ПАСАТ B3 монтаж на климатик

Техническа и сервизна информация за Passat
nenov
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

ПАСАТ B3 монтаж на климатик

Мнениеот nenov » Сря 18 апр 2007 10:59


Здравейте! Искам да си монтирам климатик в PASSAT-a. След питане по познати търсене във форума и обикаляне по сервизи :twisted: най накрая се захванах да си го монтирам сам. Голяма помощ ми оказа aharshev. Става въпрос за B3 1,8ми 90к.с. двигател - ABS. Намерих си оригинален климатик. Само че от автоморгата от която си купих климатика май не са ми дали всичко. На стойката за алтернатора и компресора има някаква пружина с лост към нея, на която предполагам че трябва да има обтягаща ролка за пистовия ремък. Само че на стойката която ми дадоха ролка няма. Можете ли някои от притежателите на такъв автомобил да ми прати малко снимки на климатичната система, за да ме улесни при монтажа. Ще съм благодарен и ако може да кажете малко повече за ел. инсталацията за климатика.




Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Сря 18 апр 2007 11:03


оффтопик:
Колега, ти си невероятно смел човек ! :D Поздравления .!

п.с не го казвам за подигравка, държа да го отбележа..... :lol:


nenov
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nenov » Сря 18 апр 2007 11:07


juve написа:оффтопик:
Колега, ти си невероятно смел човек ! :D Поздравления .!

п.с не го казвам за подигравка, държа да го отбележа..... :lol:


Все пак всичко се свежда до разглабяне, сглабяне и завиване на винтове...... За което в сервизите искат луди пари. Естествено че накрая ще отида някъде да го прегледат и заредят :D


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Сря 18 апр 2007 11:12


nenov написа:Все пак всичко се свежда до разглабяне, сглабяне и завиване на винтове....

Хахахахаха... Чувал съм, че така правят и совалките в НАСА! :да:
Успех! аз за съжаление не мога да помогна


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Сря 18 апр 2007 11:23


. За което в сервизите искат луди пари.

А замислил ли си се колега, защо , в името на нацията, сервизите ги искат тези пари ? Защото освен , че работата е пипкава и много досадна, винаги има риска да се получи фал с фреона да кажем ( не говоря за по лошите варианти) и да им зависнеш на главата . Което не значи , че трябва да се отказваш - просто трябват много здрави нерви, малко условия , доста късмет и смелост - за последното което имах честа първи да те поздравя :D

пасата като знам само едно парно да му смениш че трябва да стреляш с гранатомет 1 во в купето.... другото просто си е бонус- работа :)


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Сря 18 апр 2007 11:31


juve написа:
. За което в сервизите искат луди пари.

А замислил ли си се колега, защо , в името на нацията, сервизите ги искат тези пари ? Защото освен , че работата е пипкава и много досадна, винаги има риска да се получи фал с фреона да кажем ( не говоря за по лошите варианти) и да им зависнеш на главата . Което не значи , че трябва да се отказваш - просто трябват много здрави нерви, малко условия , доста късмет и смелост - за последното което имах честа първи да те поздравя :D

пасата като знам само едно парно да му смениш че трябва да стреляш с гранатомет 1 во в купето.... другото просто си е бонус- работа :)


Само парното...всичко друго е доста лесно ми се струва...а това парно до ден днешен не моа си обесня що не му измислиха друго место...

По темата:
КОЛЕГА евала за ентусиазма!!! БРАВОС! Снимай целия процес за наследство...


nenov
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nenov » Сря 18 апр 2007 11:55


juve написа:
. За което в сервизите искат луди пари.

А замислил ли си се колега, защо , в името на нацията, сервизите ги искат тези пари ? Защото освен , че работата е пипкава и много досадна, винаги има риска да се получи фал с фреона да кажем ( не говоря за по лошите варианти) и да им зависнеш на главата . Което не значи , че трябва да се отказваш - просто трябват много здрави нерви, малко условия , доста късмет и смелост - за последното което имах честа първи да те поздравя :D

пасата като знам само едно парно да му смениш че трябва да стреляш с гранатомет 1 во в купето.... другото просто си е бонус- работа :)


Ако трябва да съм честен. Работата вътре в купето ми отне по-малко време и нерви от добавянето на допълнителният радиатор отпред при двигателя. Таблото дори не съм го свалял. Въздушният ръкав може да се "сцепи" и по самото парно не се барника нищо. Това което смених се държеше на 2 винта и 6 скоби. Остава ми само да се свържат тръбите и да се смени стойката за алтернатора, но изникна проблема заради които отвотих темата. Благодаря на всички окуражителни коментари. Обещавам накрая да кажа какъв е резултата. Само моля Ви се - пратете някакви снимки, за да знам какво да търся


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2635
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Чет 19 апр 2007 20:52


Най-добре отиди и си купи ролка и без това я няма .Струва към 20 лв.Към нея има едно болтче и шайба лягаща в ролката и стяга само лагера и.


Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Мнениеот tyo » Чет 19 апр 2007 21:41


Изображение


nenov
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nenov » Пет 20 апр 2007 12:11


Vasseto написа:Най-добре отиди и си купи ролка и без това я няма .Струва към 20 лв.Към нея има едно болтче и шайба лягаща в ролката и стяга само лагера и.


Благодаря за съвета - точно това и смятам да направя, но като не знам как изглежда - не знам и какво да търся, а възможността за грешка с авто-частите от опит знам че не е малка


nenov
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nenov » Пет 20 апр 2007 12:14


[quote="tyo"]
Благодаря за снимката, но моят двигател е със широкия 6-пистов ремък (мисля че го бях написал в началото на темата). И имам само 2 ремъка. Единият е клиновиден и върти хидравличната помпа, а другият (6-пистовия) върти: алтернатор, водна помпа и климатик (ако го има)


Потребителски аватар
vw16v
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот vw16v » Пет 20 апр 2007 14:25


Мисля,че и радиатора за охлаждащата течност е по-различен от този на колите с климатик,тъй като като сменях моя радиатор /В3
1.8 Mi без клима/ в магазина ми показаха два радиатора и казаха,че единият е за пасат 1.8 с клима,а другият за пасат 1.8 без клима.Освен това в ръководството за експлоатация на автомобила дават ,за автомобил с климатик ,че събира малко повече/0.5 л.по спомен/ антифриз,иначе е 5л за 1.8,така че си мисля,че има логика да е с по-голяма вместимост радиатора когато автомобила е с клима.Нещо и по компа се бъзика да държи по-високи обороти на празен ход когато е включен климатика .Иначе браво за ентусиазма и смелостта да се захванеш сам с такава задача.Успех в начинанието и мноооого хлад в горещите летни дни !


nenov
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nenov » Сря 25 апр 2007 10:26


Колеги - моля ви пратете малко снимки на компресора, ремъка и другите неща свързани с него, поместени при двигателя! Стигнах до монтажа на компресора и където най-малко очаквах - там се появиха проблемите. Като монтирам компресора, се оказва че водната помпа не контактува с ремъка (може би не го прекарвам правилно, но няма откъде да видя към какво се стремя). Отделно се оказа че малко ми се разминава отстоянието на монтажните отвори на алтернатора и ако искам да използвам моя - ще трябва да направя допълнителен отвор в планката му. Има такава възможност, но допустимо ли такова нещо.

Още веднъж, за да не объткам тези, които искат да помогнат: ПАСАТ Б3 93г. ABS двигател 1.8ми 90 к.с. със широкият ремък за алтернатора (6-пистов). Ако не се лъжа двигателя е същия и за ПАСАТ Б4


Потребителски аватар
theater
Мнения: 93
Регистриран на: Съб 14 май 2005 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот theater » Сря 25 апр 2007 14:02


Трябва да смениш шайбите на водната помпа и на алтернатора с такива от пасат с климатик.


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Сря 25 апр 2007 15:10


Зор ще се оправиш само по снимки.Как ще се завре апарата да излязат всички ремъци и шайби?По добре търси някой с монтиран климатик да гледаш от него!Освен това и водния радиатор е с две перки-твоя какъв е?Глей колко е нагъчкано-
http://images11.snimka.bg/001289397.jpg



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта