Пасат б5 ксенон или халогенна крушка

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
terek
Мнения: 423
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 15:14
Автомобил:
Двигател:

Пасат б5 ксенон или халогенна крушка

Мнениеот terek » Вто 24 мар 2015 23:35


Колата е Пасат б5 фарове с лупа на депо,на късите имам ксенон и светят добре,но дългите идват слаби,карам с крушки white plasma xenon light +30%
Доста често карам на дълго през нощта и искам дългите да светят повече.
Колебая се между два вида.
Philips H7 X-treme Vision, +130%, 12V, 55W
Osram H7 Night Breaker Unlimited, up to 110%, 12V, 55W
http://www.emag.bg/komplekt-2-krushki-za-predni-farove-na-kola-philips-h7-x-treme-vision-130-12v-55w-12972xv-s2/pd/DF2LLBBBM/
http://www.emag.bg/komplekt-2-halogenni-krushki-osram-h7-night-breaker-unlimited-up-to-110-12v-55w-64210nbu-duobox/pd/DY3RLBBBM/
Кой от двата ще ме посъветвате да избера ,също така ще трябва ли да слагам допълнително релета или да измеря какво е напрежението и ако е слабо тогава да слагам релета?
И последния вариант е да сложа ксенон избрал съм този
http://xenon.bg/product/76/xenon-express-turbo-h7-ksenon-sistema-h7-za-kola-ac-tip-55w-450-svetlina-golemi-balasti-12-m-palna-garantsia.html
До сега не съм карал с такива халогенни крушки и не знам какво да очаквам дали си заслужава парите,ксенона единствено ме спира че ще загубя светкавицата и по-бавното пускане.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Ксенон или халогенна крушка Пасат б5

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 25 мар 2015 7:06


Ксенон на дълги няма смисъл.Докато запалят и трябва да преминеш на къси,защото срещу теб ще се покаже МПС.
Сложи едни Филипс-и,премери колко волта имаш на буксата,ако пада е драстичен,сложи едни релета(къси и дълги),и нощта става ден.


Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Ксенон или халогенна крушка Пасат б5

Мнениеот boqnkov » Чет 26 мар 2015 11:56


Zdravko Zankov написа:Ксенон на дълги няма смисъл.Докато запалят и трябва да преминеш на къси,защото срещу теб ще се покаже МПС.
Сложи едни Филипс-и,премери колко волта имаш на буксата,ако пада е драстичен,сложи едни релета(къси и дълги),и нощта става ден.

+ 1


aleksiev21
Мнения: 148
Регистриран на: Чет 17 фев 2011 20:45
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Пазарджик

Re: Пасат б5 ксенон или халогенна крушка

Мнениеот aleksiev21 » Чет 26 мар 2015 20:14


Карал съм с филипс блу вижън , които естествено се различават от тези които ти си посочил, но все пак наблюденията ми са , че тези светят добре.
В момента карам на къси с филипс вижън +30 % , да ти кажа зле са много. Смисъл тези 30 % изобщо не ги виждам и не ги усещам. Да не говорим, че светят май по слабо от старите ми обикновени Хелла. Единствено мога да ти дам съвет , да не се заглеждаш много в тези + % където ги пишат, тъй като погледнато с просто око не е точно така както го описват.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Пасат б5 ксенон или халогенна крушка

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 26 мар 2015 20:24


TiL написа:


Не знам по какви маршрути се движиш,но при моите пътувания,в тъмната част на денонощието,използването на дълги светлини надали има повече от 5%.

Трафик Баце!
:beer


Потребителски аватар
terek
Мнения: 423
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 15:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5 ксенон или халогенна крушка

Мнениеот terek » Съб 28 мар 2015 12:25


Взех Philips H7 X-treme Vision, +130%, 12V, 55W ,на светло светлината сравнена със старите е абсолютно същата.Искаше ми се да е малко по студено бяло да се доближава до ксенона,но светлината си е жълта.По-важното за мен е през нощта да светят добре също и при други условия дъжд,сняг,мъгла.
Като ги слагах ми направи впечатление че на крачетата за свързване с буксата няма "+" и "-" има ли значение как ще се сложи буксата ?


Потребителски аватар
terek
Мнения: 423
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 15:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5 ксенон или халогенна крушка

Мнениеот terek » Съб 28 мар 2015 14:36


TiL написа:Това ксенонова крушка ли е?

Халогенна крушка.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта