Volkswagen Passat B3 1.8mi ABS подмяна на спирачна помпа

Техническа и сервизна информация за Passat
Maverick13
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 08 ное 2013 16:40
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro
Двигател: AEL

Volkswagen Passat B3 1.8mi ABS подмяна на спирачна помпа

Мнениеот Maverick13 » Пет 15 май 2015 19:30


Здравейте колеги. От форума разбрах, че за по добро спиране и премахване на дразнещото "мек и потъващ педал" при пасата, колегите сменят спирачната помпа със такава от Ауди на 23,84mm или от Vw Т4 на 25,4mm. Тъй като колата се кара само и единствено на градско искам да изчистя този проблем. Та попаднала ми е спирачна помпа от Vw Т4 и мисля да я сменя. Никъде обаче не открих отговор на някой от въпросите, които ми се въртят в главата, а те са:

1. Влиза ли на мястото на оригиналната помпа без да се налага някакво преправяне?
2. Има ли разлика между помпите монтирани на бусовете със ABS и без ABS? На пасата няма ABS система, разбира се. :biggrin
3. Въпроса може би е глупав, но задния мост си ми е с барабаните, не съм го подменял с такъв с дискове. Проблем ли е това с по-голямата помпа?




Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Volkswagen Passat B3 1.8mi ABS подмяна на спирачна помпа

Мнениеот Johnsword » Съб 16 май 2015 7:17


Относно 3ти въпрос. Смених барабана с диск, сложих ръчната уплътних накладките на диска, максимално така,че да не се допират. Педала ми се втвърди и този мек педал вече го няма, спирачната ми помпа си е оригинална без абс, но диска си е диск.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Volkswagen Passat B3 1.8mi ABS подмяна на спирачна помпа

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 16 май 2015 7:55


Еднакви са помпите, е тази е за пасат
Изображение
а тази е за Т4 дизел
Изображение
Съжалявам само че снимките са точно от тая морга, но бяха най хубавите от гугъл

П.С Саше, барабаните са ти били сигурно много износени, по принцип барабана си е хубава спирачка стига всичко да е като хората, да не е клеясал механизма за регулиране на ръчната, да няма ръб вътре в барабана, да не е крив и най вече да не е на фолксваген до 2000г.
Тука е момента да призная, че колкото и да не обичам fiat и рено и двете марки моделите им от 90-те години имат невероятни спирачки сравнени с пасат и голф.


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Volkswagen Passat B3 1.8mi ABS подмяна на спирачна помпа

Мнениеот Johnsword » Пон 18 май 2015 22:27


Прав си относно реното.. на сестра ми 19ката беше с невероятни спирачки барабан +диск. Относно ръб на барабана, нямах. Просто опуснали цилиндърчета, ръчната и механизмите бяха здрави, както и накладките. :beer Както и да е да не цапаме темата. Успех на колегата. :love.vwclub


Maverick13
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 08 ное 2013 16:40
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro
Двигател: AEL

Re: Volkswagen Passat B3 1.8mi ABS подмяна на спирачна помпа

Мнениеот Maverick13 » Вто 19 май 2015 21:52


Благодаря за отзоваването. :) Ще я оставя в един сервиз, да и видят и кантара, че се съмнявах и в него, да не би да стой постоянно отворен.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 198 госта