Пасат 5.5 1.9 tdi , 131 hp., AVF проблем с багажник.

Техническа и сервизна информация за Passat
ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Пасат 5.5 1.9 tdi , 131 hp., AVF проблем с багажник.

Мнениеот ant1ni » Вто 19 май 2015 23:25


Здравейте,зная че за подобен проблем има много теми, но от изчетеното до тук не намерих аналог на моя.От доста време имам леки проблеми с багажника, бутона на него не работи, но понякога правеше проблем и дистанционното, мигачите се включваха, но машинката не и се налагаше през ключалката и така до вчера. Измих колата си, след измиването отворих багажника с дистанционното и си взех кърпа за подсушаване. След като подсуших реших да се опитам да я върна в багажника, но без успех. Багажника не се отвари нито с дистанционнно, нито от ключалката, нито от бутона на шофьорската врата, не мога да го отворя никак. Чува се че машинката за отваряне работи, но толкова....При опита с ключалката да го направя тя сякаш заяждяше, аз я понапънах,тя отпусна рязко, но май нещо се случи с нея, нямам представа. Моля ако някой е по-запознат с механизма, начина на рязглобяване или може да даде съвет да го направи. Благодаря колеги




novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Пасат 5.5 1.9 tdi , 131 hp., AVF проблем с багажник.

Мнениеот novatora » Сря 20 май 2015 9:41


Микроключето ти е здало багажа +клеясал механизъм. Това е болка при б5.5. Трябва да разглобиш бравата, да огледаш някоя жичка да не е прокъсана и да я смажеш и раздвижиш добре. Не е изключено проблем да има и в маншоните на багажника. Най накрая се проверява и комфорт модула. От някоя влага дошла при него стават и такива мизерии


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Пасат 5.5 1.9 tdi , 131 hp., AVF проблем с багажник.

Мнениеот ant1ni » Сря 20 май 2015 22:13


Благодаря колега.Бравата как да я разглобя?Предполагам трябва да спусна седалките и да разглобя отвътре?


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Пасат 5.5 1.9 tdi , 131 hp., AVF проблем с багажник.

Мнениеот novatora » Чет 21 май 2015 12:43


Пробвай с още един човек да направиш следното: единия да натиска копчето за отваряне от вратата а другия да пробва да подръпва багажника. Тай се отвори при мен. Дръпва копчето за 2 секунди и го пуска. Така няколко пъти и взе че се отвори. Отвътре ще ти е трудно да разглобиш бравата на седан. Аз съм комби но принципа на работа е един и същ


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Пасат 5.5 1.9 tdi , 131 hp., AVF проблем с багажник.

Мнениеот ant1ni » Пон 25 май 2015 12:20


Проблема е решен! Имах прекъснати кабели, онези в ляво до повдигача за багажника. Също така жилото в бравата се бе откачило и тя въртеше, но не отваряше, тъй като не отключаше бравата.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: A999 и 49 госта