Passat B5.5 2002г. AWX - проблем с отварянето на резервоара

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Passat B5.5 2002г. AWX - проблем с отварянето на резервоара

Мнениеот betaserk » Нед 12 апр 2015 13:47


Колеги, днес отидох да заредя нафта и платих и се връщам, гледам пича дето пълнеше не може да ми затвори вратичката на резервоара, вика, нещо и стана, не се затваря, натискахме копчета, контакт ама не иска да се затвори, карах така с притворена и гледам това дето изкача да заключва излезнало и не се прибира, като натисна копчето не се чува нищо. Самата вратичка като я буташ, пружинира на това дето стърчи, как да го оправя това чудо? Търсих с търсачката нещо по темата, но не можах да открия, незнам какда го напиша за да го намери ако въобще има нещо по темата. :surrender




nikopld
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 25 апр 2009 12:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пловдив

Re: Passat B5.5 2002г. AWX - Проблвм с отварянето на резерво

Мнениеот nikopld » Нед 12 апр 2015 21:15


Явно на Великден не ние писан да зареждаме гориво :biggrin .Ей ме и мен със същия проблем днес но на обратно....Спирам да зареждам и не се отваря капачката,само където съм с Б5....Покарах на изпарения до крайната точка и се почна едно ровене и човъркане.Поразрових се в таблото с предпазителите и намерих изгорял(за централното което ми се видя странно,но го смених с този от Аварийните мигачи заради еднаквите амперажи).Отстраних проблема с отварянето и стигнах до твоя проблем със затварянето....Пружината в калъпа с мотора няма сила да се върна в нормално положение и да заключи.Странното е че като откача буксата с кабелите се връща :screwy Утре ще закупя един 15А да си го сложа на място и ще видим като всички са здрави дали ще се реши проблема.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5.5 2002г. AWX - Проблвм с отварянето на резерво

Мнениеот betaserk » Нед 12 апр 2015 21:34


Ако ти се рещи проблема пиши колега, аз утре ще видя дали при мен всички предпазители са ок и ако има изгорял ще го сменя, дано се оправи тая щуротия, това човек да не зареди и гориво вече :mrgreen


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Passat B5.5 2002г. AWX - Проблвм с отварянето на резерво

Мнениеот krraynov » Нед 12 апр 2015 21:54


Машинката се сменя... Същата е каквато е на багажната врата. Аз няколко пъти съм опитвал да ремонтирам, но не изтрайва много.
Колегата с Комбито- лесно се стига до машинката от вътрешния десен капак в багажника...


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5.5 2002г. AWX - Проблвм с отварянето на резерво

Мнениеот betaserk » Пон 13 апр 2015 18:57


Нямаше изгорвл првдпазител, накарах жената да натиска копчето и се ослушах и се чуваше цък цък ама нищо друго не ставаше, вярно че от дясния капак има достъп, след малко борба с тая пласмаса я извадих и отвих машинката, вътре се беше блокирало в крайно положение и не мърдаше, отворих го и изведнъж се освободи, едно моторче задвижва едно буталце за да влиза на вътре а после една пружина го връща обратно за да е готово за заключване на капачето, смазах го и готово, крачетата му ги отчупих и после с малко изолирбланд го замотах колкото да го стегна на мястото му да не излезе, трябва да се внимава тая пружина да не се развие, защото после ще стане мазало.


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Passat B5.5 2002г. AWX - Проблвм с отварянето на резерво

Мнениеот krraynov » Вто 14 апр 2015 8:08


betaserk написа:едно моторче задвижва едно буталце за да влиза на вътре а после една пружина го връща обратно за да е готово за заключване на капачето, смазах го и готово.

Дано те изкара по-дълго...
Същата машинка е и на задната врата-комбито.
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=44926
Между впрочем трябва да изчистиш грешките в компютъра... защото я е хванал тази повреда


denislavhristov
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 11:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Passat B5.5 2002г. AWX - Проблвм с отварянето на резерво

Мнениеот denislavhristov » Вто 14 апр 2015 10:05


И при мен не се отваряше проблема се решава за момента като накараш бензиндвията да натисне капака на резервоара и веднага щом натиснеш копчето за отваряне да пусне капака и той се отваря.Лошото е когато си сам :)


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5.5 2002г. AWX - Проблвм с отварянето на резерво

Мнениеот betaserk » Вто 14 апр 2015 10:57


Моето не се затваряше, защото това зъбче пластмасовото е влезнало на вътре и така остава заради механизма който блокира в крайно положение, за сега работи моето, ако пак блокира ще го извадя да го огледам още по добре защо блокира и ще отстраня проблема!

Последна промяна от betaserk на Вто 14 апр 2015 12:42, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 2002г. AWX - Проблвм с отварянето на резерво

Мнениеот dancing_niki » Вто 14 апр 2015 12:17


На тези моторчета нямаше ли вързано някакво въженце с което да може ръчно да се отвори капачката при необходимост?


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5.5 2002г. AWX - Проблвм с отварянето на резерво

Мнениеот betaserk » Вто 14 апр 2015 12:41


Няма въженце, но ако махнеш тая пластмаса от вътрешния десен капак в багажника и може да се дръпне ръчно, обаче тя е завита с един винт и си има начин да се махне.


nikopld
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 25 апр 2009 12:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пловдив

Re: Passat B5.5 2002г. AWX - проблем с отварянето на резерво

Мнениеот nikopld » Съб 18 апр 2015 14:52


Днес намерих време да се побазикам малко повече с въпросното "устройство"....Реших си проблема (поне за сега )като вкарах в устройството още една пружина около пластмасовия червяк която да помага на оригиналната при връщане в крайно положение да чака за заключване .Моторчето е доста силно и не се напъва при задействане. :beer


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 2002г. AWX - проблем с отварянето на резервоара

Мнениеот fichtenweg » Вто 17 май 2016 5:36


При мен проблемът се оказа от кабели (Б5 2000 г. комби). В комбинация спряха да се заключват/отключват предните врати и да се отваря капачката на резервоара (временно отварях през вътрешния десен капак, като се наложи да махна гнездото на аптечката и така достъпът до лоста на мотора отключващ капачката е много лесен). Дори имах и 0.5 А утечка от сума време насам. Първоначално за да реша проблема с утечката по опитен път бях установил, че при снемане на предпазител 14 утечката изчезва и се бях насочил към комфорт модула, но при смяна със същия модел комфорт се установи че стария си работи добре. Така при проследяване на ел. схемата на автомобила се стигна до един червен кабел със син кант (RED/BLU) който на едно място в дебелия сноп прави 4-на връзка. При внимателно разглеждане на кабелите установих че всичко на всичко има 2 такива връзки (машинно пресовани) увити в лепкав изолационен текстил. Както може да се досетите с времето същите връзки от кабел се бяха преобразували в зелен прах. След изчистване и снаждане с подходящо сечение кабел утечката окончателно изчезна, а предните врати и капачката на резервоара отново работят.
Съвет към всички с с Б5, Б5.5. Дори само профилактично заради изминалото време си прегледайте кабелния сноп, особено в местата където има от лепкавия изолационен текстил. Само след като развиете същия може да се установи наличие на проблема, а такъв при повечето със сигурност има най-вече заради недомисления дизайн при който се стича вода до пространството около комфорт модула. Самият комфорт модул заради добрата му защита не страда, но страда кабелния сноп около него.
В допълнение, поне веднъж-дваж в годината почиствайте дренажните отвори в акумулаторния отсек. Тази елементарна процедура определено ще ви спести много главоблъсканици и ядове от електрически характер.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 168 госта