Passat B5 смяна на решетка на въздуховод в купето

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
bobiboss85
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 06 мар 2013 20:32
Автомобил: Passat 1.9TDI 131
Двигател: 2004

Passat B5 смяна на решетка на въздуховод в купето

Мнениеот bobiboss85 » Пон 09 фев 2015 9:29


Здравейте колеги,

Трябва ми информация как се сваля пластмасовата решетка на въздуховода на парното в купето?
Надявам се че не трябва да се разглоби всичко. Не ми се ще да изпотроша и на края да излезне че било много лесна работа.
Прикачвам снимка да имате претстава за кое точно говоря и как изглежда, че на някой пасати и други коли са като отделни части/компоненти и става много лесно но тук...

Изображение

Благодаря ви предварително




Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5 смяна на решетка на въздуховод в купето

Мнениеот betaserk » Пон 09 фев 2015 9:36


Ето тук е показано, колега... https://www.youtube.com/watch?v=r6f8XisPi4A
Аз моето го свалих малко със зор но успях, използвах шпатула за гипс, изтърках и всички ръбове с шкурка и с нея полека полека и се предаде, но много внимавай, че таблото се криви, но не е фатално и също внимавай, че много лесно се лющи от вън по боята, аз направих тая грешка и си направих една драскотина, реших да я тръкна с пръст и стана още по голямо петно :Mr Green Fun но не е фатално де.
Успех!


Потребителски аватар
malin.angelov
Мнения: 322
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 23:33
Автомобил: vw passat
Двигател: BMP 07
Местоположение: Sofia

Re: Passat B5 смяна на решетка на въздуховод в купето

Мнениеот malin.angelov » Пон 09 фев 2015 13:08


Точно така колега, гледай на клипчето. Лесно е аз го направих с 2 плоски ножа. :th_up


Потребителски аватар
MAX75
Мнения: 116
Регистриран на: Нед 10 яну 2010 15:40
Автомобил: VW Passat 1997
Двигател: AFN
Местоположение: Bulgaria

Re: Passat B5 смяна на решетка на въздуховод в купето

Мнениеот MAX75 » Нед 29 мар 2015 23:24


bobiboss85 написа:Здравейте колеги,

Трябва ми информация как се сваля пластмасовата решетка на въздуховода на парното в купето?
Надявам се че не трябва да се разглоби всичко. Не ми се ще да изпотроша и на края да излезне че било много лесна работа.
Прикачвам снимка да имате претстава за кое точно говоря и как изглежда, че на някой пасати и други коли са като отделни части/компоненти и става много лесно но тук...

Изображение

Благодаря ви предварително


Използвам темата на колегата поради снимката , която е показал.В долната част на лявата духалка се вижда,че част от черното покритие е наранено и от долу се вижда основата /бяла на цвят/. При мен го има същият проблем поради това, че по невнимание обърнах ароматизатора, той се стече и където попадна от него се стопи покритието на рамката на духалката и сега се вижда бялата основа.Чудя се как да го поправя.Цялата рамка да я облепя с карбоново фолио или да махна цялото черно покритие и да го пръсна със спрей.Моля за съвет, ако някой е имал същият проблем.


Потребителски аватар
yanio
Мнения: 602
Регистриран на: Сря 06 май 2009 14:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: Passat B5 смяна на решетка на въздуховод в купето

Мнениеот yanio » Нед 29 мар 2015 23:42


сваляш духалката , разглобяваш я и боядисваш. Но най-добре си вземи втора ръка здрава :) 20-30лв
И ако не ти светят символите , сменяш крушките


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5 смяна на решетка на въздуховод в купето

Мнениеот betaserk » Съб 25 апр 2015 13:18


Колеги, аз щях да си купувам решетките на въздуховода с подсветка, но след ровене в нета намерих това...
и ще си ги направя както е показано :)

So the frist thing to do is remove vents ,this can be done with a 2x eating knifes.
Изображение

Next you need to remove the front of the vent, it clips off..
Изображение

Next you need to glue your 3mm LED to the top as in picture..
Изображение

you need to glue one top and one bottom..
Изображение

Now after glue set clip back on the vent front and test your lights come on..
Изображение

After you have all vents done check that all lights work before refitting to the car..
Изображение

Then just push vents back in making sure to run wires from one vent to the next. my car had the plug on the passager side that IF you did have vent lights it would plug into this plug.
Изображение
Изображение

And that it .......



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 197 госта