пасат Б5 помощ за тропане

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
jeriko
Мнения: 193
Регистриран на: Съб 01 дек 2007 21:41
Автомобил: passat
Двигател: 1.9 TDI ATJ 2000
Местоположение: Търговище

пасат Б5 помощ за тропане

Мнениеот jeriko » Съб 21 мар 2015 19:18


Здравейте колеги,проблемът ми е следния,имам тропане отпред отдясно на малки неравности и при натискане леко на спирачката има по продължително чукане ,ходих при почти всички майстори в града казват "носачите са здрави не знам от какво тропа карай докато се усили повече".Сменени са биалетките всичко е проверено "уж" от последния майстор,рециклирах рейката в сливен съмнявах се от нея,смених вътрешни и външни накрайници и пак тропа на малки неравности.Днес свалихме амортесора майстора вика и от него не е.В голям филм съм .Моля ви помогнете,съгласен съм даже да отида в друг град при майстор който да ми оправи колата.




Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: помощ за тропане при пасат Б5

Мнениеот dispatch » Съб 21 мар 2015 22:46


Малко не си в правилния раздел...

Проблема ти е в десен, преден долен носач (този дето се хваща амортисьора за него; най-скъпия).
И аз при първоначална проверка нямаше мърдащи носачи и болтове, но след като го проверихме по "правилния начин" го хванахме. А той е: Подпира се въпросния носач под захващането на амортисьора с трупче с подходяща дължина и се отпуска крика да падне тежестта на трупчето. След това с подходяща щанга се повдига леко колелото и се гледа шарнирния болт на този носач мърда ли...

А при завиване с волана ако има скърцане - 100% е този шарнир!


georgi_k
Мнения: 36
Регистриран на: Вто 08 юли 2014 11:38
Автомобил: Audi A4 B5
Двигател: AFN 97g
Местоположение: с.Генерал Тодоров общ.Петрич

Re: помощ за тропане при пасат Б5

Мнениеот georgi_k » Съб 21 мар 2015 23:09


Според мен е от амортисьорите.Имах го същото глухо топуркане по малки неравности и като смених предните с други втора употреба тропането изчезна.Само да вметна че тези които свалих от колата(жълто кони)не бяха изтървали даже едвам ги движех,но е факт необясним за мен,защото не вярвах че амортисьорите могат така да тропат.
А носачите лично аз ги проверявам след като извадя шарнирния болт и хващам с ръка и се усеща най-добре.Вярно по-трудно е,но на 100%.Не вярвам на щанги и тем подобни.


Потребителски аватар
jeriko
Мнения: 193
Регистриран на: Съб 01 дек 2007 21:41
Автомобил: passat
Двигател: 1.9 TDI ATJ 2000
Местоположение: Търговище

Re: помощ за тропане при пасат Б5

Мнениеот jeriko » Нед 22 мар 2015 7:52


вчера пак ходих при майстора,сега се съмнява от "кокъла" това долен преден носач ли е ?вика ако можеш да намериш читав втора ръка само за проба,не знам и аз вече какво да правя


Потребителски аватар
sklimoto
Мнения: 261
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 21:07
Автомобил: Pasat 5.5 variant
Двигател: 1.9 avf-2005g
Местоположение: Русе

Re: помощ за тропане при пасат Б5

Мнениеот sklimoto » Нед 22 мар 2015 8:54


Вкарай масло със спринцовка през маншона и ще разбереш лесно без демонтаж дали е от носача. При мен скърцаше гадно и така разбрах точно от къде.


Потребителски аватар
jeriko
Мнения: 193
Регистриран на: Съб 01 дек 2007 21:41
Автомобил: passat
Двигател: 1.9 TDI ATJ 2000
Местоположение: Търговище

Re: помощ за тропане при пасат Б5

Мнениеот jeriko » Нед 22 мар 2015 8:56


sklimoto написа:Вкарай масло със спринцовка през маншона и ще разбереш лесно без демонтаж дали е от носача. При мен скърцаше гадно и така разбрах точно от къде.


при мен скърцане няма ,само топуркане


Потребителски аватар
iiskrev
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 14 авг 2007 10:18
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: AXZ
Местоположение: София

Re: пасат Б5 помощ за тропане

Мнениеот iiskrev » Сря 08 апр 2015 15:44


И аз имам същия проблем. Смених горен носач (отзад), след това долен отпред (правия, кокъла и т.н.) скърцането изчезна и по голямото хлопане, ама остана точно това хлопане от малките неравности. И аз не знам вече от какво е, а всички носачи вече са здрави?


popoff79
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 07 окт 2009 12:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: пасат Б5 помощ за тропане

Мнениеот popoff79 » Чет 25 юни 2015 19:01


Здравейте колеги, и аз да се включа, модел б5.5.Имах подобно тропане отпред вдясно, минах шок тест за амортисьори, след което смених предните с чисто нови + нови десни горни преден и заден носач. След няколко стотин км започнах да долавям тропане , но отляво. Усеща се при ниска скорост, по неравности. Особено при навит волан наляво ако минаваш неравност или легнал полицай например. Моля за насоки :)


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: пасат Б5 помощ за тропане

Мнениеот gancho » Пет 26 юни 2015 11:42


Ако всички шарнири по окачването са наред....Заповядайте една насока:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=386843

Друга насока:
Някъде колега ми беше писал,че кормилния прът завършвал долу с квадратен профил с тефлоново(или подобно) покритие. Та ако всички проблемни места са проверени-може да е този квадрат-износено покритие-няма оправяне....


popoff79
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 07 окт 2009 12:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: пасат Б5 помощ за тропане

Мнениеот popoff79 » Пон 29 юни 2015 23:46


Благодаря колега, прегледах мненията, предстои и отново да прегледам шарнирите.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: пасат Б5 помощ за тропане

Мнениеот Danny boy » Нед 12 юли 2015 23:08


Насоки...някой носач ти е за смяна,проблема обаче е, кой да ти прегледа колата и да го хване.При мене например 2-3 сервиза не намериха проблем и само на едно место го хванаха веднага за 2мин.,ама знаят как да търсят.
За в момента съм на мнени че не всички рабират от дефектоване на това окачване.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: пасат Б5 помощ за тропане

Мнениеот Traytor » Пон 13 юли 2015 3:11


Освен при натискане на спирачка и при пускане на газта при по-високи обороти вероятно леко ти причуква. Това на 100% е "кокала" a.k.a. долния носач, който както ти казаха е най-скъп (120лв мисля че беше на монро). Виж да не е заминал само тампона, по принцип тампона на носача подлежал на смяна, аз просто не видях смисъл да го сменям при условие, че в нашия край ще го "пресоват" с големия чук... Но за това кой носач е проблема съм сигурен, на няколко предници вече минавам през този проблем, другите носачи са по-кофти за хващане, но този носач много лесно се разбира, че е разбит.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 216 госта