ПАСАТ B3 монтаж на климатик

Техническа и сервизна информация за Passat
psstv18rp
Мнения: 1282
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот psstv18rp » Пон 11 фев 2008 10:17


На снимките дето съм снимал 2та блока се вижда тръбичката, например на тази:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5112993
Долу вляво е щуцера. На този щуцер се надява маркуче (оригиналното е с клапан отвън), което излиза зад двигателя.

Трябва да пробиеш отвор в стената към двигателя за това нещо. Може и след като си монтирал блока вътре в купето - тръбичката застава на няколко см от стената така че има място, още повече че трябва да го пробиеш леко под тръбичката (да има наклон за да се оттича свободно конденза). Зад двигателя излиза, там на топлозащитния екран си има капаче-"езиче" което трябва да открехнеш нагоре преди да дупчиш. На постелката вътре в купето имаше кръстосан разрез горе-долу там където трябва да е отвора.

Аз просто надянах маркуче на въпросната тръбичка с подходящ размер, така че да излезе зад двигателя. Оригинално откъм двигателя има някакъв клапан, който пропуска само навън, но реално мисля че е излишен - по-скоро може да помогне да се запуши излаза за конденз по-лесно.




Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот mafiota » Пон 11 фев 2008 10:37


A предният тампон на двигателя май и тои трябва да се смени с маслен, ако ти е гумен :roll:


psstv18rp
Мнения: 1282
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот psstv18rp » Пон 11 фев 2008 16:58


Не знам, за това не бях мислил. :-) Възможно е, но засега е добре (всъщност даже не знам какъв е), като се скапе, ще мисля.


nenov
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nenov » Нед 11 май 2008 19:23


Евала колега psstv18rp за изчерпателните обяснения - направил си перфектния монтаж и обяснения към него (лелеее - повлякох крак :) е сега вече клима сервизите ще фалират :D !!!


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Мнениеот passenger » Чет 19 юни 2008 17:13


може ли няколко лайшки въпроса:
1. Колко приблизително излиза монтаж на климатика в Б3 ?
2. Това прави ли се в София в сервиз ?


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот mafiota » Чет 19 юни 2008 20:38


passenger написа:може ли няколко лайшки въпроса:
1. Колко приблизително излиза монтаж на климатика в Б3 ?
2. Това прави ли се в София в сервиз ?


Май ще ти е по-насметка да си продадеш твоя пасат и да си вземеш пак такъв , но с климатик 8)


Емил Бешев
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 07 ное 2007 21:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот Емил Бешев » Чет 23 окт 2008 17:48


Привет на всички,
имам две въпросчета:
1.Има ли големи конструктивни разлики между пасат Б3 и Б4
2.Има ли разлика между компонентите на климатика за бензинов и дизелов двигател (моят е дизелов).

П.С. Поздравления за успеха.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Чет 23 окт 2008 23:23


Конструктивни разлики - почти не....може би в закрепването на пластмасориите по таблото ама иначе доколкото знам нещата са същите....като двигател и ходова част 100% идентични.
При дизеловия двигател нещата стоят като при бензиновия - оглеждаш внимателно какво ще ти трябва от дизелов на части като конзоли,ролки,шайби и т.н. и си ги набавяш за да сложиш компресора.
Като тръби не мога да кажа.
Като вътрешна инсталация - иденичтно на бензин и дизел.
Като управление - вероятно ще ти се наложи да смениш електронния блок ако е 1.9 ТДИ понеже съм попадал на израза в контекста към ЕКУ-то "с вход за управление на компресор" което го има и на бензините и е с идеята,че като се подаде сигнал ка ЕКУ-то,че работи компресора вдига оборотите на ПХ за да не тресе двигателя - все пак го натоварваш доста.
Компресора незнам дали е същия ама предполагам,че е и най-много шайбата да му е различна.
Успех!


Потребителски аватар
barkod
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 06 май 2009 21:38
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Монтаж на климатик в ПАСАТ B3!

Мнениеот barkod » Чет 21 май 2009 21:18


Последният пост от темата е на седем месеца, но нищо...
Жегите ме навиха да си монтирам климатик в колата. И като прочетох, че ги правите сами, ехеее.. Сега остава да си намеря климатик, естественно евтинко да ми излезе... Браво на успеките в начинанието... 6 от мен за снимките и за подробното обяснение...
Ако някой знае къде да намеря климатик за кола пасат б3 цена няма да има... :beer


Потребителски аватар
sigman
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:10
Автомобил: BMW
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ

Re: Монтаж на климатик в ПАСАТ B3!

Мнениеот sigman » Пон 25 май 2009 13:26


barkod написа:Ако някой знае къде да намеря климатик за кола пасат б3 цена няма да има... :beer

..влез в Купува Продава... :да:
....на скоро гледах че там продават за б3 клима.. :drunk
...Жив и здрав....


Потребителски аватар
barkod
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 06 май 2009 21:38
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Монтаж на климатик в ПАСАТ B3!

Мнениеот barkod » Вто 07 юли 2009 20:20


Здравейте. Имам затруднение с монтажа на климатик. Понеже не е пълен комплект климатика търся към какво се свързва буксата от снимката. Кабелите към тази букса излизат от (влизат във) релета (предполагам че са релета) с бишони.


Емил Бешев
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 07 ное 2007 21:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Монтаж на климатик в ПАСАТ B3!

Мнениеот Емил Бешев » Сря 08 юли 2009 8:29


Здравей колега,
При мен на подобна букса има закачен датчик за температура(намира се близо до филтъра за въздух в купето).
Погледни ако не е това мога да се оглеждам за друга подобна букса.


stefo
Мнения: 69
Регистриран на: Чет 03 май 2007 11:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на климатик в ПАСАТ B3!

Мнениеот stefo » Сря 08 юли 2009 10:42


Ела при мен и ще видим къде се включва. на снимката не се вижда ясно какво държиш.
Темата е стара , но актуална.


Потребителски аватар
barkod
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 06 май 2009 21:38
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Монтаж на климатик в ПАСАТ B3!

Мнениеот barkod » Сря 08 юли 2009 11:08


stefo Остави си номера на лични. Скоро имам път на там...


nenov
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на климатик в ПАСАТ B3!

Мнениеот nenov » Чет 09 юли 2009 1:10


Здравейте, буксата която държи колегата отива към някакви релета. Има логика да отива към пресостата (онуй нещо, което стои на една от тръбите близо до въздушния филтър и от което излизат 4 жици). Ако е така - трябва да се свърже към пресостата, който е вид защита от ниско/високо налягане на фреона и висока температура. Ако нещо от изброените неща излезе извън нормалните граници, компресорът се изключва - предполагам от въпросните релета на снимката. Говоря с условности, защото ел.схемата на моя климатик е лично дело и мога само да предполагам как точно е изградена оригиналната. Не съм правил връзка към ЕКУ-то. При включване на компресора на климатика разчитам на автоматичния смукач да оправи оборотите на празен ход. Ако колегата не се е преборил с проблема с тези релета - може да помислим заедно :) или да му пратя схемата, която съм реализирал.

П.С. второ лято от монтажа на климатика и работи без забележки, освен че в градски условия (а и не само) двигателя вдига доста температурата, което май е нормално за Б3-ките (и как да не - с тази "шпаклована" муцуна :)))
По този повод в момента обмислям да добавя вентилационна решетка на маската.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта