъпите ремонти! :th_up


Kaloyan_Todorov
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 26 окт 2014 15:31
Автомобил: Passat B5 1.8T
Двигател: ANB 2000
Местоположение: София

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот Kaloyan_Todorov » Нед 12 апр 2015 23:08


TiL написа:Поне да беше дал някакви данни за убавците та да не изгори и някой друг колега.


Веднага давам инфо за въпросните индивиди :biggrin. Просто не се сетих.
Първия е най-големия бездарник, които съм виждал през живота си. Казва се Миро, на този тъпан и гума няма да му дам да смени. Сервиза му е в Дианабад малко след блок 4, води се бившия СБА сервиз. Никога не ходете там, този "човек" е долен като приземен етаж. Само като се сетя за него и ми идва да му избия всичките зъби.
Другият и той е Миро(явно е неква карма :biggrin, не ми върви на Мировци). Сервиза му е във Войняговци, всъщност той не е лош майстор, но не му се получи с тази кола. Карал съм му и други коли и се е справял доста добре. Основната му грешка бе, че е прекалено сигурен в себе си и отказваше да повярва, че не си е свършил работатат правилно. 100 пъти съм му задавал въпроса "Да не би да бъркаш някъде със стягането на болтовете?" . Той беше категоричен, че не е възможно да не е стегната главата , но накрая сам си призна и държа да кажа, че последните ремонти си бяха за негова сметка. Разглоби стария блок и го занесе да го надуят, после и главата пак я ревизираха. Аз не съм дал една стотинка, но това негово твърдоглавие ми донесе безмислена смяна на блока. Не го оправдавам в никакъв случай.
Всички сме хора и всички правим грешки, но всеки трябва да носи някаква отговорност за действията си. Чакам да мине още малко време, за да не съм токова афектиран(че ще направя някоя глупост) и ще ги почвам и двамата. Първия е най-виновен. Още не съм измислил как, но ще си взема парите от тоя изрод.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта