Пасат 1.8Т AWT ламбда сонда

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
ewipito
Мнения: 131
Регистриран на: Вто 12 апр 2011 19:36
Автомобил: VW PASSAT B3
Двигател: RP 1988
Местоположение: Pernik, Radomir

Re: Пасат 1.8Т AWT ламбда сонда

Мнениеот ewipito » Чет 16 апр 2015 0:58


Изображение
Относно стойностите това излиза за awt мотор в аутодата. При напълно загрят и работощ мотор.




D22DJ
Мнения: 36
Регистриран на: Чет 01 яну 2009 20:20
Автомобил: Passat B5.5 1.8T
Двигател: AWT
Местоположение: Перник

Re: Пасат 1.8Т AWT ламбда сонда

Мнениеот D22DJ » Съб 18 апр 2015 15:53


Значи на трети и четвърти пин се мери с уреда. В моя случай имах 12 и малко волта, което значи, че подгряването на сондата не работи. Самата сонда може и да си бачка въпроса е защо немога да се вържа към колата с vcds-a?


voceto
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 24 сеп 2015 15:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат 1.8Т AWT ламбда сонда

Мнениеот voceto » Чет 24 сеп 2015 15:49


Колеги имам от 2 месеца същият Пасат 1.8Т AWT април 2002.

Проблема със светенето на чека и последващо набиване на грешка Р0171- бедна смес го имаше още като го купих, преди да му сложа газ. Решихме че е от ламбда сонда 1 преди катализатора и я с мених с тази на бош. Аказа се обаче, че проблема си остана и тогава проверих дебитомера. Самият датчик на дебитомера е напръскан с нещо (най-вероятно с цел почистване- но се е оказало неподходящо) в следствие на което напрао е разложена пласт масата около двета пластини за въздушния поток и атмосферния датчик и те са буквално ръждясали. Днес съм си купил бошовския дебитомер ( 0280 218 100) и след смяната ще споделя какъв е резултата, но 99.99 % съм сигурен този сегашния ми дебитомер не работи правилно и подава сигнал за бедна смес които обаче е в минимални граници да го отчете компютъра като грешка в дебитомера и го набива като грешна на ламбда сондата.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта