пасат б3 виещ заден лагер на барабана последствия ?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: пасат б3 виещ заден лагер на барабана последствия ?

Мнениеот Dpop » Пет 20 фев 2015 15:24


Ако продължиш да се движиш така има опасност от превъртане на вътрешната черупка на лагера и надиране на шенкела, с др. думи оста на която се нанизва барабана с лагерите.




stoyan0304
Мнения: 516
Регистриран на: Чет 21 ное 2013 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат б3 виещ заден лагер на барабана последствия ?

Мнениеот stoyan0304 » Пет 20 фев 2015 15:27


Колега барабана го смених, веднага след като прочетох първите отговори на темата след като я бях пуснал. Смених го в понеделник на 16.02.2015 г. :th_up Благодаря още веднъж на всички колеги отзовали се с отговори и съвети. Да сте живи и здрави да учите такива млади и неуки като нас :a045 :love.vwclub :beer


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: пасат б3 виещ заден лагер на барабана последствия ?

Мнениеот silent » Пет 20 фев 2015 16:56


навремето преди много години с преебан лагер с пълна кола ходих до морето и се върнах....кофтито беше че в два различни квалитетни сервиза майсторски ми смениха първо единия преден лагер после другия преден лагер за да се стигне дотам аз да си сменям проблемния заден лагер за 20лв на улицата...един от поредицата случаи които тотално ме отказаха от ползването на квалифицирана сервизна помощ...


stoyan0304
Мнения: 516
Регистриран на: Чет 21 ное 2013 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат б3 виещ заден лагер на барабана последствия ?

Мнениеот stoyan0304 » Пет 20 фев 2015 23:08


Отидох при майстора и му викам сменяй заден десен лагер. Точно същия го сменях както споменах април 2014 година. Той докато вдига на подемника колата ми вика: "Ама ти сигурен ли си, че е задния десен лагер". Аз му отговарям: "Сигурен съм на 100%". Завъртя колелата и той вика: "Верно, че е десния". Значи колата от като съм я взел левия не вие и не ми прави проблеми, само десния - заотзаде говоря да знаете. Та този лагер от април 2014 до ся докато го сменя за втори пореден път съм минал 8800 км някъде приблизително, а вие от поне 3 месеца значи е изкарал 5000 км и се е развил за смяна. Така карах остатъка от разликата до 8800 км докато го сменя в понеделник на 16.02.2015 година. Значи 3800 км съм карал с виещ лагер, като колкото повече време минаваше, толкова скоростта при която започваше да вие яко със всичка сила намаляше (сигурно изпада в резонанс когато започне да вие, явно съвпада скоростта на колелото и скоростта при, която се получава максимално звучене от въртенето на гумата- поне аз нещо такова си го обяснявам по научно му :gruebel ). Та отначало виеше като вдигна 100 км в час, после падна на 80 км в час виеше яко, докато преди да го сменя не ми виеше още в градско като карам 60 км в час яко виеше. А повече от 100 км ме беше страх да вдигна с такъв виещ лагер, когато скоростта на виене падна до 60 км в час. То като вдигнеш повече се губи някъде шума, но явно тогава колелото се върти направо на магия. Ако спре рязко както викат демек да блокира колелото и да спре да се върти, задно колело може ли да ме метне в нивата ? :bowdown


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: пасат б3 виещ заден лагер на барабана последствия ?

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 21 фев 2015 8:49


Младо момче си и нещо научната част ти е избягала в последните разсъждения, пусни едно гугълско търсене за "циментация" и ще ти се изясни виенето при различните скорости


stoyan0304
Мнения: 516
Регистриран на: Чет 21 ное 2013 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат б3 виещ заден лагер на барабана последствия ?

Мнениеот stoyan0304 » Съб 21 фев 2015 11:07


Точно това циментация колега съм го учил в първи курс по материалознание. Това е за стоманите и желязовъглеродната диаграма. за закаляване и отвръщане на металите. Но не мога зацепя къде е връзката с лагерА, освен че лагера е изработен и той от метал.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: пасат б3 виещ заден лагер на барабана последствия ?

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 21 фев 2015 11:32


Като падне циментацията почва да бучи щото се променя профила и допирния състав на търкалящите се елементи или нещо такова.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: пасат б3 виещ заден лагер на барабана последствия ?

Мнениеот Danny boy » Вто 24 фев 2015 7:24


Цементацията е дифузионно насищане на повърхностния слой на металите с въглерод при висока температура.Има плитка- няколко десети и дълбока към 1,2-1,3ммПрави се с цел да се осигури достатъчно количество въглерод в химичния състав на метала/ниско въглеродните стомани/за да може да се получи закалка с висока твърдост 60-65 HRC,която обезпечава висока износоустойчивост.Като се появят язви-или така наречената паднала цементация ,контакта между повърхнините силно намаля ,и се появява характерния шум.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: пасат б3 виещ заден лагер на барабана последствия ?

Мнениеот Iezekil » Вто 24 фев 2015 10:26


Един приятел навремето така тръгна за Варна,щото не му се даваха 30лв/тогава/ за лагер.Колелото го изпреварило по магистралата,та познайте колко се бръкна за пътна помощ и нови части.
На мен пък много лесно почнаха да излизат лагерите от оста,като ги сменям/друго вследствие от затягащ лагер/,та есента си смених и осите.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: пасат б3 виещ заден лагер на барабана последствия ?

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 25 фев 2015 9:37


Тоя проблем се решава с 3 почуквания на 120 градуса приблизително със секач по оста под лагера. Напълно достатъчно да крепи лагера на мястото му, те все пак не се набиват там, а влизат "сито"
Сега, ако е избоксувал лагер и е отнесъл половин - един милиметър от оста е ясно че това няма да сработи


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: пасат б3 виещ заден лагер на барабана последствия ?

Мнениеот Iezekil » Сря 25 фев 2015 11:27


Ами м0-20 майстор гледа и показа липсата на въпросната циментация..Но пък и осите са по 20-тина лева,няма лошо да се сменят на 20 тина години,след като чакаме лагера да заглуши мотора,че да го сменим.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 162 госта