Passat B5 проблем със серво и от там спирачки.

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Passat B5 проблем със серво и от там спирачки.

Мнениеот Apokaliptiko » Чет 26 фев 2015 13:42


Добър ден, случи ми се следното: Бях в града и както си карам колата все осезаемо да спира сама но доста стремглаво. Това се случва, пред магазин на който исках да спра. Спирането ми не бе с рязко натискане на спирачката. Помислих си, че може да е задържало някое от колелетата?! Напротив бяха задържали и 4 колелета, едвам се добрах до един сервиз, собственика ми е познат, при огледа каза, че е серво-усилвателя. Разхлаби, едни гайки и колелата отпуснаха. Колата я прибрах, без спирачки и сега е така. Каза ми да търся серво, което е с едната мембрана. Отделен е въпроса, че с времето колата ми не спира както едно време... Тоест педала ми бе винаги по твърд от на др. Пасати и това с времето се увеличаваше. За сервото съм чел че винаги трябва да го гледам да не е във вода и т.н. и така съм го държал. И никога не е събирало. Купил съм моргаджийско серво. Но искам да я разискваме тая тема.




Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5 проблем със серво и от там спирачки.

Мнениеот silent » Чет 26 фев 2015 13:51


колега не знам дали това серво подлежи на ремонт и какъв му е принципа на действие(то едва ли е извънземен де) но предполагам че проблема му е малък от сорта на неработещ клапан или мръсотия в клапана...навремето имах един москвич който при едно по-рязко спиране след отпускане на спирачния педал продължи да спира...трябваше да изгася мотора и да запаля наново за да отпусне спирачките...проблема се оказа в едно елементарно клапанче на което му се беше развила гайката за регулировка...регулирах и така го карах до последо без ядове...


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Passat B5 проблем със серво и от там спирачки.

Мнениеот Apokaliptiko » Чет 26 фев 2015 14:06


Интересно ми е какво, ще излезе майка му стара??? Търсих по теми, четох какво ли не все различни неща, но като моя случай не видях.


Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: Passat B5 проблем със серво и от там спирачки.

Мнениеот bangobango » Чет 26 фев 2015 16:59


Сега е момента и аз да споделя какво се случва със спирачките на моя Пасат Б5. Аз също от мноого време нямам добри спирачки, а съм сменял всички дискове и накладки с чисто нови. Просто не се генерира достатъчно добро спирачно усилие и се усеща при по-рязко спиране или ако трябва да намаля от 80-100 до примерно 20 или покой. Забелязвам и един друг странен момент. Ако потегля и ускоря на 2-ра до 4000 оборота (защото е по-лесно на 2-ра) и натисна спирачката така, че да спирам бързо, се получава едно двойно намаляне - в първата секунда намаля плавно и несериозно и след това в един момент колата намаля много рязко все едно се активират някакви допълнителни спирачки (усещането е такова). Имаме едно леко намаляне последвано след секунда от едно мощно намаляне на скоростта. Това обаче се проявява само, ако натисна спирачките при високи обороти на двигателя и колата на скорост. Т.е , ако двигателя е с ниски обороти си намаля монотонно и бавно.

Загадка не, ами загадка !


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Passat B5 проблем със серво и от там спирачки.

Мнениеот Apokaliptiko » Пет 27 фев 2015 18:17


Няма какво да обсъждаме и да разтягаме локуми. Сервото смених и нещата се наредиха.


Потребителски аватар
goro21
Мнения: 215
Регистриран на: Пон 07 ное 2011 22:36
Автомобил: Oktavia 1_9 TDi ALH
Двигател: Polo 9n 1_9 SDi ASY
Местоположение: varna

Re: Passat B5 проблем със серво и от там спирачки.

Мнениеот goro21 » Пон 02 май 2016 20:01


Да попитам в тази тема търся серво с номер 1j1 614105 H за толедо 1.9 tdi 90 ks agr
Дали има разлика в това дали са за бензин или дизел ? намерих едно с последна буква 'К' и едно с последна буква "J" какво значи тази буква според вас(един казва че нямало значение буквата значела година на производство дали е така) и дали ще пасне. колата няма ESP мисля че и това има значение. ако взема от кола с ESP дали ще стане !



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ShoGo_GTI, ViceroyF16 и 160 госта