Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Техническа и сервизна информация за Passat
Kaloyan_Todorov
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 26 окт 2014 15:31
Автомобил: Passat B5 1.8T
Двигател: ANB 2000
Местоположение: София

Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот Kaloyan_Todorov » Съб 07 фев 2015 18:31


Здравейте, колеги
Пускам нова тема, защото вече ми побеля косата от "новата" кола.
Преди няколко месеца се сдобих с един много хубав Швейцарски Пасат , 1.8т ANB highline, 2000г. с ръчна скоростна кутия
Колата много ме радваше, вървеше добре няма да хлопне, няма да тропне и аз като един съвестен притежател на нов внос реших да и направя пълно обслужване.
Ще пропусна темата, как попаднах на съответния "майстор" и няма да задълбавам по него. Ще разкажа само какво се случи 100 км. след обслужването и продължава до ден днешен, като в момента съм на фаза - нов мотор.
Така...
След въпросните километри(само градско каране) колата изгасна в движение, появи се един голям надпис "Stop" и повече не запали.Върнах я аз на въпросния майстор и се разбрахме да я разглоби и да види какво става. След 2 дни ми звънна и каза че се е скъсала шпонката на зъбното колело на разпределителния вал, проблема не бил в него и трябва да се отваря мотора и да се сменят кривите клапани. Аз изпаднах в тих ужас, но понеже нямах време да се занимавам, пък и колата беше почти разглобена вече, реших да приема неговата версия и да я направи. Цялата процедура му костваше 10 дни и 800лв. мой пари :smile . Парите ги прежалих, въпреки че бях убеден на 90%, че тази шпонка не къса току-така и проблема като цяло той го е причинил(може би се разхлаби ремъка), но това са само догатки. Взех си колата, но това вече не беше същата кола, не вървеше толкова, само бучеше на високите обороти, но не ми се връщаше при него повече и си я карах така.
Преди един месец и общо 2000 изминати километри видях, че антифриза е станал на боза и маслото е на минимума. Пак ще пропусна доста неща, защото става много дълго.
Ще кажа само кой проблеми са проверени и са изключени като вероятности:
- маслен охладител - проверен и изолиран от системата;
- турбина - проверена и също изолирана от към охлаждане;
- глава - проверена 2 пъти и снимана на рентген;
- гарнитура глава - проверена и сменена;
Майсторът, който прави всичките тези упражнения сега не е същия и е проверен. Според него 1000% е спукан блока.
В момента колата е движение и за 200 км. вкара един литър масло в антифриза, засякох я по пръчката.
Маслото е чисто и няма бели налепи по капачката.
Знам, че тук има доста хора, които познават много добре този тип двигател и преди да започна процедурата по смяната на мотора искам някой да даде някакво предположение. От какво друго, освен от блока и гореизброените детайли може да вкарва масло в антифриза. Аз съм вече на ръба на отчаянието и си намразих колата.
Стой само по сервизите и за 5 месеца успях да я покарам само 2000км.
Благодаря предварително на отзовалите се!




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот pas1.8mi » Нед 08 фев 2015 9:08


Така,както описваш проблема,май наистина е станал проблем с блока.Каквото и да е станало,е станало след отварянето за смяна на клапаните.При новият ти майстор,сменявана ли е пак гарнитутара? Под спукан блок,какво точно е имал впредвид човека? Спукване в резбата на някой от болтовете за главата ли?Блока проверен ли е за изкривяване челно(където ляга гарнитурата за главата)?


Kaloyan_Todorov
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 26 окт 2014 15:31
Автомобил: Passat B5 1.8T
Двигател: ANB 2000
Местоположение: София

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот Kaloyan_Todorov » Нед 08 фев 2015 12:08


Гарнитурата е сменена и главата беше пак проверена. Не сме мерили блока, дали е крив, но според майстора не е.
Има ли начин да се провери и да се установи на 100%, дали е спукан или крив.
Иска ми се да направя тази процедура преди да се хвърля на друг двигател, защото този работи много добре.


Потребителски аватар
krasio00o
Мнения: 765
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 0:52
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Варна

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот krasio00o » Нед 08 фев 2015 20:49


Щом не е мерен блока ,майстора ти как прецени,че не е крив?Да ако е чугунен шанса да се изкриви е малък ,но все пак.


Kaloyan_Todorov
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 26 окт 2014 15:31
Автомобил: Passat B5 1.8T
Двигател: ANB 2000
Местоположение: София

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот Kaloyan_Todorov » Пон 09 фев 2015 14:17


Чак към края на седмицата майсторът ще може да разглоби колата отново. Тогава ще го накарам да измери блока.
До тогава пак ще бъдат само нерви :smile
Ще пиша какво се е случило.
Така като гледам не мисля че я очаква розово бъдеще тази кола :smile


Потребителски аватар
kambone
Мнения: 453
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:49
Автомобил: Passat b5.5 2001
Двигател: 1.8T AWT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот kambone » Пон 09 фев 2015 21:03


Не казвай голяма дума, 1.8Т е супер мотор за каране когато е здрав и цял :)
След този фал-старт може пък да си паснете с колата, след основен ремонт би трябвало да литне тази кола, съжалявам за разходите и допълнителната драма.


Kaloyan_Todorov
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 26 окт 2014 15:31
Автомобил: Passat B5 1.8T
Двигател: ANB 2000
Местоположение: София

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот Kaloyan_Todorov » Вто 10 мар 2015 19:54


Колеги, темата се проточи доста дълго, но си взех колата преди два дни. Сменихме блока. Както казах, майсторът беше сигурен, че в него е проблемът. Аз нямаше какво да направя и се съгласих, въпреки че не бях много уверен в тези действия и се оказа, че има защо. Колата е в същото състояние, както преди. За 50км. вкара поне 300гр. масло в антифриза(гледам по пръчката и бозата, която става в разширителния съд).
Вече се побърках, не знам накъде да тръгвам и какво да правя. По груби сметки този Пасат ми излезе вече 8000лв. и май ще заминава на скрап.
Уж всички други възможности бяха елиминирани преди да предприемем най-големия ремонт, но явно някой не си е свършил работата.
Целият проблем е, че всичко е за моя сметка.
Ако някой може да каже някакво предположение, колкото и абсурдно да е, моля да заповяда.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот pas1.8mi » Вто 10 мар 2015 20:49


"Новият" блок,поне беше ли проверен при Шлайфист?С буталата ли му го взехте? Ти при един и същ майстор ли си правиш колата(изгубих вече връзката)?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19563
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот radotom » Вто 10 мар 2015 21:21


Kaloyan_Todorov написа:За 50км. вкара поне 300гр. масло в антифриза(

За да вкара толкова масло в охладителната система, си мисля, че има 2 възможни варианта:
Или блока/главата е крива като Японско море при цунами
Или масления охладител все пак е пробит.
Поне аз не виждам от къде може да вкара такова голямо количество масло.

Вземи го свали напълно, колега, и покарай малко без него.
За целта ще ти трябва U-образна тръбичка, с която да 'снадиш' водните маркучи и по-къса тръбичка, на която се навива филтъра
OilCoolerB5.JPG

Горната част от рисунката е без маслен охладител (ADP мотор), а долу е твоя случай.
Не съм 101% сигурен, но мисля, че тръбичката е същата и при Пассат В3/В4


Kaloyan_Todorov
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 26 окт 2014 15:31
Автомобил: Passat B5 1.8T
Двигател: ANB 2000
Местоположение: София

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот Kaloyan_Todorov » Вто 10 мар 2015 22:15


И двата блока не са мерени, дали са криви. Майсторът е един и същ. "Новият" блок е с буталата. Не ми се занимаваше да присаждаме моите бутала на друг блок, затова взех цялото долнище от едно ударено Audi.
Преди да сменим блока изолирахме турбината и масленият охладител да не минава антифриз през тях. Колата беше при майстора и той я следеше, цяла седмица.
Каза ми, че продължава да вкарва масло и според него блока не крив, а е спукан. Главата е шлайфана 2 пъти за 4 месеца, вече не знам, дали има възможност за още.
Тук вече идват съмненията. Кой какво е правил, какво е гледал и какво е мерил е пълна загадка за мен. Всички кимат с глава и казват "Аз съм сигурен в моята работа". Болтовете на главата вече трети път се натягат, но не се сменят с оправданието, че новите са по-смотани и се разпъвали.
Днес се обадих на майстора, да му кажа "добрата" новина. Каза, че в такъв случай ще разглоби стария блок и ще го даде да го измерят и снимат и ако той се окаже спукан, значи и втория е спукан. Естествено не очаквам да ми каже, че е здрав :icon_lol.
Филмът е пълен и за сметка на това е и продължителен :icon_lol.
Накрая наистина ще излезе масления охладител и от всички тези упражнения и пари не е имало смисъл, но ще трябва пак да сменям майстора, защото този няма да си признае без бой :smile . Това би значело, че е допуснал грешка, която ми коства 1500лв.
Иначе колата върви като пушка, не загрява, работи супер.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот drotomir » Вто 10 мар 2015 22:32


Аз бих се върнал при първия майстор и счупил в главата му парче желязо , абе хора защо не си търсите правата а само траете като покорен добитък..


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот vucata » Вто 10 мар 2015 22:37


Щото е в БГ и като ти клекне и ти каже готиния майстор, че ще ти направи колата, и ти му я оставиш.....познай какви неща може да ти причини след това....Аз ако съм на негово място я оставям докато не каже, че е готова. Качвам се, карам 50-100км. и ако колата вече е окей, просто не се връщам. :a045


Kaloyan_Todorov
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 26 окт 2014 15:31
Автомобил: Passat B5 1.8T
Двигател: ANB 2000
Местоположение: София

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот Kaloyan_Todorov » Вто 10 мар 2015 23:19


vucata написа:Щото е в БГ и като ти клекне и ти каже готиния майстор, че ще ти направи колата, и ти му я оставиш.....познай какви неща може да ти причини след това....Аз ако съм на негово място я оставям докато не каже, че е готова. Качвам се, карам 50-100км. и ако колата вече е окей, просто не се връщам. :a045


Много точно казано. За жалост, все още не мога да предприема някакви крайни мерки, колкото и да ме е яд. Със сигурност ще си търся правата и няма да оставя нещата така. В четвъртък ще имам време и мисля да си купя един маслен охладите и да си го сменя сам. То се е видяло, че на майстори не може да се разчита.
Утре е проверката на блока и ще пиша, какъв в резултата.
Самата мисъл, че в момента разполагам с два спукани блока ми звучи абсурдна. :icon_lol . Ще пиша гневно писмо до VW , че правят най-крехките блокове в историята на автомобилостроенето :icon_lol . Пукат се с поглед :icon_lol :icon_lol :icon_lol
Чудя се, да плача ли, или да се смея. :icon_lol


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот vlado_tonev » Вто 10 мар 2015 23:28


Искрено ти пожелавам да решиш този скъпоструващ проблем.Според мен,охладителя ще се окаже разковничето в тази "загадка".Горе главата!!! :beer


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat 3B 2000г. ANB 1.8t - масло в антифриза

Мнениеот vasko__2 » Вто 10 мар 2015 23:28


Нали казваш,че масления охладител е изолиран,пробвано било? Сега мислиш,че е от него, не мога да разбера нещо...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 102 госта