Passat b3 1.8 RP - затяга волана при десен завой

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat b3 затяга волана при десен завой

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 25 мар 2015 21:37


Само със сваляне на тампона или въртене ляв - десен - ляв - десен волан един гледа и се ослушва и се надявате да изпука за да го забележите. По принцип тея тампони е нормално като се посмачкат да са хлабави при вдигнато във въздуха колело, но пък не са кой знае какви пари и не се сменят изключително трудно




Volkswangel
Мнения: 610
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Passat b3 затяга волана при десен завой

Мнениеот Volkswangel » Пет 27 мар 2015 13:38


Така е, карат около две години и са за подмяна.Те непрекъснато са атакувани от кал и вода и се скапват за нула време.Купуваш два нови тампона с лагерите комплект, сменяш ги и си готов.Не са кой знае какъв разход, но после задължително стенд.


Потребителски аватар
m0v3r
Мнения: 149
Регистриран на: Чет 19 апр 2012 14:11
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: EZ 1988
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b3 затяга волана при десен завой

Мнениеот m0v3r » Сря 01 апр 2015 20:08


Същите проблеми имах и аз докато волана накрая съвсем се скапа и спря да върти (тоест въртеше се ама нищо не се случваше с колелата). Нова рейка втора употреба и кормилното управление заспа. Не си играй с това шега не бива, сменяй цялата рейка.


Потребителски аватар
Simo1
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 15 сеп 2016 16:21
Автомобил: volkswagen passat Gl
Двигател: RP407919 1991

Re: Passat b3 затяга волана при десен завой

Мнениеот Simo1 » Чет 15 дек 2016 21:19


Здравейте колеги! Пиша в тази тема за да не пускам нова, проблема е следния: Имам пасат Б3 91г. 1.8 бензин. От известно време ми направи впечатление,че на ляв завой се чува чукане не са карета защото са здрави гледани са не мисля, че е рейка и тя е гледана и е здрава. Тази вечер започна да ми затяга волана и надясно и наляво и чукането се усили, погледнах маншона на карето над рейката и е здрав .. Дали е заминало това каре или вътрешното на волана..също така имам за смяна предни тампони, не знам това дали има значение, но ако е каре дали може да ми помогнете с някой сайт от където мога да го видя и да поръчам. Благодаря предварително на отзовалите се !



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта