ПАСАТ B3 монтаж на климатик

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Мнениеот tyo » Сря 25 апр 2007 15:26


nenov написа:Благодаря за снимката, но моят двигател е със широкия 6-пистов ремък (мисля че го бях написал в началото на темата). И имам само 2 ремъка. Единият е клиновиден и върти хидравличната помпа, а другият (6-пистовия) върти: алтернатор, водна помпа и климатик (ако го има)

Моят съвет! Смени се изцяло шайбите и го направи като моя (на снимката)
Така ще ти е много по "тънко" смяната на ремъци 8)




nenov
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nenov » Чет 26 апр 2007 9:48


theater написа:Трябва да смениш шайбите на водната помпа и на алтернатора с такива от пасат с климатик.


За водната помпа - вече разбрах от опит - доколкото проучих въпроса помпата се зацепва на ремъка за хидравликата. Но защо трябва да се сменя и шайбата на алтернатора? Също така ако може някои да каже, дали се налага да се сменя и шайбата на хидравликата?


Потребителски аватар
theater
Мнения: 93
Регистриран на: Съб 14 май 2005 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот theater » Чет 26 апр 2007 9:56


Ъф... не си спомням много добре как беше, но наскоро правихме обратната интервенция - двигател 1.8 от ударена кола го сложихме на моята, като ползвахме моя алтернатор и водна помпа. Шайбите от другата кола не станаха на моите, защото при тази схема алтернатора се закрепва по друг начин (моята няма хидравлика и климатик). Питай Ваското, защото той прави интервенцията и мисля, че ще ти даде по-смислен отговор от мен. :oops:


nenov
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nenov » Пет 12 окт 2007 16:11


Проблема е решен - даже и тръгна :). Ако някой е решил да се захваща с подобни прояви - готов съм да съдействам!!! Благодаря на всички които се отзоваха


psstv18rp
Мнения: 1282
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот psstv18rp » Пет 12 окт 2007 17:47


Браво колега! И аз съм същия - купих климатик (от Никси) и съм в процес на монтаж на пасатко. :-)

Само дето ме налегна много друга работа и засега само работата в купето съм свършил. :-(

Прав е колегата - това че трябвало да се сваля таблото и парното е *мит*, в действителност сваляш само жабката и рафта под нея и толкоз, което е работа за 10 минути.

Дясната част на охладител/отоплителя (тази с вентилатора) може да се раздели от лявата (с парното и клапите), защото е на скоби и просто да се закачи вместо нея "климатиковата" - напълно съвместими са.
Не източваш антифриз, изобщо нищо друго не пипаш.

Лесно се прави и ел. инсталацията в купето, особено ако имаш оригиналните врътки с кабелния сноп. :-) Само едно кабелче се приспособява.

Най-досадно беше пробиването на отвора за излазите на изпарителя (радиаторчето на климатика) в стената към двигателя. И за шпилките. Поне при мен нямаше никакви индикации къде точно трябва да са, та падна голямо мерене с шублер, че всичко е с доста сложна форма. Но уцелих всичко от раз и дупките се оказаха идеални. :-)

При мен ремъците са обикновени, което ще е доста удобно.

Напълно съгласен съм че е пълна глупост този страх от самоделния монтаж на климатик, упорито насаждан и тук - няма нищо особено сложно.

Гледам да правя снимки на процеса, и като привърша, ще пусна фотоотчет.


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Пет 12 окт 2007 18:41


Браво колеги , браво ! ама то мина лятото бееее :wink: е нищо де , ще черпите догодина :wink:

Напълно съгласен съм че е пълна глупост този страх от самоделния монтаж на климатик, упорито насаждан и тук - няма нищо особено сложно.

е ся точно това не трябваше да го казваш :!: :wink: Дявола си няма работа и слуша ..... :wink: нека ти заработи па и да остане да работи и тогава ....се говори повечко :wink:

Последна промяна от juve на Пет 12 окт 2007 21:14, променено общо 1 път.


psstv18rp
Мнения: 1282
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот psstv18rp » Пет 12 окт 2007 20:35


Е, те руснаците както казват "стягай си шейната от лятоска". :-)


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Пет 12 окт 2007 21:57


По повод ремъците и ролките само да дам малко информация както и за още 2-3 неща.
Значи ремъците поне при мен са два вида.
Единия си е обикновен трапецовиден ремък,който върти водната помпа и хидравличната.Другия е пистов ремък (широк няколко см ама колко точно незнам) - той върти алтернатора и компресора за климатика.Шайбата долу на коляновия вал (отпред на двигателя) е с два канала - за широкия и за тънкия ремък.
Тази ролка при мен се вижда много добре и рално представлява следното (просто нямам снимки) :
на алуминиевия корпус има метален прът,в задния край на който има пружина.Отпред има ролка (метална) и реално посредством пружината се натяга.Както ми казаха в Хеед'91 има няколко типа ролки (ралзиката била в захвата към алуминиевата основа) и дефакто моята ми я смениха със старата т.е. като я видяха каква е.
Иначе доколкото съм гледал на повечето Пасат-и си има производствено всичките отвори,които са необходими за монтажа (на моя стария си бяха само че затапени с гумени тапички).
Важно (както гледах че са отбелязали и колегите) е да си сложиш така наеречения голям радиатор за охладителната течност (той е с около 10-тина см по-дълъг от стандартния за 1.8 двигател.На 2.0 слагат големия радиатор дори да няма климатик).Моята е с голям радиатор (1.8 ABS) и честно казано с клима пак си държи около 92-3 градуса.
Моя поне е комбиниран - воден и фреонов в един корпус.Отвътре съм с две електрически перки (едната се върти реално от другата с ремък ама са две една до друга).
Утре ако имам време ще нащракам ролката да я погледнеш (даже ако си изнамеря от Хеед документите ще ти кажа каталожен номер и как точно се казва като наименование) и каквото още може да се види за да огледаш.
Успех!


nenov
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nenov » Пон 15 окт 2007 21:18


Аз фабрично съм с малкия воден радиатор отпред. Още като я всех колата ми държеше висока температура (около 100 по уред). След много умуване, мерене и ходене по маистори се стигна до извода че уреда не ми отчита вярно, което било дефект на модела (дано да е така). Като сложих климатика, ми се наложи да сменя шайбата на водната помпа, защото трябваше да се зацепи за другия ремък. Новата ролка е с по-малък диаметър (фабрично), което означава че помпата се върти по-бързо. Вседствие от което температурата на двигателя падна да "човешки" граници (по уреда на таблото), въпреки че съм сложил и още един радиатор пред водния, който би трябвало да влошава циркулацията на въздуха. На всичкото отгоре съм с една двъскоростна перка. Надявам се "Високата" температура на двигателя наистина да се дължи на грешка в индикаторния уред.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот mafiota » Вто 16 окт 2007 6:38


Колеги, то е ясно че щом сте се захванали ще си монтирате климатиците и аз мисля че не "китайско писмо", само бих могъл да ви дам няколко съвета от скромната ми няколко месечна практика в едни сервиз за климатици и хладилници:

1. След като монтирате отделните компоненти от климатика по автомобила, обърнете особенно внимание на щуцерите (накрайниците) и техните "легла". Ако трябва ги почистете и обърнрте внимание на резбовите съединения - защото стягането си е сериозно, все пак налягането в системата достиха до около 30 атмосфери, и и най често автоклиматиците изпуската хладилният агент именно в поради разбиване на самите щуцери по маркучите в следствие на вибрациите.

2. Хубаво е системата колкото се може по-малко да се държи отворена - да не поема влага. Но ако все още компонентите не са свързани е добре да бъдат затапени, до момента на свързването им.

3. Обърнрте внимание на филтърчето (не се сещам точно къде беше, моля поправете ме ако греша), което мисля че беше на изхода на кондензатора. Хубаво е непосредствено преди монтажа да се смени с ново, защото най-вероятно това се е напълнило с влага.


psstv18rp
Мнения: 1282
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот psstv18rp » Вто 16 окт 2007 15:28


Мафиот, забравил си нещо - задължително нови "О" пръстени навсякъде. :-) Струват стотинки - не бива да се пести.

За влагата - нещата са втора употреба и така или иначе са седяли неизвестно колко дълго отворени, няма как да се опазят. Пък и влага може да поеме евентуално маслото (и то преди всичко новото - PAG), а като са празни и промити компонентите - няма масло - само евентуално влагата дето е във въздуха вътре. Но нали в крайна сметка уредбата ще се вакуумира преди да се пълни, така че не е проблем - важно е компонентите да се промият и продухат, да няма боклуци вътре.

Само филтър-дехидратора трябва да се пази затворен, ама аз съм си купил нов - той си е затапен фабрично. Ще го свържа непосредствено преди пълненето.

Лично аз промивам със спирт и продухвам с компресор всяка част преди да я монтирам и сетне я затапвам да не влиза боклук. Идеята ми е да го напълня с новия фреон в крайна сметка.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот mafiota » Чет 18 окт 2007 6:34


psstv18rp написа:Мафиот, забравил си нещо - задължително нови "О" пръстени навсякъде. :-) Струват стотинки - не бива да се пести.

За влагата - нещата са втора употреба и така или иначе са седяли неизвестно колко дълго отворени, няма как да се опазят. Пък и влага може да поеме евентуално маслото (и ........................................... Идеята ми е да го напълня с новия фреон в крайна сметка.


Дано да не се лъжа, но ако става въпрос за R134, той не е ли двукомпонентен, мисля че и R12 ще свърши добра работа :wink:


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Чет 18 окт 2007 9:41


мисля че и R12 ще свърши добра работа Wink

а бе по хубаво от R12 няма , ама с тази екология цената му стана неземна.... така че бегайте на новите фреони , ама помнете и за маслата .... а и във връзка с влагата ако прочетете какви са изискванията ще ви падне шапката :wink: най добре е след като се събере системата да се напълни няколко пъти със сух азот и да се вакуумира -няма да съжалявате ако си дАдете този труд .... хеле па и с тези хигроскопични синтетитки :!: алкилбензолни , полиолестерни ...гадости противни :!:


psstv18rp
Мнения: 1282
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот psstv18rp » Чет 18 окт 2007 14:52


Не знам какво имаш предвид под двукомпонентен - маслото ли?

И аз малко се колебах, но стария фреон е безперспективен, освен това точно сега, когато всички компоненти са разкачени и извън колата е идеалния момент да се промият добре за да се премине към новия фреон. Иначе без сваляне на уредбата от колата е почти невъзможно да се изкара всичко после.

А и откъм екология, доколкото прочетох стария фреон действително си е еба.л мамата.


nenov
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nenov » Пет 19 окт 2007 8:29


Въпреки че си монтирах сам системата, кратките ми взаимодействия с майсторите бяха отчайващи, повечето са се ояли до пръсване и не им се захваща с нищо по различно от включване на пълначката и натискане на копчето. Единия даже ми заяви, че щом нямам оригиналната скоба за дехидрататора, системата нямало да стане и каза да си я търся.... :roll:
За се спрях до монтирането на отделните компоненти на системата. Пълненето оставих на един сервиз, който открих случайно, без бредварителни хвалебствия за него. Хората си имат пълначка, теглят колко фреон са вкарали и т.н. Пичовете ми направиха и една от връзките, защото от автоморгата не ми я дадоха и нито за момент не казаха - "ама това не може"
Системата ми е с новия фреон R134 стария R12 е на изчезване и препоръчвам да не залагате на него. И още един съвет - Добре работещ климатик, трябва да изкарва въздуха с темпертаура около 6-7 градуса. Ако сте го постигнали значи сте свършили работата!!
Аз успях даже и да си сложа и поленов филтър за въздуха в купето. Резултата - мноого по малко прах в купето (за листа и други такива и дума не може да става)
Успех на всички които са решили да ме последват в начинанието. Готов съм да съдействам!!! :D



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], DanZki и 59 госта