Passat B6 2009г. - Гасне в движение (update)

Техническа и сервизна информация за Passat
kiromastera
Мнения: 31
Регистриран на: Пон 13 авг 2012 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Passat B6 2009г. - Гасне в движение (update)

Мнениеот kiromastera » Сря 15 апр 2015 12:55


Здравейте колеги,
Преди около месец и половина, когато бяха големите снегове, друга кола се заби (отпред, в ляво) в моя Пасат. Ударът не беше сериозен - фар, броня, калник и малко по окачването (амортесьор, носач и не помня още какво).
От около 4-5 дена се появиха проблеми, от начало малки, но от снощи и днес - сериозни.
Започна със следните "номера", които се оправяха след като се загаси колата и се запали отново:
- След запалване, индикатора за волана свети в жълно и волана е изключително лек;
- Навигацията не иска да се включи;
- Изписва, че има проблем със светлините за мъгла, а те всъщност си светят;
Снощи и днес се случиха по-сериозните неща:
- Тръгвам вечерта да паля, но не става и дава всички индикации, че няма никакъв ток в автомобила. Викам съседа да ми даде ток, отваряме капаци, кабели и момчето да даде на контакт, бутна повече ключа и колата запали от раз ?!?!?!?!? Изчистихме клемите, изшкурихме ги, напръскахме ги с WD40 , затегнахме ги, измерихме, че в акумулатора си има ток и е на ред (Varta на 1 година), запали още няколко пъти без никакви проблеми и решихме, че сме се оправили.
- Сутринта жена ми тръгва от нас за работа, пред нас пали без проблеми, оставя детето на градина, пали без проблеми пред градината и на път за работа, спирайки на светофар, колата изгасва и не може да запали, като отново дава всички индикации, че няма никакъв ток в нея. Идват нейни колеги, подават й ток и колата запалва. Карат я в сервиз, които е близо до офиса им, на диагностиката не показва нищо, тестват я, пали, като часовник, никакви проблеми. Вадят всички бушони и ги почистват. Жена ми тръгва, всичко е цветя и рози, оставя колата пред офиса и в обедната почивка се качва, пали и навигацията не работи ?!?!?!? Гаси, пали, гаси, пали - нищо, навигацията не работи.
Може ли някой да ме насочи какъв е проблема или специалист, който е по-детайлно запознат, защото в нормален сервиз, на тест чрез компютър, не показва нищо?
Update: Току що жена ми е била в Порше София и там също не е открито нищо, като грешка.
Update 2: Вече смени номера, гасне само в движение. Единствената закономерност, която намирам е, когато натисна спирачката и се включи Auto Hold, колата загасва, седиш, кумиш се, пускаш няколко псувни, пробваш да запалиш и колата пали, като часовник!

Последна промяна от kiromastera на Вто 12 май 2015 14:59, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Passat B6 2009г. - Проблем с електрониката

Мнениеот vanesto » Сря 15 апр 2015 15:57


Вит тази тема, ако ти помогне нещо. Колегите споменават за имобилайзер/заключване на волана и помпата в резервоара:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=24&t=423275&hilit=%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B0%D1%82+B6


kiromastera
Мнения: 31
Регистриран на: Пон 13 авг 2012 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B6 2009г. - Проблем с електрониката

Мнениеот kiromastera » Вто 12 май 2015 14:56


Мерси колега, ама не е точно за за моя проблем.
След известно затишие и безпроблемна работа около седмица, днес отново "си показа рогата", но този път вече намираме закономерност. Жена ми пали пред нас, няма проблем, отива и оставя дъщеря ми в градината, пак пали без проблем (след около 10 мин. от първото запалване). Тръгва към работата й, спира на кръстовище и колата изгасва, както предния път!?!?!?!?!?!? Слага на неутрална (колата е автоматик), помагат й да избута колата, за да не пречи на кръстовището и пробва отново, натиска ключа и колата пали, като часовник?!?!?!??!?!?!?!
Може ли това да има нещо общо с факта, че имам функция "Auto Hold"?


Последно избутана от kiromastera на Вто 12 май 2015 14:56.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bongoo, diss, Nervaka_ADR, railfan и 194 госта