Passat B4 - Проблем с ABS

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
stereofonix
Мнения: 221
Регистриран на: Вто 19 юни 2007 6:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Passat B4 - Проблем с ABS

Мнениеот stereofonix » Вто 14 апр 2015 21:15


Здравейте. Колата от няколко дена започна да ми прави странни проблеми. Преди може би 2 години веднъж само не ми изгасна лампата на ABS-а но след гасене и палене изгасна и от тогава съм нямал проблеми. Сега от няколко дена започна да ми прави проблеми. Постоянно свети лапмата и колата спира тръвдо на опесачени терени. Понякога в движение ми изгасва лампата и при спиране на стоп ми "претрира" педала като 85% си мисля че проблема е в лявято колело. Понякога при палене колата нормално си изгасва лампата за ABS като отново има притрисане но не при всяко спиране. Колата е Passat B4 1800 куб.см 90 к.с ADZ код на мотора. Гледах под задната седалка дали нямам модул за у-ние, но мисля че у-нието ми е до помпата. Мисълта ми е дали някой е имал такъв проблем. Защото четох доста и може да е лентов кабел, лоша връзка, дефектирал сензор, или... друго.
http://stereofonix.snimka.bg/automobiles/passat-monoto.237223.35221253
http://stereofonix.snimka.bg/automobiles/passat-monoto.237223.35221256




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B4 - Проблем с ABS

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 14 апр 2015 22:33


Я и пусни една диагностика първо.
Ако има грешки ги напиши тука.
Така ще гадаеме,и едно голямо нищо.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 - Проблем с ABS

Мнениеот Pet_rov » Сря 15 апр 2015 8:26


Под задните седалки няма никакъв модул. Всичко е отпред в моторния отсек. Както е казал колегата, първо диагностика. Но за всеки случай можеш да вдигнеш задните седалки, да откачиш буксите на кабелите за датчиците и да ги включиш отново. Понякога има лош контакт там и светва лампата на АБС. Имай също предвид, че дори да угасне после лампата, грешката остава записана и се трие само с компютър. А лентов кабел има само във волана и е за еърбега - шофьорския.


petiop
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:12
Автомобил: Пасат
Двигател: AVF 2003г
Местоположение: софия

Re: Passat B4 - Проблем с ABS

Мнениеот petiop » Чет 16 апр 2015 15:05


Pet_rov написа:Под задните седалки няма никакъв модул. Всичко е отпред в моторния отсек. Както е казал колегата, първо диагностика. Но за всеки случай можеш да вдигнеш задните седалки, да откачиш буксите на кабелите за датчиците и да ги включиш отново. Понякога има лош контакт там и светва лампата на АБС. Имай също предвид, че дори да угасне после лампата, грешката остава записана и се трие само с компютър. А лентов кабел има само във волана и е за еърбега - шофьорския.


Мисля че лентов кабел има и в модула на ABS до спирачната помпа, на мен там ми е проблема /лоша връзка/ и работи когато си иска.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B4 - Проблем с ABS

Мнениеот radotom » Чет 16 апр 2015 15:12


Цъ! Няма.
Там са на слотове - дълги пинове, които влизат в гнезда.
Проблема ти (може би) е студена спойка


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 - Проблем с ABS

Мнениеот Pet_rov » Чет 16 апр 2015 15:15


Лелее, веднъж и аз да позная! :mhihi Тенкю, гуси`н Модератор :beer


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Passat B4 - Проблем с ABS

Мнениеот milen_1975 » Пет 17 апр 2015 1:28


Колега stereofonix, аз моя Б4 го взех 2007 година с проблем в ABS-а(работи, когато си иска). Влияе се от промени на времето, най-вече от влажността, и по малко от температурите! Някой пъти се закрепва и по повече от месец да работи. Ама, като цяло си циклки, когато и как си иска! :mhihi На диагностика, дава проблем в блока, което ме съмнява, че е студена или прекъсната спойка. Също така показва, че няма данни за десен, и заден ляв датчик, което сигурно е прекъснати кабели! Предполагам, че това са слабите места по ABS-а на B4!


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B4 - Проблем с ABS

Мнениеот radotom » Пет 17 апр 2015 8:25


Pet_rov написа:Лелее, веднъж и аз да позная! :mhihi

Eeee, не е веднъж! :icon_lol
А иначе - ето го ABS-а на В4:

Изображение

Ето как изглежда от вътре

Изображение

А ето и клапаните:

Изображение

И още една снимка - открийте 10-те разлики :mhihi

Изображение


На последната снимка е ABS+EDL.
Виждат се ясно двата допълнителни клапана.
Останалите разлики до 10 са софтуерни :mhihi

Живот и здраве, ако случаааааайно някой ден спре толкова много да ме мързи, последната снимка (или поне съдържанието й) ще влезне в Шарана :icon_lol


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Passat B4 - Проблем с ABS

Мнениеот milen_1975 » Пет 17 апр 2015 12:17


Колега, това ABS на Б4 след 1994 година ли е? Питам, че нали уж след 94 - 95 год. малко променят някой неща. Стъпковото моторче става с 6 пина, компа е друг с повече възможности, и мисля, че и ABS-а го пипат?


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 - Проблем с ABS

Мнениеот Pet_rov » Пет 17 апр 2015 12:34


На моята чума марката на ABS мисля, че е Тевес - код на мотора ADZ. И стъпковия е 6 пинов, ма убий ме, не помня що.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B4 - Проблем с ABS

Мнениеот radotom » Пет 17 апр 2015 14:49


Всъщност и двата са смъквани от Голф.
Този без ЕДЛ-а не знам коя година е, защото не съм го свалял аз.
Приятел си го взе от морга, барабар с целия хидроблок, че неговия беше тотално запушен от мизерии. Оказа се, че на 'новия' пък не му работи управлението и от двата направихме един работещ.
Този с ЕДЛ-а е от Голф3 '96г. Купих си го от колега от форума преди милион години, за да го слагам в Пассата. Не спря да ме мързи - сега се надявам да ме отмързи и да го сложа в Шарана :mhihi
Блока с ЕДЛ-а също имаше проблем (за това го отворих) - спукана спойка на куплунга, дето захранва помпата.
Коя година какви се монтират не знам.
Само знам, че В3 са с гадния Teves 02, дето серво-ефекта се поддържа от помпа, държаща постоянно течноста на 180 бара и за да работи като хората се налага да спазваш предписанията за смяна на спирачна течност всеки 2 години :icon_lol


Потребителски аватар
stereofonix
Мнения: 221
Регистриран на: Вто 19 юни 2007 6:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Re: Passat B4 - Проблем с ABS

Мнениеот stereofonix » Пет 17 апр 2015 19:08


Здравейте. Да ви кажа какви ги свърших. След поръчване и пращане благодарение на светкавичната реакция на колегата dani_94 и диагностика на колата , ми изкара грешка в предел ляв сензор
http://stereofonix.snimka.bg/automobiles/passat-monoto.237223.35233484.big
Изкара ми е други две грешки. Едната е си я знам отдавна и си е аербека а другата е имобилайзера.
http://stereofonix.snimka.bg/automobiles/passat-monoto.237223.35233485.big
След смяна на преден ляв датчик и изчистване на грешката и повторна диагностика ми изписа това
http://stereofonix.snimka.bg/automobiles/passat-monoto.237223.35233486.big
Грешката за аербека беше изчистена но отново се появи.
Приемам всякакви съвети критики, тъй като за 1-ви път боравя с диагностична програма и не знам дали на 100% съм се справил. След тест на автомобила, ABS-а си работи нормално поне за сега.


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Passat B4 - Проблем с ABS

Мнениеот milen_1975 » Нед 19 апр 2015 13:42


Моя Б4 е с този ABS Teves 02. Но е от първите Б4 мисля септември 1993, без климатик. Възможна ли е смяна на този Teves 02, с другия модел по читавия. Ще бъде ли съвместим с компа, защото и компа ми е с доста малки възможности! :mhihi



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта